View profile

Вісткар - Issue #117

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 грудня. Сьогодні у нашому дайджесті так новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

December 13 · Issue #117 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 грудня. Сьогодні у нашому дайджесті так новини, варті вашої уваги:
  • Створено зону вільної торгівлі Японія-ЄС
  • Тереза Мей отримала підтримку депутатів парламенту від своєї партії
  • В Росії пропонують арешт за неповагу до влади
  • Американці тепер отримують більше новин із соціальних мереж, ніж із газет
  • Британія відмовилася від свого рішення скасувати візи для багатіїв
  • Верховна Рада на законодавчому рівні визначила поняття “віскі”

Найбільша в світі зона вільної торгівлі почне діяти у 2019 році
Сири із Європи на прилавках в Японії (asianews)
Сири із Європи на прилавках в Японії (asianews)
Країни ЄС та Японія домовилися про запуск в дію угоди про створення найбільшої в світі зони вільної торгівлі. Останні узгодження завершено в середу.
Депутати Європейської ради підтримали угоду, яка пошириться на дві економіки, в яких створюється до третини всього внутрішнього валового продукту в світі. Угода є сигналом до готовності учасників до відмови від практики протекціонізму. Парламент Японії підтримав угоду ще в суботу.
За даними агентства Reuters, угода про вільну торгівлю має запрацювати з 1 лютого 2019 року.
Серед іншого, домовленість між ЄС і Японією скасує європейські тарифи на японські автомобілі (10%) та більшість автозапчастин (3%). Японія відмовиться від мита на сири (30%) та вино (15%). Відкриваються також ринки послуг, зокрема фінансових, телекомунікацій, електронної комерції та транспорту.
Японія хоче ввести угоду в дію до того, як ЄС залишить Велика Британія, де знаходяться кілька великих підприємств, які належать японським автомобільним брендам. (Reuters)
Більше новин
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей отримала підтримку депутатів парламенту від своєї партії. Її підтримали 200 депутатів, в той час як недовіру висловили 117. Вона, таким чином, залишається лідером Консервативної партії і зберігає за собою посаду глави уряду. До оголошення результатів голосування Мей повідомила однопартійцям, що не виставлятиме свою кандидатуру на наступних загальних виборах, запланованих на 2022 рік. Повторне подібне голосування можна буде провести не раніше, ніж за рік. (Радіо Свобода/DW)
В Росії пропонують арешт за неповагу до влади. Рада Федерації РФ  забирається запровадити штрафи за поширення “фейкових новин” і за прояви відвертої “неповаги” до державних органів. Йдеться не тільки про ЗМІ, а і про пости у соціальних мережах. Поширення “фейк-новин” прирівняють до “зловживання свободою масової інформації”. Неповагу до влади будуть вважати дрібним хуліганством. Депутати пояснюють свою ініціативу бажанням “не відставати” від світової практики, зокрема, європейських законів. (BBC Rus)
Американці тепер отримують більше новин із соціальних мереж, ніж із газет. У 2018 році дорослі американці отримували більше новин із соцмереж, ніж із газет, стверджується у дослідженні Pew Research Center. Газети вперше програли соцмережам за всю історію подібних опитувань. У 2017 році показники цих обох медіаканалів були майже рівними. В той же час, найпопулярнішим джерелом новин американці називають ТБ. 49% опитаних знаходять новини на телеканалах, 33% - на сайтах новин, 26% - на радіо. Газети (16%) тепер помітно програють і соцмережам (20%). (Pew Research)
Компанія Supermicro спростувала теорію про китайські “шпигунські” чипи. Незалежний аудитор на прохання компанії провів відповідне дослідження і не знайшов підтвердження теорії, яку поширювало видання Bloomberg. Два місяці тому Bloomberg поширив матеріали, в яких стверджувалося, що китайські спецслужби встановлюють на платах відомих виробників електроніки свої спеціальні “шпигунські” чипи. (TC)
Британія відмовилася від свого рішення скасувати візи для багатіїв. Британський Home Office скасував власне недавнє рішення припинити практику надання так званих “золотих віз” багатим інвесторам. Менше тижня тому цю візову програму зупинили, пояснюючи таке рішення бажанням боротися із відмиванням грошей. Майже одразу на адресу відомства надійшов лист від групи імміграційних адвокатів, які попередили уряд, що відмова видавати візи категорії “Tier 1 investor visa” є протизаконною і матиме наслідком судове переслідування. Адвокати наголосили на тому, що зупинка згаданої програми здійснена без попереднього попередження і без публікації нових правил, які обіцяли у відомстві. На думку адвокатів, уряд порушив принципи визначеності і стабільності (principles of certainty and stability), які є невід'ємними для верховенства права. Згадані візи є найпопулярнішим способом легалізації для багатих громадян Росії та Китаю. (FT)
Верховна Рада на законодавчому рівні визначила поняття “віскі”. Відповідний закон зі змінами до Податкового кодексу встановлює, що віскі - це алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 відсотків об'ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту. (Інтерфакс-Україна)
Вчені виявили мурах, які є рекордсменами швидкості в світі живого. Аналізуючи швидкісне відео, дослідники University of Illinois виявили мурах, щелепи яких відкриваються зі швидкістю біля 322 км на годину, а це в 5 000 разів швидше ніж людське кліпання очима. Отже, вчені виявили найвищу швидкість руху в усьому світі живих організмів. Мурахи, які мають назву Dracula ant, через їхню практику пити кров приплоду, живуть у Африці, Австралії та окремих регіонах Азії. (Brisbane Times)
Вся історія в одному зображенні. Ця графіка є спробою проілюструвати 4000 років розвитку і занепаду різних країн, держав та імперій. (The Histomap)
Один раз побачити
Russian state TV shows 'hi-tech robot' later exposed as man dressed in costume
Високотехнологічний робот, якого показали на російському ТБ, виявився “лялькою”. За робота присутнім на заході видали людину, яку вдягнули у костюм робота. (Boingboing/TJ)
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь