View profile

Вісткар - Issue #107

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 29 листопада. Ці новини, які принесла доба, що минула, варті вашої
 

Вісткар

November 29 · Issue #107 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 29 листопада. Ці новини, які принесла доба, що минула, варті вашої уваги:
  • Українці визнали, що дуже мало читають
  • Мобілізації в Україні не буде
  • Трамп не вірить висновкам звіту про причини глобального потепління
  • Президентом Грузії стане незалежна кандидатка
  • Етичний скандал навколо “генетично модифікованих” дітей
  • ІТ-ярмарок CeBIT припиняє діяльність
  • The New York Times викладе в онлайн мільйони фотографій з архіву
  • Bitcoin перестав падати

Майже третина українців сказали, що не читають книжок
Українці мало читають, про що самі і розповіли
Українці мало читають, про що самі і розповіли
Дослідження читацьких смаків і уподобань, а також видавничого ринку провів Центр Разумкова разом із партнерами. За результатами опитування, автори дослідження зробили наступні висновки.
Найпоширеніший вид дозвілля українців - перегляд ТВ (58% респондентів сказали, що дивляться телевізор щодня). Далі - читання ЗМІ і активність у соціальних мережах (31% і 30% роблять це щодня). На 4-му місці - радіо (22%) і на п'ятому місці - читання книг (11% респондентів читають щодня, 17% - кілька разів на день, 20% - раз на кілька місяців, 21% - кілька разів на рік; 31% не читають книг взагалі).
Менше за інші групи населення книги читають працівники фінансового сектору, транспорту, енергетики, промисловості, а також торгівлі та сфери обслуговування.
Більше за інших читають книги працівники сфери освіти, науки, охорони здоров'я, культури, ЗМІ, а також працівники державного управління, правоохоронних органів, судів, Збройних сил (30%) і безробітні (31%).
Жителі великих міст (100 тис +) частіше читають книги, ніж жителі маленьких міст і сіл. Жінки читають книги частіше за чоловіків (33% жінок відповіли, що читають кілька разів на тиждень, 21% чоловіків відповіли те ж саме).
Серед сучасних українських письменників українці найкраще знають Ліну Костенко. На запитання “Кого з сучасних українських письменників ви знаєте?” 10% назвали її ім'я. На другому місці - Сергій Жадан з 7%, на третьому і четвертому - Юрій Андрухович (4,7%) і Оксана Забужко (4,3%).
14% українців не змогли згадати жодного письменника, 13,8% вибрали відповідь “важко відповісти”, 9,9% не відповіли. 16% українців сказали, що не читають твори сучасних українських авторів. (LB.ua)
Більше новин
Мобілізації у зв’язку із запровадженням воєнного стану не буде. Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Родіон Тимошенко заявив: “мобілізації не буде, у нас є резервісти”. За його словами, “є оперативний резерв першої черги і другої. Першої черги – це люди до 40 років, які пройшли відповідну підготовку, вони приписані до військових частин, знають свого командира військової частини і готові до виконання бойових завдань. Оперативний резерв другої черги – це особовий склад до 50 років, який піде на доукомплектування стратегічного резерву”. (Радіо Свобода)
Українська влада може приховувати правду про події 25 листопада у Азово-Керченській акваторії, вважає лідер Словацької національної партії (SNS) і спікер словацького парламенту Андрей Данко. “Я не людина, яка довіряє Порошенку…Україна обманула з померлим журналістом. Ми повинні спокійно подивитися на всі події і факти, але насправді я боюся, що деякі люди з нами знову просто зіграли”, - сказав він. Данко також згадав про майбутні президентські вибори в Україні у контексті подій у Азовському морі. (Eurointegration)
Президент США Трамп знову відкинув висновки урядового звіту щодо катастрофічних наслідків змін клімату та глобального потепління. Трамп наголосив, що не вірить у те, що зміни клімату це результат діяльності людей. Трамп додав, що висновки вчених, наведені у звіті його уряду, його не переконали. “Багато людей, таких як я, з високим рівнем інтелекту, не обов'язково вірять у ці висновки”, заявив Трамп. “Візьміть повітря і воду навколо. Вони рекордно чисті”, заявив президент США. (The Washington Post)
На президентських виборах у Грузії перемагає незалежна кандидатка. За попередніми даними, лідирує Саломе Зурабішвілі. За даними ЦВК, вона набирає 57% голосів. Незалежну кандидатку підтримує партія “Грузинська мрія”, яка перебуває при владі. Кандидат від опозиційної партії “Єдиний національний рух” Грігол Вашадзе отримав 43%. Ці цифри збігаються з даними екзит-полів. Нинішні вибори - останні вибори президента Грузії шляхом прямого голосування. Президента обирають на шість років. (DW)
Вчений з Китаю опинився в центрі етичного скандалу після того, як повідомив про існування “генетично модифікованих” дітей. Не відомо, чи ці діти народилися. Він заявив, що пишається результатами своєї роботи і розповів про другу “потенційну” вагітність, яка є продовженням його експериментів. (Reuters)
Популярний раніше ІТ-ярмарок CeBIT припиняє діяльність. Причиною є стабільне падіння інтересу з боку компаній та зменшення кількості учасників. Про це рішення оголосили в німецькій компанії Deutsche Messe AG, що була організатором щорічного заходу. Виставка, яка відбулася востаннє у червні 2018 року, зібрала в Ганновері близько 120 тис відвідувачів. На початку 2000-х організаторам CeBIT вдавалося залучати щороку до 800 тис гостей. (DW)
Видання The New York Times викладе в онлайн мільйони оцифрованих фотографій з архіву. Проект під назвою Past Tense передбачає переведення в цифровий формат власного фото-архіву. Фотографії зберігаються на трьох поверхах підвалу під штаб-квартирою видання. Перші фото датуються 1896 роком. (NYT)
В Єгипті знайшли мумії, яким 3000 років. У Єгипті в гробниці некрополя Ель-Ассасіф на околицях древнього міста Фіви знайшли два дерев'яних саркофаги з муміями, які добре збереглися. Саркофаги відносяться до 17-ї і 18-ї династій. Сімнадцята династія правила в Стародавньому Єгипті під час так званого Другого перехідного періоду в XVII-XVI століттях до н. е. В одному із саркофагів, який зроблений з дерева і пофарбованого гіпсу, лежить тіло жінки, яку звали Поу-ю. Про це повідомили фахівці французького Інституту східної археології, які беруть участь в розкопках. (BBC Ukr)
Bitcoin подорожчав на 6% і це є кращим показником з липня. Найпопулярніша криптовалюта Bitcoin відіграла 6% вартості і тепер торгується вище $4 тис. (Reuters)
Один раз побачити
State Like Sleep (2018) | Official Trailer HD
Трейлер нового фільму жахів State Like Sleep переповнений смертями, жахами, сексуальністю, таємницями, кумедними акцентами та різноманіттям зачісок головної героїні, яку грає Кетрін Вотерстон (Katherine Waterston). Стрічка State Like Sleep дебютувала на фестивалі Tribeca Film Festival у квітні. (Deadline)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь