View profile

Вісткар - Issue #132

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 11 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

January 11 · Issue #132 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 11 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Трамп не поїде на Світовий економічний форум у Давосі
  • В Україні затверджено нову систему валютного регулювання
  • Філарет нагородив Порошенка орденом Андрія Первозванного
  • В Кенії в школах вивчатимуть китайську мову
  • В Японії ввели податок на виїзд з країни
  • Церемонія Оскар пройде без ведучого?

В уряді визначилися з вихідними днями у 2019 році
В уряді вирішували коли відпочиватимуть українці
В уряді вирішували коли відпочиватимуть українці
Кабінет міністрів України схвалив графік перенесення робочих днів у 2019 році. Уряд рекомендує керівникам підприємств, установ і організацій перенести деякі робочі дні цього року через свята.
У пояснювальній записці до рішення йдеться, що робота “в суміжні зі святковими робочі дні, як правило, є малоефективною і не сприяє раціональному використанню робочого часу”, а інколи може призвести й до травм.
Всього у 2019 році українці матимуть декілька періодів святкувань:
Три дні на Міжнародний жіночий день (8-10 березня)
П'ять днів на Великдень, який плавно перейде у травневі свята (27-29 квітня, 30 квітня - 1 травня)
Один день до Дня перемоги (9 травня)
Три дні на Трійцю (15-17 червня)
Три дні на День Конституції (28-30 червня)
Три дні на День незалежності (24-26 серпня)
Три дні на День захисника України (12-14 жовтня)
Один день на Різдво за західним календарем (25 грудня)
Чотири дні на Новий рік (29 грудня - 1 січня) (BBC Ukr)
Більше новин
Трамп не поїде на Світовий економічний форум у Давосі. Президент США Трамп скасував свою поїздку на Світовий економічний форум у швейцарському Давосі. “Через непримиримість демократів щодо безпеки на кордоні та великого значення безпеки для нашої країни я з повагою скасовую мою дуже важливу поїздку до швейцарського Давосу на Світовий економічний форум”, – написав Трамп у Twitter. (Радіо Свобода)
Donald J. Trump
Because of the Democrats intransigence on Border Security and the great importance of Safety for our Nation, I am respectfully cancelling my very important trip to Davos, Switzerland for the World Economic Forum. My warmest regards and apologies to the @WEF!
В Україні затверджено нову систему валютного регулювання. Національний банк України затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової системи валютного регулювання, передбаченої Законом “Про валюту і валютні операції”. Нова система складається з восьми постанов правління НБУ, проекти яких оприлюднювались у листопаді та грудні 2018 року й днями були ухвалені. Нове регулювання передбачає низку “послаблень” на валютному ринку, зокрема, дозволено онлайн-купівлю іноземної валюти фізичними особами та підвищено ліміт на перекази іноземної валюти за кордон без відкриття рахунку для фізичних осіб - з 15 до 150 тис. грн/рік. (Ліга)
Amazon відкрив своїм розробникам в Україні доступ до всіх приватних відео файлів системи Ring. Від 2016 року працівники груп розробників, зокрема, в Україні, мають практично необмежений доступ до відео файлів системи приватної охорони Ring, які зберігаються на серверах хмарного сервісу Amazon’s S3. Там зберігаються всі відео, створені всіма міні-камерами Ring встановленими в усьому світі у дверних дзвінках, в оселях, гаражах клієнтів тощо. Ці файли, як виявляється, доступні для перегляду і завантаження. Видання The Information, яке ретельно відслідковує проблеми із збереженням приватності у системі Ring, повідомило про це ще місяць тому. (The Intercept)
Філарет вручив Порошенку орден Андрія Первозванного. Патріарх Філарет вручив президенту України Петру Порошенку орден Андрія Первозванного за “участь у процесі отримання томосу про автокефалію української церкви”. Орден Порошенко отримав в Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівне. 8 січня Порошенко заявив про присвоєння Філарету звання Героя України. (Радіо Свобода)
В Кенії в школах вивчатимуть китайську мову. Інститут освіти в Кенії розробив і запровадить у шкільну програму програму навчання китайської мови. Зміни навчальних планів плануються на 2020 рік. Китайську запропонують учням з 4 класу (віком 10 років) і далі. Китайська мова має підвищити шанси випускників на отримання роботи і сприятиме розвитку економічних зв'язків Кенії і Китаю. (QZ.com)
В Японії ввели податок на виїзд з країни. З 7 січня в Японії діє податок на виїзд з країни. Це перший податок, запроваджений в країні за останні 27 років. Новий податок сплачують громадяни Японії та іноземці, які вилітають або виїжджають з країни морем. Розмір податку - 1 тис японських ієн (близько $9). Суму включатимуть у вартість квитків. В уряді розраховують, що до країни приїдуть 40 млн людей до 2020 року, коли в країні відбудуться Ігри чергової Олімпіади. (NHK)
В Росії розслідують розкрадання коштів, виділених на створення орбітального телескопа. Стало відомо про розкрадання 28,5 млн рублів із коштів, виділених на створення орбітального телескопа, який мав стати конкурентом американського проекту Hubble. Днями також надійшло повідомлення про те, що російський супутник протиракетної оборони зійшов з орбіти і згорів в атмосфері. Radio New Zealand на своєму сайті повідомило, що в небі над новозеландським островом Північний протягом декількох хвилин можна було спостерігати об'єкти, які яскраво світилися. Імовірно, це були фрагменти російського військового супутника. (Current time/Current time)
Церемонія вручення премії Oscar не матиме ведучого? Цього року церемонія вручення премій американської кіноакадемії, скоріше за все, відбудеться без ведучого. Таке трапляється вдруге за всю історію події. Перший раз ведучого не було 30 років тому і реакція публіки на це була негативною. Комік Кевін Харт (Kevin Hart), який мав вести церемонію 24 лютого, невдовзі після оголошення, відмовився через виявлені повідомлення гомофобного змісту, які він колись поширював у твіттері. (VARIETY)
Один раз побачити
Russian Doll: Season 1 | Official Trailer [HD] | Netflix
Netflix показав трейлер комедійного серіалу “Russian Doll” з Наташею Ліонн (Natasha Lyonne) в головній ролі. Героїня серіалу на ім'я Надя, помирає під час святкування свого дня народження. А потім починається щось подібне до того, що ми бачили у стрічці “День бабака”, Надя потрапляє у “петлю часу” і щоразу переживає один і той же день, який завершується однаково - її смертю.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь