View profile

Вісткар - Issue #115

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 11 грудня. Так виглядають новини, які варті вашої уваги саме сьог
 

Вісткар

December 11 · Issue #115 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 11 грудня. Так виглядають новини, які варті вашої уваги саме сьогодні:
  • Розгляд угоди про Brexit в парламенті Британії відкладено
  • Макрон пообіцяв поступки “жовтим жилетам”
  • Китай до мінімуму скоротив інвестиції в російську економіку
  • Акції Apple подешевшали через суперечки США і Китаю
  • Вчені відкривають десятки тисяч нових видів тварин і рослин щороку

Другий зонд NASA залишив межі Сонячної системи
Voyager 2 перебуває на зв'язку з Землею
Космічний зонд Voyager 2 залишив Сонячну систему. Апарат вийшов за межі геліосфери – захисної оболонки з частинок і магнітних полів, утвореної Сонцем. Його зонд-близнюк Voyager 1 досягнув цієї межі у 2012, але Voyager 2 оснащений приладами, які передаватимуть унікальні дані про природу цього входу до міжзоряного простору. За даними NASA, зараз Voyager 2 перебуває на відстані близько 18 млрд кілометрів від Землі. Зв'язок з апаратом триває, однак радіо сигналу потрібно 16,5 годин, щоб подолати шлях від зонду до Землі. Для порівняння: сонячне світло сягає Землі за вісім хвилин.
Зонди Voyager запущені у 1977 році. Очікувалося, що апарати пропрацюють п’ять років і зблизька дослідять Юпітер та Сатурн. Однак згодом з’ясувалося, що вони можуть долетіти до Урану і Нептуну. Поки зонди мандрували Сонячною системою, науковці перепрограмували обидва апарати і п’ятирічна місія розтягнулася на 41 рік. (Радіо Свобода)
NASA’s Voyager 2 Enters Interstellar Space
Більше новин
Розгляд угоди про Brexit в парламенті Британії відкладено. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей скасувала парламентське голосування за проектом договору про Brexit, тому що стало очевидним, що парламент цей договір відхилить. Дату нового голосування ще не призначено. В Лондоні розраховують на додаткові переговори з європейськими лідерами. В той же час, суд Євросоюзу ухвалив рішення, що Сполучене Королівство може скасувати свій вихід із Європейського союзу, навіть не потребуючи для цього дозволу інших 27 країн-членів ЄС. Ця ухвала європейського суду стала однією з найшвидших за часом розгляду справи за всю історію існування цього судового органу. Глава Євроради Дональд Туск призначив саміт ЄС на четвер. На ньому буде обговорюватися можливий вихід Великобританії без договору. (BBC/DW)
Макрон пообіцяв поступки “жовтим жилетам”. Президент Франції Макрон пообіцяв підвищити мінімальну місячну зарплату на 100 євро з 2019 року і полегшити податкове навантаження на працівників і пенсіонерів. Мінімальна зарплата у 2018 році складає 1,498 євро до сплати податків і 1,185 євро - після. Президент Франції пообіцяв не обкладати податками понаднормову роботу і ввести податкові пільги для малозабезпечених. У той же час він відмовився вводити податок “на розкіш”. Макрон визнав, що відповідальність за погіршення життя французів частково лежить і на ньому. Поступки Макрона обійдуться Франції в €8-10 млрд і можуть викликати критику в Євросоюзі. (DW)
Загальний обсяг торгівлі зброєю найбільшими компаніями світу з переліку SIPRI Top 100 складав у 2017 році $398.2 млрд. Ці дані наводить у новому звіті Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI). Обсяг торгівлі зброєю в світі зростає третій рік поспіль. Росія, за даними інституту, вийшла на друге місце в світі з обсягу продажів зброї, обігнавши Великобританію (на першому місці залишаються США). (SIPRI)
Китай до мінімуму скоротив інвестиції в російську економіку. За перші півроку 2018 року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій з Китаю в РФ скоротився на чверть. Китайські компанії відмовляються інвестувати в реальний сектор економіки Росії і виводять гроші. За підсумками півріччя китайські інвестори забрали $1 млрд, а загальний обсяг вкладень впав до $3,2 млрд. Продаж китайській CEFC частки в корпорації “Роснефть” зірвався. Швидкісну залізницю “Євразія” - з Пекіна через Москву в Берлін - визнано нерентабельною. (Новые известия)
За останній тиждень акції Apple подешевшали на 10%. Протягом останніх днів компанія коштувала менше $800 млрд. Акції Apple падали через судову заборону на продаж в Китаї старих моделей айфонів внаслідок патентної суперечки з Qualcomm. Apple стикається і з іншими наслідками торгової війни між США і Китаєм. Так, банк Citi знизив прогноз по вартості акцій Apple майже на 20% - з $240 до $ 200. За останні три місяці компанія подешевшала майже на 30%. (CNBC/CNN)
Стаття в New York Times може вплинути на долю Facebook, Google та інших компаній. В статті йдеться про практику багатьох компаній, зокрема, Facebook, які постачають дані геолокації своїх користувачів до великих баз даних, які потім продаються на ринку. Дані про рух і місця перебування людей збирають більше 1 тис популярних мобільних додатків. Потім компанії збирають ці дані, аналізують їх та продають рекламістам, торговим мережам і навіть хедж-фондам, які шукають можливості використати ці дані про поведінку людей. Cтатистика перебування людей в певних місцях, зібрана їхніми телефонами, говорить багато про їхніх власників. Розробники додатків запевняють, що поки що немає можливості ідентифікувати конкретних людей, але навіть без ID, зібрана інформація має високий попит на ринку. (NYT)
Вчені відкривають десятки тисяч нових видів тварин і рослин щороку. 2018 рік не був виключенням із щорічного тренду. Науковці все ще відкривають до кількох десятків тисяч нових видів рослин і тварин щороку. Так у 2016 році таких було 18 тис. За оцінками вчених, людство досі знає про менше ніж 10% видів живого, що існують на Землі. (Quartz)
Один раз побачити
Queen - Bohemian Rhapsody (Official Video)
Пісня Bohemian Rhapsody британської групи Queen стала “найпопулярнішою композицією ХХ ​​століття”. За даними музичного лейблу Universal Music Group, Bohemian Rhapsody набрала більше 1,6 млрд прослуховувань в стрімінгових онлайн-сервісах. Це більше, ніж будь-яка інша композиція, написана в ХХ столітті. Враховувалися дані сервісів Spotify, Apple Music, Deezer, а також перегляди в YouTube. Bohemian Rhapsody була видана на альбомі Queen “A Night at the Opera” 1975 року, а також виходила окремим синглом, який дев'ять тижнів очолював британський хіт-парад. (Billboard)
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь