View profile

Вісткар - Issue #112

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 6 грудня. Доба, що минула, принесла наступні новини, варті вашої ув
 

Вісткар

December 6 · Issue #112 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 6 грудня. Доба, що минула, принесла наступні новини, варті вашої уваги:
  • Оперативний резерв України становить близько 200 тисяч осіб
  • Уряд Франції остаточно відмовився від підвищення акцизу на бензин
  • За запитом США затримана фінансовий директор корпорації Huawei
  • Велика Британія призупинила видачу інвестиційних віз
  • Рівень абортів в США впав до найнижчого історичного рівня
  • Жінка вперше народила дитину після пересадки матки від мертвого донора
  • Ведучим наступної церемонії Oscar оголошено коміка Кевіна Харта

Майже третина українців кажуть, що вірять в бога "з абсолютною впевненістю"
Рівень релігійності в Європі
Рівень релігійності в Європі
Україна посіла 11-те місце за релігійністю серед 34 країн Європи. Такими є результати дослідження, оприлюднені американським дослідницьким центром Pew.
За даними центру, 31% населення в Україні є дуже релігійним. Це визначили за загальним показником, до якого входять чотири окремі показники релігійності за власними словами респондентів.
Як показало дослідження:
22% населення України (13-те місце) кажуть, що релігія є дуже важливою в їхньому житті;
35% (9-те) – кажуть, що відвідують релігійні служби щонайменше раз на місяць;
29% (9-те) кажуть, що моляться щодня;
32% (13-те) кажуть, що вірять у Бога з абсолютною впевненістю.
Дослідники вказують, що європейці загалом є менш релігійними, ніж люди в інших частинах світу, зауважує центр Pew. Але, як показав звіт, у межах Європи іноді існують значні відмінності у рівнях релігійності.
Перше місце у рейтингу посіла Румунія (55% населення є дуже релігійним), друге – Вірменія (51%), третє – Грузія (50%). Найменш релігійними виявилися Естонія (7%), Данія (8%) і Чехія (8%). (Pew/Радіо Свобода)
Більше новин
Європейська комісія опублікувала план поступової відмови від використання долара з метою зміцнення ролі євро в світі. Серед іншого, повідомляється, що в таких сферах як торгівля паливом, транспортом, продуктами сільського господарства рекомендовано здійснювати розрахунки в євро. За планом Єврокомісії, для імпорту енергоносіїв, який щорічно складає в перерахунку близько 300 млрд євро, має використовуватись саме європейська валюта.(Europa.eu/DW)
Генштаб: оперативний резерв України становить близько 200 тисяч осіб. Про це на брифінгу заявив начальник відділу Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Михайло Щербина. “За даними соцопитувань, 80% цих резервістів готові прибути до ЗСУ до своїх частин у разі відкритої агресії противника”, – розповів Щербина. Він додав, що підготовку оперативного резерву проводять уже три роки поспіль. За це час збори пройшли понад 40 тисяч резервістів. (Радіо Свобода)
Уряд Франції остаточно відмовився від підвищення акцизу на бензин. Французький уряд пішов на поступки “жовтим жилетам”, заявив ввечері у середу, 5 грудня, прем'єр-міністр країни Едуар Філіпп. Напередодні французький уряд відклав на шість місяців підвищення податку на пальне. Втім, протестувальників не задовольнило це рішення і вони заявили про продовження акцій протесту проти зростання цін на бензин. За останній рік дизельне пальне у Франції подорожчало на 23 відсотки, бензин - на 15 відсотків. Планувалося, що з січня 2019 року акциз зросте. (DW/BBC News)
У Канаді за запитом США затримана фінансовий директор корпорації Huawei. За офіційною версією, Мен Ваньчжоу, дочку засновника Huawei Technologies, затримано через підозру у порушенні компанією торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. США наполягає на екстрадиції затриманої. Арешт може негативно вплинути на процес послаблення протистояння в рамках торговельного “перемир'я”, про які домовилися лідери США і Китаю під час саміту G20. (Businessinsider)
Велика Британія призупинила видачу інвестиційних віз. До 2019 року Британія заморозила видачу інвестиційних віз (Tier 1), які дозволяють отримувати дозвіл на проживання в обмін на інвестиції в британську економіку в обсязі кількох мільйонів фунтів. З 2019 року почне діяти нова посилена процедура перевірки претендентів. Останніми роками ці візи оформляють заможні росіяни, і саме вони, постраждають від змін. (The Times)
Рівень абортів в США впав до найнижчого історичного рівня. За період з 2006 до 2015 роки також на 47% зменшився рівень підліткової вагітності. (Independent)
Жінка вперше народила дитину після пересадки матки від мертвого донора. Операцію провели у 2016 році. Реципієнтом органу стала 32-річна жителька бразильского Сан-Паулу, яка не мала власної матки від народження. Загалом відомо про 39 успішних операцій з трансплантації матки, коли донорами виступали живі жінки. Подекуди, наприклад, органи своїм донькам віддавали матері. Проте усі 10 попередніх спроб пересадити матки померлих жінок закінчувалися невдачами - органи або не приживалися, або вагітність закінчувалася викиднем. (BBC News)
6 грудня оголошено як дата виходу нової версії популярної системи управління контентом - WordPress 5.0. Про це напередодні написав у блозі розробник системи Матт Мюлленвег (Matt Mullenweg). (WP)
Американський інститут кіно (The American Film Institute) опублікував традиційний щорічний перелік кращих фільмів і телевізійних шоу 2018 року. AFI - неприбуткова організація, серед членів якої критики, режисери і інші професіонали кіно. Її метою є підтримка і популяризація американського кіно. (Entertainment)
Ведучим наступної церемонії Oscar оголошено Кевіна Харта (Kevin Hart). Він сам розповів про таке рішення у пості в Instagram. Комік наголосив, що “це було в переліку моїх цілей вже багато років”. Премії Oscar будуть вручати в Лос-Анджелесі 24 лютого. (The Hollywood Reporter/VULTURE)
Kevin Hart on Instagram: “For years I have been asked if I would ever Host the Oscars...”
Один раз побачити
Захар Беркут. Перший тизер (прем’єра фільму 10.10.2019)
Перший тизер українського історичного екшена “Захар Беркут”. Це повнометражний художній фільм української студії Kinorob, знятий за мотивами однойменної повісті Івана Франка. Прем’єра в Україні: 10 жовтня 2019.

Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь