View profile

Вісткар - Issue #116

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 12 грудня. Одразу до новин, які варті вашої уваги сьогодні: Faceboo
 

Вісткар

December 12 · Issue #116 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 12 грудня. Одразу до новин, які варті вашої уваги сьогодні:
  • Facebook стає місцем, де немає сексу
  • Суд поновив Романа Насірова на посаді
  • Троє стали жертвами стрілянини у Страсбурзі
  • Гендиректор Google відповів на запитання в Конгресі США
  • Forbes склав рейтинг письменників, які найбільше заробляють
  • Журнал Time назвав “людей року”
  • Пару з Данії звинуватили за секс на піраміді Хеопса

Про Facebook можна буде сказати, що сексу тут немає
Користувачі обговорюють останні ініціативи Facebook
Користувачі обговорюють останні ініціативи Facebook
Користувачам Facebook заборонили натякати на секс у дописах та приватному листуванні. Нові правила публікацій Facebook мають на меті запобігти торгівлі людьми та секс-послугами, а також зупинити поширення порнографії.
Під заборону тепер потрапили як очевидні дописи про пошук сексуальних партнерів, так і неочевидні - як то фрази “хочу розважитися сьогодні ввечері”. Адміністрація Facebook блокуватиме не лише порнографію, знімки оголених людей і фрагменти еротичних танців, але навіть намальовані від руки зображення людей в сексуальних позах, провокаційний сленг і натяки еротичного характеру. Заборонено висловлювати зацікавленість сексом чи інтерес до цієї теми. (BBC Ukr/Facebook/The Guardian/EFF)
Більше новин
Суд поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби. Окружний адміністративний суд Києва 11 грудня поновив на посаді голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова. За даними слідства, Насіров впродовж 2015 року ухвалив низку “безпідставних і незаконних рішень” про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для кількох компаній на загальну суму понад мільярд гривень. Суд визначив суму компенсації Насірову за “час вимушеного прогулу” в сумі 183 342 гривні 84 копійки. (Радіо Свобода)
Жертвами стрілянини неподалік від різдвяного ярмарку в Страсбурзі стали три людини, ще 12 людей поранено. Особистість злочинця встановлена, це 29-річний уродженець Страсбурга Шариф Шекат, у якого раніше були проблеми з законом. Поліція вступила з ним в перестрілку, але затримати його відразу не вдалося. (Sky News/Радіо Свобода)
Журнал Time назвав “людей року”. Редакція знову вирішила присудити це звання не одній людині, а групі журналістів, які ризикнули життям або свободою в пошуках правди. В Time їх назвали The Guardians. “Людьми року” стали: вбитий Сауд Джамаль Хашогджі, американське видання Capital Gazette, філіппінець Марія Ресса і журналісти Reuters в М'янмі Ва Лон і Кья Зо Оо. (Time)
TIME
The Guardians—Jamal Khashoggi, the Capital Gazette, Maria Ressa, Wa Lone and Kyaw Soe Oo—are TIME's Person of the Year 2018 #TIMEPOY https://t.co/HvoEaW5oUi https://t.co/9Mr0wBTmvj
Forbes склав рейтинг письменників, які найбільше заробляють. До рейтингу увійшли 11 авторів, які за рік - з червня 2017 року до червня 2018 - заробили разом $283 млн на продажах книг в США. Перше місце у Джеймса Паттерсона, автора серії детективів про інспектора Алекса Кросса. Паттерсон заробив за рік $86 млн. На другому місці Джоан Роулінг ($54 млн). Минулого року вона була першою у цьому рейтингу. Третє місце у Стівена Кінга ($27 млн). (Forbes)
Генеральний директор Google Сундар Пічаї в Конгресі США пояснював як працює пошуковик. Під час сесії питань-відповідей він, зокрема, пояснив чому пошук за запитом “idiot” веде до фотографій президента США Трампа. Пічаї пояснив, що результати формуються автоматично з урахуванням сотень параметрів. Він також відкинув звинувачення в політичній упередженості компанії Google. Раніше Google закидали підтасовування новин про Трампа, а також приховування інформації з консервативних сайтів. Пічаї визнав, що YouTube має додати зусиль, щоб обмежити поширення “conspiracy content”, який може викликати заворушення в “реальному світі”. Серед іншого, керівник Google запевнив, що у компанії немає планів запуску пошуковика для Китаю. (Reuters/TechCrunch)
Transparency & Accountability: Examining Google and its Data Collection, Use and Filtering Practices
Пару з Данії звинуватили за секс на піраміді в Єгипті. В Єгипті розслідують злочин “проти суспільної моралі” після того, як фотограф з Данії поширив фото зроблені у листопаді, на якому він займається сексом із подругою на верхівці піраміди Хеопса. Андреас Гвід (Andreas Hvid) поширив фото і відео на власному сайті та в YouTube. Зйомки відбувалися вночі. (The Times)
Andreas Hvid - Climbing the Great Pyramid of Giza
Один раз побачити
Godzilla: King of the Monsters - Official Trailer 2 - In Theaters May 31
Міллі Боббі Браун (Millie Bobby Brown) та Віра Фарміґа (Vera Ann Farmiga) у другому трейлері стрічки “Ґодзілла ІІ Король монстрів”. Це продовження американського фантастичного бойовика “Ґодзілла” від 2014 року. Прем'єра в США запланована на 31 травня 2019 року (в Україні - 30 травня 2019 року). (Boingboing)
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь