View profile

Вісткар - Issue #100

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 20 листопада. Ви читаєте ювілейний 100-й випуск дайджесту новин "
 

Вісткар

November 20 · Issue #100 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 20 листопада. Ви читаєте ювілейний 100-й випуск дайджесту новин “Вісткар”. Хочу подякувати всім, хто читає щоранку мою вибірку новин, які, на моє переконання, варті вашої уваги і часу. Повільно, але стабільно кількість читачів дайджесту зростає. Окремо хочу подякувати тим, хто вже підтримує мій проект матеріально. Ця допомога, незалежно від розміру, є безцінною. Ваш інтерес і допомога надихають на подальшу роботу.
Сергій Рачинський

Сервіс Google News закриють для користувачів в ЄС?
В Європі може зникнути Google News
В Європі може зникнути Google News
Керівництво Google не виключає сценарію, за яким сервіс Google News перестане працювати в країнах ЄС. Таким чином найбільший “пошуковик” та ключовий гравець на ринку поширення новин буде намагатися протистояти планам Брюсселю ввести в дію “податок на гіперлінк” за використання новин.
Річард Гінграс (Richard Gingras), один з віце-президентів компанії, який займається ринком новин, заявив, що “хоча закривати цей сервіс не бажано”, в Google серйозно занепокоєні поточними планами законодавців ЄС. Пропозиції, підтримані Брюсселем, мають на меті, за словами законодавців, допомогти заробити видавцям, посилання на новини яких, у вигляді “сніппетів”, з'являються у результатах пошуку.
В Google заявляють, що долю сервісу Google News в країнах ЄС будуть вирішувати після того, як вивчать фінальну версію формулювань нових правил, які будуть підтримані євродепутатами. (The Guardian)
Більше новин
В Україні кількість померлих продовжує значно перевищувати число народжених. На 100 померлих в Україні припадає 59 народжених живими, повідомляє Державна служба статистики. За повідомленням, чисельність населення в Україні, за оцінкою на 1 жовтня 2018 року становила понад 42 млн 220 тис людей. Упродовж січня-вересня 2018 року чисельність населення зменшилася на 165,6 тис людей, повідомляє Держстат. Упродовж 2017 року чисельність населення України зменшилася на понад 198 тис людей. Всеукраїнський перепис населення проводився в грудні 2001 року, тоді чисельність населення становила 48 415,5 тис осіб. (Радіо Свобода)
У Брюсселі провалились переговори щодо бюджету ЄС на 2019 рік. Представники країн Євросоюзу і депутати Європарламенту не змогли досягти угоди, що задовольняла би усіх. Тепер Єврокомісія повинна надати нову пропозицію щодо бюджету. Якщо прориву в переговорах досягти не вдасться, фінансування здійснюватиметься щомісяця, виходячи з того бюджетного обсягу, який існує зараз, без запланованого на 2019 рік підвищення. Єврокомісія запропонувала схвалити бюджет в обсязі 165,6 млрд євро, що на три відсотки більше нинішнього. Представники країн ЄС зажадали знизити запланований обсяг на 1,5 млрд євро, а депутати Європарламенту, навпаки, збільшити його на 770 млн євро.(DW)
Німеччина і інші країни ЄС проінформували Британію про те, що попередній текст угоди (затверджена сторонами чернетка) змінюватися вже не буде. Прем'єр-міністр уряду Британії Тереза Мей намагається переконати депутатів Парламенту підтримати домовленості з ЄС, незважаючи на заклики до відставки та поширення про-європейських настроїв серед однопартійців. (Reuters)
Завершено будівництво морської ділянки “Турецького потоку”. Друга нитка газопроводу “Турецький потік"має запрацювати до кінця 2019 року. Щонайменше половина природного газу з Росії, який постачатиметься газопроводом, надходитиме на європейські ринки. (DW)
Майкл Блумберг (Michael Bloomberg) пожертвував університету майже $2 млрд. Колишній мер Нью-Йорка перерахував в якості допомоги $1,8 млрд університету Johns Hopkins University, в якому сам навчався. Це найбільша відома пожертва університету, що мала місце в наш час. Гроші підуть на фінансову підтримку студентів та аспірантів, включно із погашенням вже взятих ними кредитів на навчання. (QZ.com)
Акції Renault і Nissan падають через звинувачення керівнику компанії. Прокуратура Токіо допитує боса компанії Renault Карлоса Госна (Carlos Ghosn), який одночасно очолює і компанії Nissan та Mitsubishi. Йому висувають обвинувачення у приховуванні доходів та інших фінансових махінаціях. Він добровільно прибув у прокуратуру. У заяві Nissan 64-річному бразильцю Госну інкримінують “серйозні порушення”. Рада директорів компанії ініціювала його усунення з посади. (The Irish Times)
Фіни тролять Трампа. Після того, як президент США заявив, що населення Фінляндії “прибирає” листя, а тому там не буває лісових пожеж, фіни поширюють в соцмережах фотографії в лісі з віниками, граблями та пилососами. Президент Фінляндії публічно заперечив, що у розмовах з Трампом згадував про “прибирання” в лісах. Напередодні стало відомо, що відвідуючи зони, вражені лісовими пожежами в Каліфорнії, Трамп в присутності губернатора, заявив, що “в інших країнах все по-іншому” та додав, що президент Фінляндії, “лісової країни”, сказав йому, що “вони проводять багато часу прибираючи в лісі”. (BBC/Politico)
Bitcoin впав до найнижчого за останні 13 місяців рівня. Найпопулярніша криптовалюта торгується на великих біржах по ціні близько до $5 тис. (Reuters)
Вкрадене полотно Пабло Пікассо можливо знайшлося в Румунії. Одне з полотен Пабло Пікассо - Tête d’Arlequin - вкрадене, серед інших, із музею в Роттердамі у 2012 році, можливо знайдене. Двоє громадян Голландії принесли картину до посольства у Бухаресті. За їхніми словами, полотно перебувало останнім часом в Румунії. Про інші шість картин, серед яких твори Матісса, Моне і Гогена, досі нічого невідомо. (Reuters)
Вищий суд штату Флорида в США визнав, що дружба у Facebook не є справжньою. Такий висновок означав, що “дружба” у соцмережах суддів і адвокатів не має наслідком “конфлікт інтересів” і не заважає їм виконувати свої обов'язки. В суді визнано, що друзів у Facebook люди часто підбирають за рекомендацією алгоритмів а не шляхом особистої взаємодії. Більше того, дружбою не можна називати віртуальне спілкування. (QZ.com)
Вчені переконані, що відкрито нове царство живих організмів. Канадські дослідники відкрили невідомий раніше організм, який не підпадає під систему класифікації, яка використовується зараз. Можливо для цих організмів доведеться додавати нове “царство”. В біологічній класифікації царство — таксономічна категорія найвищого рангу після домену. В деяких класифікаціях, особливо застарілих, таксономічною категорією найвищого рангу вважається саме царство. Тварини - одне з царств, до якого відноситься і людина. Царство підрозділяється на менші групи: типи (звичайно для тварин) або відділи (звичайно для рослин). (CBC/QZ)
Підтримати Вісткар
Один раз побачити
Disturbed - Are You Ready [Official Music Video] - YouTube
18 червня 2019 року в Україні вперше виступить метал-група з Чикаго Disturbed. Концерт відбудеться в київському клубі Stereo Plaza. Одна з найуспішніших рок-груп XXI століття привезе нову програму, створену на основі її альбому Evolution, який вийшов в жовтні. Альбом потрапив у верхні строчки чарту Billboard (5-е місце). Її також добре прийняли в Великобританії, де альбом Evolution став сьомим. Disturbed були створені в 1994 році і за цей час випустили сім повноформатних альбомів. (Karabas)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь