View profile

Вісткар - Issue #118

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 14 грудня. Новини, варті вашої уваги, сьогодні виглядають ось так
 

Вісткар

December 14 · Issue #118 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 14 грудня. Новини, варті вашої уваги, сьогодні виглядають ось так:
  • Грип вже в Україні
  • Брюссель відмовився від подальших переговорів про Brexit
  • Підозрюваного страсбурзького нападника застрелили
  • Кількість користувачів криптовалют в світі за цей рік подвоїлося
  • Анальгетик вперше визнано в США найнебезпечнішим наркотичним препаратом
  • Трамп скасував традиційну Різдвяну вечірку для журналістів у Білому домі

В Україну прийшов грип
Лікарі радять уникати надмірного призначення ліків
Лікарі радять уникати надмірного призначення ліків
Захворюваність на грип і ГРВІ перевищила епідеміологічний поріг в п'яти областях України. Вже 203 тисяч людей захворіли, більше половини з них - діти молодше 17 років. Одна людина внаслідок грипу померла. Найгірша ситуація у Харківській, Житомирській, Сумській, Київській та Донецькій областях.
Грип - гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Передається переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти.
Щорічно вірусом грипу заражаються майже 5 мільйонів людей в усьому світі, близько чверті мільйона помирають від нього.
Симптоми грипу: висока температура, яка тримається п'ять днів; лихоманка; головний біль; ломота у м'язах і суглобах; загальна слабкість; втрата апетиту, можливо, нудота; кашель, що може тривати понад два тижні; нежить.
Наразі в Україні медики дослідили 101 зразок матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип. У 27 випадках визначено РНК вірусів грипу типу А.
У МОЗ радять уникати надмірного призначення ліків. У міжнародній практиці лікування радять здорову їжу, аби зберегти сили, а також не змушувати себе до активності на час хвороби.
Виявилося, що родичі хворих, які носили хірургічні маски, заражалися на 80% менше. Маски є ефективними лише разом із миттям рук і дотриманням гігієни. (BBC Ukr)
Більше новин
Брюссель відмовився від подальших переговорів про Brexit. Продовження переговорів між ЄС і Великобританією по брекзіту не буде, йдеться в заяві голови Європейської ради Дональда Туска. Він підсумував перший день роботи саміту ЄС. Британія намагається вирішити проблему відкритого кордону між Ірландією, яка перебуває в ЄС, і Північною Ірландією, яка є частиною Об'єднаного Королівства. Голосування в британському парламенті з питання угоди про вихід Британії з ЄС має відбутися до 21 січня. (The Guardian/Радіо Свобода)
Підозрюваного страсбурзького нападника застрелили. Нападника, котрий стріляв на різдвяному ринку у центрі Страсбурга, застрелила поліція. Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела в поліції. (DW/BBC Ukr)
Кількість користувачів криптовалют в світі за цей рік подвоїлося. Дослідження центру Cambridge Centre for Alternative Finance показало, що, незважаючи на різке і тривале падіння курсу bitcoin, кількість людей, які користуються криптовалютами виросло за рік з 18 млн до 35 млн. Спостерігачі пов'язують з цим фактом сподівання, що вартість bitcoin може почати рости знову. Більшість користувачів продовжують ринкові спекуляції або дотримуються тактики тривалого зберігання криптовалют. (My broadband)
Парламент Ірландії підтримав легалізацію абортів. Громадяни Ірландії проголосували за легалізацію абортів на референдумі у травні цього року. Закон ще має підписати президент країни Майкл Хіггінс. Очікується, що повноцінно закон запрацює з січня. (Радіо Свобода)
Зараз можна спостерігати метеорний дощ Geminid. За сприятливих умов цими ночами можна спостерігати пік активності метеорного потоку Гемінід (Geminid). Це один з двох найпотужніших метеорних потоків, які можна спостерігати на Землі. Період видимості — 4 — 17 грудня, дата максимальної активності — 13 грудня. Годинна кількість метеорів сягає 58, швидкість — 34,4 км/с. (Space)
Агентство Reuters оприлюднило 100 фотографій року. Традиційну щорічну колекцію ‘Pictures of the Year’ за 2018 рік від Reuters вже можна переглянути на сайті агентства. (Reuters)
Анальгетик Фентанил (Fentanyl) вперше визнано в США найнебезпечнішим наркотичним препаратом. В США найнебезпечнішим препаратом визнано не героїн, а фентанил. Він став причиною найбільшої кількості смертей від передозування. Згідно до статистики, цей синтетичний опіоїдний анальгетик став причиною 18000 смертей у 2016 році. (CNN)
До 23 млрд тонн живих організмів живуть у глибинах Землі. Вчені вперше оцінили кількість живих організмів, що живуть під товщею ґрунту та скелі під океанічним дном. Виявилося, що кількість живого у глибинах Землі, в умовах високих температур і тиску, у сотні разів перевищує масу органіки, якщо порахувати всіх людей, що живуть на планеті. (Gizmodo/Deepcarbon)
Лише 7 фільмів пропонуються на всіх трьох сервісах Netflix, Hulu та Amazon Prime Video. Сервіс Reelgood вивчав каталоги популярних стрімінгових відео сервісів. Amazon має найбільший каталог: 12764 фільмів та 2077 телевізійних шоу. У Netflix 3861 фільмів і 1686 телешоу, а Hulu пропонує 1646 фільмів та 1891 телешоу. У Hulu і Amazon каталоги “перетинаються” найбільше. (Business Insider)
Лише 7 фільмів пропонують всі три найбільші відео сервіси
Лише 7 фільмів пропонують всі три найбільші відео сервіси
Трамп скасував традиційну Різдвяну вечірку для журналістів у Білому домі. Офіційного оголошення про це не було. Останніми роками кількість запрошених було таким, що доводилося проводити дві вечірки одночасно - одну для представників друкованої преси і іншу - для решти представників медіа. (Fox News)
Шукаєте роботу? Британська Королева шукає асистента (Housekeeping Assistant) для роботи у Віндзорському замку та Букінгемському палаці. В оголошенні йдеться про кандидат має “приділяти увагу деталям”. Працівнику пропонується 33 вихідних дня, пенсія та головне - можливість жити там, де працюєш. Попередній досвід бажаний, але не є необхідним. (Оголошення)
Один раз побачити
Скоро на СТБ!
Телеканал СТБ опублікував перше промовідео серіалу “Кріпосна”. До телеекранів він добереться навесні 2019 року.
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь