View profile

Вісткар - Issue #135

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 16 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги.
 

Вісткар

January 16 · Issue #135 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 16 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги.
  • Президент Бразилії спростив умови придбання зброї
  • Американці мігрують туди, де менші податки
  • Всі, хто працюють в структурах ЄС, не сплачують податки у своїх країнах - євродепутат
  • В Китаї громадянина Канади засудили до смертної кари
  • Викладачі державних шкіл у Лос-Анджелесі вийшли на страйк
  • Компанія McDonald’s Corp втратила в ЄС ексклюзивні права на торгову марку “Big Mac”
  • Гурт “Один в каное” показав перший за 9 років кліп
  • На виробництво українських фільмів у 2018 році витратили близько 480 млн гривень

Британський парламент провалив узгоджену з ЄС угоду про Brexit
Депутати, як і очікувалося, не підтримали угоду з Брюсселем
Сьогодні Парламент Великобританії розгляне питання “вотуму недовіри” прем’єр-міністру країни Терезі Мей та її уряду. Відповідну пропозицію на розгляд Палати громад виніс лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін.
Напередодні, 15 січня, Палата громад відкинула запропонований Мей план виходу країни з Євросоюзу. Проти угоди з Брюсселем, яку погодили з усіма країнами-членами ЄС, висловилися 432 депутата, підтримали документ 202.
План уряду провалився, головним чином, через питання про кордон Північної Ірландії (в складі Великобританії) і Республіки Ірландія (член ЄС). План Мей передбачав, що до 2020 року Британія залишатиметься в Митному союзі з ЄС і кордон буде “прозорим”. В одній з чотирьох запропонованих перед голосуванням поправок до угоди йшлося про можливість для Британії в односторонньому порядку вийти з Митного союзу. Її відхилили майже одноголосно.
Якщо члени парламенту підтримають пропозицію Корбіна, Мей загрожує відставка. Прем’єр​ Британії має три дні на те, щоб запропонувати парламентарям “план Б”.
Курс британського фунта стосовно долара США, після різкого падіння напередодні голосування, повернувся практично до попереднього рівня. (UK Parliament/Радіо Свобода/DW/Yahoo)
Більше новин
Президент Бразилії Жаїр Болсонаро (Jair Bolsonaro) спростив для населення умови придбання зброї. Відповідний декрет президента став першим рішенням з метою змінити законодавство країни, яке жорстко обмежує торгівлю зброєю. За останнім опитуванням бразильців, 41% населення підтримують дозвіл придбати зброю для самозахисту. (Independent)
Дані перепису доводять, що американці мігрують туди, де менші податки. Статистична служба The Census Bureau оприлюднила нові дані, які свідчать, що американці продовжують переїжджати зі штатів з високими податками до штатів, де податки менші. Найбільше втрачає населення штат Нью-Йорк, де загальний рівень оподаткування (податок на нерухомість, податки на доходи і податок з продажів) складає 13% від доходів людини. Щоб люди залишалися жити в штаті, рівень оподаткування має складати не вище 8,5% від доходів особи. (FEE.org)
Всі, хто працюють в структурах ЄС, не сплачують податки у своїх країнах. Замість цього вони платять єдиний “європейський податок” - приблизно 21% від доходів. Про це пише у своїй книзі “What next: How to get the best from Brexit” євродепутат від Британії Деніел Ханнан (Daniel Hannan). Ханнан наголошує на тому, що рішення євродепутатів впливають на рівень оподаткування у країнах членах ЄС, але на них ці зміни не поширюються. Автор переконаний, що бюрократи в Брюсселі створили систему, яка існує навколо “перерозподілу коштів” від звичайних громадян до тих, кому пощастило бути частиною цієї машини. (Express)
В Китаї громадянина Канади засудили до смертної кари за контрабанду наркотиків. Між країнами посилюється напруження після недавнього арешту в Канаді одного з керівників потужної китайської ІТ-компанії Huawei за запитом США. (AP)
“Укрзалізниця” відновила повернення квитків через інтернет. Обмеження на повернення квитків онлайн діяли з 15 грудня 2018 року. З 16:00 сьогодні квитки можна повернути на сайті booking.uz.gov.uа, а також на мобільній версії сайту й мобільних додатках. (Радіо Свобода)
Дружину губернатора Каліфорнії будуть називати “First Partner”. Відмова від традиційного “First Lady” має на меті дотримання вимог “гендерної рівності”. Дженніфер Ньюсом (Jennifer Siebel Newsom) вже змінила днями формулювання у власному твіттері на “First Partner of California”. (Newsweek)
Більше 30 тис викладачів державних шкіл у Лос-Анджелесі вийшли на страйк. Це перший подібний страйк за останні більш ніж 30 років. Викладачі державних шкіл вимагають підвищення зарплатні, скорочення розмірів класів (зараз - 40-41 дитина), підвищення кількості технічного персоналу в школах (зокрема, бібліотекарів та медсестер на повну ставку) та послаблення вимог стандартизації екзаменів. (LATimes)
Компанія McDonald’s Corp втратила ексклюзивні права на торгову марку “Big Mac” у Європейському союзі. Регулятор в ЄС ухвалив рішення на користь ірландської мережі фаст-фуду Supermac’s. Тепер McDonalds і всі інші компанії, які працюють на теренах ЄС, можуть використовувати цю торгову марку. (Reuters)
За три дні відео виступу гімнастки набрало у соцмережах близько 40 млн переглядів. Кейтлін Охаші ідеально виконала програму на килимі і набрала рідкісні 10 балів від кожного з суддів.
Katelyn Ohashi - 10.0 Floor (1-12-19)
Гурт “Один в каное” показав перший за 9 років кліп. Відео знято на пісню “У мене немає дому” з майбутнього альбому гурту.
Один в каное - У мене немає дому
На виробництво українських фільмів у 2018 році витратили близько 480 млн гривень. З бюджету на виробництво українських фільмів у 2018 році витратили близько півмільярда гривень, повідомив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Facebook. “Вперше за весь час існування Держкіно цей план було виконано на 100 відсотків, тобто протягом року ці кошти були повністю до копійки сплачені виробникам і працювали на індустрію”, – заявив Іллєнко. (Радіо Свобода)
Один раз побачити
SPIDER-MAN: FAR FROM HOME - Official Teaser Trailer
Студія Sony Pictures Entertainment разом із Marvel випустили трейлер фільму “Людина-павук: Далеко від дому” (Spider-Man: Far From Home). Стрічка виходить на екрани в липні 2019 року. (The Verge)
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь