View profile

Вісткар - Issue #124

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 24 грудня. Починається сезон Різдвяних та Новорічних свят. Насту
 

Вісткар

December 24 · Issue #124 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 24 грудня. Починається сезон Різдвяних та Новорічних свят. Наступні випуски нашого дайджесту вийдуть 26, 27 і 28 грудня. Перший випуск в новому 2019 році вийде у четвер 3 січня.
Ось які новини варті вашої уваги цього ранку:
  • Уряд США частково “закрився” через брак фінансування
  • Канада вимагає від Китаю звільнення своїх громадян
  • Парламент Куби затвердив проект конституції
  • Імператор Японії Акіхіто виступив з прощальною промовою
  • Цунамі: майже 300 людей загинули в Індонезії
  • З 1 січня можна буде повертати до аптек невикористані ліки?
  • McDonald’s в Україні запускає доставку їжі
  • В Україні запрацював “електронний кабінет” водія

У "рейтингу щастя" Україна - серед країн третього світу
Україна опинилася серед країн з найнижчими показниками - між Суданом і Того.
Україна опинилася серед країн з найнижчими показниками - між Суданом і Того.
Світовий рейтинг World Happiness Report 2018 (Рейтинг країн світу за рівнем щастя населення) демонструє рівень відчуття “щастя” - інтегрального показника, який розраховується на підставі опитування і даних про доходи населення, соціальну підтримку, стан охорони здоров'я, рівень свободи і кількох інших. Рейтинг під егідою ООН готує група незалежних вчених, які спираються на власну методику розрахунків.
Україна демонструє у “рейтингу щастя” дуже низький показник: 138 місце зі 156 країн. Це місце серед країн Африки, які зазвичай відносять до “третього світу”. Більше того, у порівнянні з періодом 2008-2010 років показник України суттєво погіршився. Україна впала сильніше за Мадагаскар і Ботсвану. Гірше справи йшли тільки у чотирьох країн світу. (Visual Capitalist)
Україна - серед країн з найбільшим падінням рейтингу порівняно з 2008-2010 роками
Україна - серед країн з найбільшим падінням рейтингу порівняно з 2008-2010 роками
Більше новин
Федеральний уряд США частково зупинив свою роботу. Уряд не працює через відсутність фінансування. Президент США відмовився підписати закон про бюджет в якому не передбачено витрат в розмірі $5 млрд на розбудову “стіни” на кордоні з Мексикою. Нижня палата Конгресу підтримала пропозицію Трампа, проте у Сенаті законопроект шансів немає. Більшість федеральних відомств все ще фінансується із коштів, яких має вистачити на кілька місяців, але сім ключових відомств закрилися, які і кілька незалежних агентств, як, наприклад, NASA. “Шатдаун”, скоріше за все, триватиме кілька тижнів. (CBS News/NBC News)
Канада вимагає від Китаю звільнення своїх громадян. Двох канадців затримано у Пекіні, скоріше за все, у зв'язку із гучним арештом в Канаді китайської громадянки (на вимогу США), яка є високопосадовцем великої ІТ-компанії Huawei Technologies. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд (Chrystia Freeland) звернулася по підтримку до Британії і ЄС, де вже пролунали заяви на підтримку вимог Канади. (The Associated Press)
Парламент Куби затвердив проект конституції. Громадяни країни будуть голосувати за неї на референдумі у лютому. Текст конституції ще не оприлюднено, але за повідомленнями в ЗМІ, в документі йдеться про визнання приватної власності. Також дозволяються малі приватні підприємства. Проект передбачає обмеження терміну президентства в країні, де будуть також передбачено посади прем'єр-міністра уряду та місцевих губернаторів. Куба залишається країною з однією комуністичною партією і в конституції передбачено “рух до перемоги комунізму”. (Reuters/The Associated Press)
McDonald’s запускає доставку їжі. Підприємство з іноземними інвестиціями “МакДональдз Юкрейн Лтд.” (Київ) спільно з міжнародним стартапом Glovo запустили сервіс доставки їжі в Києві. Зараз доставка працює в шести ресторанах, а до кінця року їх буде 10. Протягом 2019 року компанія планує запустити сервіс доставки по всій Україні. (Interfax-Ukraine)
З 1 січня можна буде повертати до аптек невикористані лікарські засоби? Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. “З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати до аптек ліки. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто”, - зазначила Супрун. За її словами, контролюватиме процес повернення Держлікслужба. Як відомо, ліки є у переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженому постановою Кабінету міністрів України. (Укрінформ)
В Україні запрацював електронний кабінет водія. Про це повідомили в головному сервісному центрі МВС України. Водій тепер може перевірити інформацію про авто та посвідчення водія, оплатити штрафи за адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС. (The Village)
Цунамі: майже 300 людей загинули в Індонезії. Цунамі, яке вирувало на островах Ява і Суматра в Індонезії забрало життя не менше 280 людей, а ще 800 отримали поранення. В країні немає сучасної системи попередження цунамі, тому хвиля води надійшла несподівано. Її викликав, скоріше за все, зсув ґрунту в океані, який пройшов непоміченим і який став наслідком виверження вулкану. Кількість загиблих поступово зростає. (CNN/ABC News)
Імператор Японії Акіхіто виступив з прощальною промовою. Імператор Акіхіто разом імператрицею Мічіко виголосив свою останню промову з нагоди дня народження. У квітні він зречеться престолу. 85-річний імператор під час виступу зазначив, що відчуває “глибоке задоволення”, оскільки за його правління Японія ні з ким не воювала. (BBC Ukr)
На Шпіцбергені росіянин пограбував банк. Росіянин погрожував працівникам банку рушницею, яку взяв в оренду. Виявилося, що з острова, де всі 2 тис жителів знають один одного, втекти просто нікуди. Його затримали з грошима через 20 хвилин. Це перше пограбування банку за всю історію норвезького поселення. (Local)
Нова технологія дає можливість створити 3D-анімацію із одного фото. Залучення штучного інтелекту дає можливість створювати тривимірну анімацію високої якості, використовуючи лише одне статичне зображення. (Gizmodo)
Photo Wake-Up: 3D Character Animation from a Single Photo
Один раз побачити
Гуцулка Ксеня. Офіційний трейлер
Кіно-мюзикл “Гуцулка Ксеня” вийде на екрани в березні 2019, а поки що в мережі днями опубліковано трейлер стрічки. Cюжет мюзиклу створений за мотивами творів Ярослава Барнича. Адаптувала сценарій для кінострічки та втілила його в життя Олена Дем’яненко. У центрі комедії – молодий хлопець Яро, який живе в Америці. Однак парубок змушений повернутись до України, адже батько перед смертю заповів йому 1 мільйон доларів. Та отримати немалу суму парубок зможе тільки після одруження зі свідомою українкою. Знайти наречену хлопець вирішує у колоритній Ворохті. (Yabl.ua)
**************************************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь