View profile

Вісткар - Issue #102

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 22 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої ув
 

Вісткар

November 22 · Issue #102 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 22 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • ЄС не йде на поступки на переговорах про Brexit
  • Скандал з відмиванням грошей в Данії зачепив і банки США
  • Ціна на нафту коливається біля $63 за барель
  • В Росії збираються виправдати вторгнення СРСР в Афганістан
  • Facebook кличуть до Росії
  • Бюджетні авіакомпанії не відчувають проблем через наближення Brexit
  • Фермери в США не знають куди дівати зерно
  • Королівській родині з Великобританії можливо доведеться платити податки в США

Знову підтверджена користь від поміркованого вживання алкоголю
Еліксир довголіття (Фото: www.dailymail.co.uk)
Еліксир довголіття (Фото: www.dailymail.co.uk)
Дослідження в США знову підтвердили, що один-два бокали вина на день дозволяють прожити довше.
В 2003 році в США розпочалося вивчення способу життя та звичок людей старшого віку. В рамках проекту “90+ Study” вчені з клініки “Clinic for Aging Research and Education in Laguna Woods” у Каліфорнії аналізували характерні звички у їжі, фізичній активності і способі життя тих американців, які прожили довше.
Виявилося, що ті, хто п'є два бокали вина чи пива на день, підвищують свої шанси жити довше у порівнянні з тими, хто утримується від алкоголю.
Результати досліджень були представлені на щорічній конференції в Остені (Техас), яку проводить асоціація American Association for the Advancement of Science.
Серед факторі, які сприяють довголіттю, вчені називають також фізичні вправи і захоплення якимось хобі. Цікаво, що 70-річні люди, які мають кілька зайвих кілограмів, але не страждають на ожиріння, також мають більше шансів жити довше. (US News)
Більше новин
Тереза Мей заявила про відсутність прогресу на переговорах з ЄС. Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що в переговорах із головою Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером стосовно майбутніх стосунків із Лондоном та Брюсселем не вдалося досягти прориву. Після переговорів у столиці Бельгії 21 листопада Мей зазначила, що повернеться туди наприкінці тижня для закінчення угоди щодо Brexit. (Радіо Свобода)
Американські банки потрапили у центр скандалу з відмиванням грошей. Колишній працівник банку, завдяки свідченню якого стало відомо про грандіозні обсяги відмивання брудних грошей у Danske Bank, заявив про участь у схемі також банків США. За його словами, майже всі гроші з відмитих €200 млрд, проходили через американські банки. Йдеться також про те, що платежі виконувалися на користь компаній зареєстрованих у Великій Британії. Danske Bank - найбільший банк Данії - перебуває під слідством через сумнівні платежі, які виконувалися через відділення банку в Естонії між 2007 і 2015 роками. (Reuters)
Ціна на нафту коливається навколо $63 після падіння. В середу ціна сирої нафти підросла до $63 за барель після падіння на 6%, яке мало місце напередодні. Зростання ціни викликали повідомлення про несподіване зменшення запасів нафти в США. (Reuters)
У Держдумі Росії вирішили виправдати введення радянських військ в Афганістан. Депутати таким чином хочуть відновити “історичну справедливість”. Введення військ засудив З'їзд народних депутатів в 1989 році. Тепер депутати в Росії вважають, що військова кампанія СРСР повністю “відповідала” нормам міжнародного права. (Радио Свобода)
У Росії кожен п'ятий живе в бідності. Такими є розрахунки інституту РАНХиГС. Майже всі росіяни змушені економити. В той же час, за офіційними даними, кількість росіян, що живуть за межею бідності, за підсумками 2017 року склала понад 19 млн осіб, або 13% населення. (Current time)
Facebook поки відмовляється відкривати офіс в Росії. Компанію Facebook знову просили відкрити представництво в Росії. Цього разу просив заступник голови адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко. Розмова відбулася на закритій зустрічі Кирієнко з главами інтернет-компаній в рамках форуму “Російський тиждень інтернету” (RIW). Представник Facebook, присутній на зустрічі, відповів, що значний розмір компанії не дозволить цього зробити. (The Bell)
Попит на послуги авіаперевізника Ryanair сягнув рекордних рівнів. Бюджетна ірландська авіакомпанія Ryanair пережила цього тижня найбільшу хвилю попиту на своєму веб-сайті. Це означає, що на попит пасажирів з Британії і країн ЄС жодним чином не впливає ситуація навколо Brexit, заявили у компанії в середу. Цей висновок підтвердили і в компанії easyJet, яка є конкурентом Ryanair на ринку бюджетних перельотів. (Reuters)
Фермери в США накопичують значні запаси зерна, яке традиційно продавалося до Китаю. Через продовження торгових суперечок між США і Китаєм, фермери змушені залишати зернові незібраними, очікуючи на кращі ціни наступного року. Елеватори вже переповнені. Вартість зберігання зерна швидко зростає. (Reuters)
Королівська родина Великобританії може опинитися в зоні уваги американських податкових органів. Меган Маркл, дружина принца Гаррі, залишається громадянкою США, а отже зобов'язана платити податки саме там. Оподаткуванню підлягають і гроші, які вона отримала від інших осіб, зокрема власного чоловіка. Це означає, що американські податківці можуть поширити вимоги сплати податків і на джерело особистих доходів принца - його трастовий фонд з бюджетом 300 тис фунтів на рік. З цих грошей він сплачує податок на дохід у Великобританії. (MSN)
Один раз побачити
ORBIT - A Journey Around Earth in Real Time [4k]
Відео під назвою “Orbit” - це подорож навколо Землі, яку в реальному часі знімали у високій якості з борту Міжнародної космічної станції. (Twisted Sifter)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь