View profile

Вісткар - Issue #136

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 17 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
 

Вісткар

January 17 · Issue #136 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 17 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Парламент Британії відхилив вотум недовіри до уряду
  • Facebook обмежить розміщення політичної реклами з України
  • Президент Трамп підписав закон про відкриті урядові дані
  • В США розпочали розслідування щодо Huawei
  • Sony Pictures готує до випуску сіквел Ghostbusters 3

В українській армії нарахували майже 10 тис дезертирів
В ЗСУ нарахували 10 тис дезертирів
В ЗСУ нарахували 10 тис дезертирів
Парламенту рекомендовано ухвалити законопроект, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тис. осіб взамін тих, хто або дезертирував, або добровільно здався в полон.
Про це під час доповіді на засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомив перший заступник міністра оборони Іван Руснак. За його словами, такі військовослужбовці будуть визнані такими, що не виконують свої військові обов’язки, і будуть виключені з чисельності ЗСУ.
Також він запропонував, щоб за цими дезертирами зберігалася заробітна плата і статус військовослужбовця, за винятком, коли щодо них буде винесений обвинувальний вирок. На засіданні члени Комітету з питань нацбезпеки і оборони вирішили рекомендувати парламенту ухвалити законопроект 9454, який дозволить доукомплектувати ЗСУ майже на 10 тис. осіб взамін тих, хто або дезертирував, або добровільно здався в полон. (УНІАН)
Більше новин
Парламент Британії відхилив вотум недовіри до уряду Її Величності. Після цього Тереза Мей заявила, що хоче негайно розпочати переговори з лідерами всіх партій стосовно альтернативного плану виходу Британії з Європейського союзу. (BBC Ukr/Радіо Свобода)
Facebook обмежить розміщення політичної реклами з України. Соцмережа зробить суворішими правила реклами для країн, де плануються вибори у 2019 році, зокрема, в України і в ЄС. (Reuters/Радіо Свобода)
В США розпочали розслідування щодо компанії Huawei. Прокуратура США почала розслідування щодо китайського телекомунікаційного гіганта Huawei за підозрою у викраденні комерційної таємниці у американських партнерів. Зокрема йдеться про роботизовані пристрої для тестування смартфонів компанії T-Mobile, повідомило видання The Wall Street Journal. (DW)
Facebook виділяє сотні мільйонів на розвиток місцевих новин. Стало відомо, що протягом наступних трьох років Facebook витратить $300 млн на програми та партнерства з метою розвитку сфери локальних новин. Соціальну мережу традиційно звинувачують у тому, що вона заробляє гроші на новинах, тоді як видавці втрачають прибутки. Тепер у Facebook планують показати підтримку якісної журналістики і, зокрема, ринку місцевих новин, яка, як переконані в компанії, сприяє розбудові спільноті користувачів її платформи. Метою Facebook є підтримка журналістів та допомога місцевим ньюзрумам у побудові ефективних бізнес-моделей, як на платформі мережі, так і поза нею. (Axios)
Президент Трамп підписав закон про відкриті урядові дані. OPEN Government Data Act вимагає від федеральних агентств одразу відкривати всі свої дані для публічного доступу у форматі, який можна обробляти електронними засобами (machine-readable format) та створювати відповідні каталоги. (Techcrunch)
Контрольованим вибухом знищено міст над рікою Гудзон. Замість збудованого у 1955 році мосту Tappan Zee Bridge поблизу Нью-Йорку, збудовано новий міст - Mario Cuomo Bridge, який назвали на честь колишнього губернатора.
Watch: Old Tappan Zee Bridge Controlled Demolition
Нову ювілейну монету з Німеччини критикують за малюнок. Монета продається за €13 ($14.90). Її випустили на честь 70-річчя карівурсту (currywurst). Карівурст — популярна в Німеччині страва фастфуду: смажена сосиска зі спеціальним соусом з порошком карі. 2,500 монет запропоновано нумізматам, які вже обговорюють оригінальність дизайну із зображенням, яке викликає дуже різні асоціації. (QZ)
Чи на занадто реалістично?
Чи на занадто реалістично?
Заклик розміщувати у мережі власні фото з різницею у 10 років може виявитись не просто грою. Останнім часом користувачі соціальних медіа, включно із Facebook, Instagram, Twitter, почали публікувати свої фото з різницею у 10 років. Кейт Оніл, засновниця компанії KO Insights закликає користувачів соцмереж уважніше ставитись до інформації про себе, якою вони діляться. Ці дані можна використати для вдосконалення роботи програм з розпізнавання облич. На зауваження, що ці фото вже перебували в соцмережах, аналітик наголошує, що розміщення фото з різницею в 10 років поряд одне з одним створює гарну базу для відпрацьовування алгоритму виявлення вікових змін. (VoA)
Один раз побачити
GHOSTBUSTERS 3 Teaser Trailer (NEW 2020) Comedy Movie HD
Sony Pictures готує до випуску сіквел Ghostbusters 3, і і ньому буде продовжуватися історія, яка почалася в оригінальних фільмах. В тизері показано накритий брезентом катафалк Ecto-1, яким їздили головні герої попередніх стрічок. Режисером сіквелу став Джейсон Рейтман, син режисера Айвана Райтмана, який знімав оригінальних “Мисливців за привидами”. Старший Райтман став продюсером. Вихід стрічки заплановано на середину наступного року. (EW)
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь