View profile

Вісткар - Issue #134

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 15 січня. Ось такі новини у нашому дайджесті сьогодні: Сьогодні П
 

Вісткар

January 15 · Issue #134 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 15 січня. Ось такі новини у нашому дайджесті сьогодні:
  • Сьогодні Парламент Британії буде визначатися щодо угоди про Brexit
  • Трамп заявив, що ніколи “не працював на Росію”
  • Трамп погрожує “знищити Туреччину економічно” у випадку атаки на курдів
  • Мер Гданська Павел Адамовіч помер від поранень
  • Нобелівського лауреата, який відкрив структуру ДНК, позбавили всіх почесних звань
  • Виготовлений в Україні коньяк пропонують назвати “українським бренді”
  • Фото яйця б'є рекорди в Instagram

Визначення "віку згоди" заважає молоді, яка не готова до сексу
"Вік згоди" на секс заважає тим, хто не готовий до сексу
"Вік згоди" на секс заважає тим, хто не готовий до сексу
Дослідники переконують: більше ніж половина жінок і двоє з п'яти чоловіків починають сексуальне життя, коли вони не готові до цього.
“Визначення законодавством "віку згоди” має захищати молодь, але, в той же час, це стає фактором, який змушує людей думати, що саме в 16 років вони вже мають розпочинати сексуальне життя", говорить Кай Веллінгз (Kaye Wellings), співавтор дослідження з London School of Hygiene and Tropical Medicine.
Ідея полягає не в тому, що “треба дозволити їм секс у 12 років”. Веллінгз переконана, що йдеться про речі, які не мають чіткого вікового цензу. “Все дуже залежить від особи - вам може виповнитися 17, 18, 19 років, але ви ще не будете готові”.
“Готовність” означає і бажання мати сексуальні стосунки зі своїм партнером, готовність до використання контрацептивів, здатність не залежати від тиску спільноти, наявність відчуття, що це має статися “саме зараз”.
За результатами дослідження стало відомо, що майже 52% жінок і 44% чоловіків втрачали незайманість, коли, за їхніми словами, вони не були до цього “готові”. (The Guardian)
Більше новин
Мей порадила депутатам перед голосуванням “ще раз передивитися” угоду про Brexit. Сьогодні нижня палата Парламенту Британії буде визначатися щодо підтримки угоди про вихід країни з ЄС. За оцінками, до 200 депутатів налаштовані голосувати проти. За останнє століття уряд лише тричі “програвав” в парламенті з різницею у більше ніж 100 голосів. Вчора прем'єр-міністр Тереза Мей ще раз закликала депутатів перечитати текст угоди, щоб переконатися, що це єдиний можливий варіант “організованого” виходу Британії з ЄС. За прогнозами, після провалу угоди, уряд буде просити ЄС продовжити період дії “статті 50” для пошуку виходу із ситуації. Все більше прихильників Brexit вважають, що “вихід без угоди” є найкращим сценарієм розвитку подій. (The Guardian/Reuters/Радіо Свобода)
Трамп заявив, що ніколи “не працював на Росію”. “Я ніколи не працював на Росію”, - заявив Трамп журналістам у Вашингтоні. “Я вважаю ганьбою сам факт того, що ви питаєте про це, тому що це все абсолютна брехня”. Трамп категорично заперечує будь-яку змову з Росією і називає розслідування Мюллера “найбільшим в історії політичним полюванням на відьом”. (AP/BBC Ukr)
Трамп погрожує “знищити Туреччину економічно” у випадку атаки на курдів. Президент США зробив цю заяву, у відповідь на критичні зауваження, за якими виведення підрозділів американської армії з Сирії ставить під загрозу курдські загони, які воювали проти ісламських бойовиків. В Туреччині загони курдів розглядають, як терористів і звинувачують їх у “провокаціях”. (AP)
Мер Гданська Павел Адамовіч помер від поранень. У Польщі тисячі людей взяли участь у маршах пам’яті на честь Адамовіча. Очільник Гданська помер 14 січня внаслідок нападу, скоєного увечері напередодні. Напад стався на доброчинному заході «Оркестр святкової допомоги» ввечері 13 січня перед сотнями присутніх: 27-річний місцевий мешканець накинувся на 53-річного мера з ножем, коли той стояв на сцені. Нападник, якого одразу затримали, раніше був засуджений за збройні напади на банки, і у в’язниці в нього почалися психіатричні проблеми. (DW/Радіо Свобода/BBC Ukr)
Нобелівського лауреата, який відкрив ДНК, позбавили всіх почесних звань. Приводом до санкцій проти Джеймса Уотсона, американського біолога і генетика, який в 1953 році разом з Френсісом Криком розшифрував структуру ДНК, стали слова вченого, сказані свого часу в інтерв'ю виданню The Sunday Times з приводу африканців: “Вся наша соціальна політика заснована на тому, що їхній інтелект такий же, як наш. Хоча всі дослідження показують, що це не так”. У своїй книзі він пояснив, що “немає причин очікувати”, що інтелектуальні здібності людей однакові. Уотсон пізніше вибачився за свої слова. У січні 2019 року на американському каналі PBS вийшов документальний фільм про вченого, де Уотсон негативно відповів на запитання, чи відмовився він від висновку, що інтелект людини пов'язаний з расою. “Між білими і чорношкірими є різниця в тестах на рівень інтелекту. Я б сказав, що ця різниця … генетична”, - сказав Уотсон. Він додав, що сподівався, що нові дослідження спростують цей висновок. Після виходу фільму в ефір Лабораторія Колд-Спрінг-Харбор оголосила, що позбавляє 90-річного Уотсона його звання заслуженого канцлера і інших титулів. (Independent)
Виготовлений в Україні коньяк українці пропонують назвати “українським бренді”. За цей варіант проголосували 25,6% з понад 16 тисяч учасників опитування. Інші варіанти: бурштин / бурштинок / бурштиняк (9,4%), гайстер (8,5%), к'янок (7,9%), дубовик / дубняр (7,2%), брунат (5,3%), каннук (4,5%), укрньяк / украньяк (4,3%), сонцедар / сандар / виндар (3,3%), бревіс (3%). (Радіо Свобода)
Фото яйця б'є рекорди в Instagram. Фотографія яйця в еккаунті “Egg Gang” тепер є рекордсменом в Instagram за кількістю лайків. Користувачі сервісу відгукнулися на заклик створити новий рекорд, і це вдалося. До цього таким було фото Кайлі Дженнер (Kylie Jenner). Фото яйця має вже більше 38 млн лайків. Дженнер свого часу зібрала лише 18 млн. (Buzzfeed)
EGG GANG 🌍 on Instagram
Один раз побачити
David Bowie 'Warszawa'
DAVID BOWIE, BRIAN ENO AND TONY VISCONTI RECORD 'WARSZAWA'
Tracing David Bowie's Walk through 1970s Warsaw
42 роки тому цього дня вийшов один із шедеврів Девіда Бові (David Bowie) - альбом “Low”, перший із так званої Берлінської трилогії (Berlin Trilogy) (були ще “Heroes” і “Lodger”). Бові працював разом із Брайяном Іно (Brian Eno), а створення альбому стало реакцією на подорож потягом через Польщу із зупинкою у Варшаві. (boingboing)
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь