View profile

Вісткар - Issue #122

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 20 грудня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

December 20 · Issue #122 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 20 грудня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • США заявили про початок виведення своїх військ із Сирії
  • Німеччина ускладнила життя інвесторів
  • В ЄС планують надзвичайні заходи на випадок Brexit без угоди
  • Президент Польщі відкликав посла в Україні
  • Польща підписала із США 20-річний контракт на купівлю скрапленого газу
  • Тереза Мей обговорює Brexit з лідерами Шотландії і Уельсу
  • Трамп заборонив модифікацію напівавтоматичної зброї до автоматичної
  • Маск показав тестовий тунель поблизу Лос-Анджелеса
  • Facebook дозволяв багатьом іншим компаніям читати і видаляти приватні повідомлення
  • Blockchain змінив світ мистецтва

Ігристе вино: Prosecco тепер продають більше за Champagne
Prosecco п'ють більше за Champagne
Prosecco п'ють більше за Champagne
Prosecco тепер - найпопулярніше ігристе вино в світі, якщо рахувати обсяг продажів. Біле італійське вино стало настільки популярним, що посунуло з ринку французьке Champagne, яке зазвичай продається за більш високими цінами.
За обсягом виробництва, Prosecco, яке виробляють з винограду, що виріс на північно-східних схилах Італії, вперше обійшло французьке Champagne п'ять років тому. Тепер італійське вино - лідер і за обсягом продажів. Його продають на 75% більше, ніж Champagne, або приблизно 544 млн пляшок.
В той же час, вища ціна дозволяє Champagne залишатися лідером цього ринку за обсягом виручки. Минулого року продажі Champagne досягли рекордного рівня у 4.9 млрд євро (307 млн пляшок), в той час, як виручка від Prosecco сягнула 804 млн євро. (AP)
Більше новин
США заявили про початок виведення своїх військ із Сирії. Білий дім заявив про перемогу над “Ісламською державою” у Сирії та початок виведення американських військ з країни. (USAToday/DW)
Donald J. Trump
After historic victories against ISIS, it’s time to bring our great young people home! https://t.co/xoNjFzQFTp
Німеччина ускладнила життя інвесторів з-поза меж ЄС. Німецький уряд дозволить інвесторам не з країн ЄС купувати не 25%, як раніше, а тільки 10% частку стратегічно важливих компаній. Рішення, в першу чергу, має на меті стримати інтервенцію китайського капіталу. Нове рішення підсилює вплив уряду, який зможе блокувати купівлю часток у бізнесах, які мають відношення до “критично-важливої інфраструктури”. (France24)
На Софійській площі в Києві засяяла вогнями “головна ялинка” країни. До Дня святого Миколая на Софійській площі в Києві “запалили” “головну ялинку” країни. На ній майже три кілометри гірлянд та понад півтори тисячі різнокольорових дизайнерських іграшок. Ялинка цього року збірна. Металевий каркас доповнили гілки сосни. За даними організаторів, разом із зіркою висота ялинки становить майже 30 метрів. (Радіо Свобода)
У Києві запалили новорічну ялинку | 360°
Президент Польщі відкликав посла в Україні. Польська сторона вже визначила кандидата на призначення новим послом. (Радіо Свобода)
Польща підписала із США 20-річний контракт на купівлю зрідженого газу. Контракт підписано на тлі боротьби проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”. (DW)
Тереза Мей обговорює Brexit з лідерами Шотландії і Уельсу. Британський прем'єр наголошує на тому, що її угода про умови виходу Британії з ЄС буде вигідною для “всієї країни”. Уряд підготував до публікації нові імміграційні правила, які, зокрема, будуть регулювати візовий режим для професіоналів із країн ЄС. (BBC/Reuters)
ЄС передбачив надзвичайні заходи на випадок Brexit без угоди. Єврокомісія розробила план дій на випадок виходу Великобританії з ЄС без угоди. (DW)
В Британському парламенті виник конфлікт під час сесії питань-відповідей за участі прем'єр-міністра Терези Мей. Депутати помітили, що, реагуючи на емоційний виступ Мей, лідер опозиції лейборист Джеремі Корбін назвав її “stupid woman”. Сам Корбін пізніше наполягав, що сказав “stupid people”.
Watch: Jeremy Corbyn appears to call the PM a "stupid woman"
Адміністрація Трампа заборонила модифікацію напівавтоматичної зброї до автоматичної. Під заборону потрапили пристрої “bump stocks”, які дозволяють з напівавтоматичної зброї стріляти “чергами”, не знімаючи палець зі спускового гачка. У п'ятницю нові правила будуть опубліковані і мають почати діяти протягом 90 днів. Власники згаданих пристроїв мають або знищити їх, або здати до поліції. (The Associated Press)
Ілон Маск показав тестовий тунель поблизу Лос-Анджелеса. Компанія Boring Company продемонструвала готовий тестовий тунель, в якому можуть рухатися автомобілі з тим, щоб уникати ускладнень з трафіком і заторів. Можливості тунелю вже демонструють автомобілі Tesla. За 20-300 доларів будь-яке авто можна модернізувати для використання в тунелі. Автономна система тунелів, за планами Маска, має стати альтернативою наземній транспортній мережі великих міст. (electrec)
Forbes оприлюднив рейтинг найбагатших зірок. Щорічний рейтинг America’s Wealthiest Celebrities 2018 очолив живий класик кіно Джордж Лукас (George Lucas). Його статки оцінили в $5.4 млрд. Більшість грошей Лукас заробив коли продав свою компанію Lucasfilm студії Disney за $4.1 млрд у 2012 році. Далі в рейтингу - Стівен Спілберг (Steven Spielberg) та Опра Вінфрі (Oprah Winfrey). (Forbes)
Facebook дозволяв Netflix, Spotify і багатьом іншим компаніям читати приватні повідомлення. Як пише New York Times, Facebook давав доступ до приватних повідомлень своїх користувачів більше ніж 150 компаніям, серед яких Microsoft, Amazon і Yahoo. Приватні повідомлення не тільки читалися, але і видалялися. Журналісти NYT виявили, що великі компанії отримували доступ до важливої інформації користувачів без їхньої згоди. (BuzzFeedNews)
Blockchain вже змінив світ мистецтва. Виявилося, що технологія чудово працює у випадку, коли необхідно гарантувати безпеку і анонімність транзакцій, які так цінують багаті колекціонери і бізнесмени, що працюють на ринку творів мистецтва. (Forbes)
Google поєднав у рекламі популярне різдвяне кіно і популярний різдвяний подарунок. Ось як це виглядає у відео за мотивами стрічки “Один вдома”, зіркою якого став дорослий Макалай Калкін (Macaulay Culkin). (USAToday)
Home Alone Again with the Google Assistant
Один раз побачити
Disney•Pixar Short Film "Bao"
Новий короткий мультик від Pixar під назвою “Bao” доступний для вільного перегляду протягом одного тижня на честь того, що опинився у shortlist на премію Oscar.
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь