View profile

Вісткар - Issue #137

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 січня. Ось як виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги: В
 

Вісткар

January 18 · Issue #137 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 січня. Ось як виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги:
  • Великобританія: парламент голосуватиме за новий план Brexit 29 січня
  • Франція готується до “жорсткого” варіанту Brexit
  • Мораторій на російськомовну музику на Львівщині визнали незаконним
  • Mastercard заборонить автоматичне списання грошей після закінчення тестового періоду
  • Президент Росії Путін приїхав з візитом до Белграда
  • У 13 школах Києва – карантин через грип
  • Молода соціалістка з Конгресу США домінує у твіттері

В польських аптеках тепер можна купити марихуану
В Польщі вже виписують рецепти на марихуану
В Польщі вже виписують рецепти на марихуану
Від 17 січня в аптеках Польщі можна купити медичну марихуану. Закон про легалізацію торгівлі марихуаною для використання в медицині набув чинності в Польщі в 2017 році. Днями канабіс стало можливо купити в аптеках. Польські закони дозволяють виробляти препарати в аптеках на підставі рецепту лікаря з імпортного матеріалу. Рецепт може видати будь-який лікар.
17 січня єдина компанія, яка отримала ліцензію на постачання в Польщу марихуани, канадська Spectrum Cannabis, повідомила, що перша партія надійшла на аптечні склади країни. В аптеках марихуану не зберігатимуть. Її будуть замовляти на складі для кожного пацієнта.
Один грам сухого продукту коштує в польських аптеках близько 65 злотих ($17). За попередніми оцінками, у Польщі вживання марихуани в медичних цілях потребують близько 300 тис пацієнтів. Якогось обмеження переліку захворювань, які можна лікувати марихуаною, в країні не існує. Головним чином, її будуть виписувати тим, хто страждає на різноманітні болі, зокрема, мігрені. (Wyborcza)
Більше новин
Великобританія: парламент голосуватиме за новий план Brexit 29 січня. Прем'єр-міністр Тереза Мей наступного понеділка познайомить депутатів із новими пропозиціями щодо Brexit. Лідер опозиції лейборист Джеремі Корбін відмовляється від переговорів з Мей до того часу, поки вона не виключить можливість неупорядкованого виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС. Мей у четвер відкинула цю вимогу Корбіна і заявила, що не може виключати ймовірність жорсткого Brexit, тобто за відсутності угоди з ЄС. “Ми залишаємо ЄС 29 березня”, наголошує прем'єр-міністр. (DW/Reuters)
Франція готується до “жорсткого” варіанту Brexit. Французький уряд активізував плани з попередження наслідків неврегульованого виходу Великобританії з Європейського Союзу, заявив прем'єр-міністр країни Едуар Філіп. В уряді обговорили провал голосування британського парламенту щодо угоди з ЄС. Оголошено про плани збільшення штату пропускних пунктів на кордоні, в аеропортах і у портах, та організації перевірок імпорту, зокрема, ветеринарних. Офіційні представники Єврокомісії узгоджують плани всіх країн-членів з цього питання. (BBC/DW)
Парламент України ухвалив рішення про регулювання зміни релігійної підлеглості. 229 депутатів підтримали поправку до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Законопроект розроблено з метою забезпечення представників релігійних громад правом на свідомий вибір та вільну і безперешкодну зміну підпорядкованості релігійним центрам. В ухвалених правках зазначено, що тепер громади можуть змінювати віру колективно. Для цього необхідно скликати збори всіх членів громади, які повинні проголосувати за перехід в іншу церкву. Для прийняття рішення необхідно, щоб дві третини присутніх на зборах проголосували «за». (Радіо Свобода/Радіо Свобода)
Мораторій на російськомовну музику на Львівщині визнали незаконним. Львівський окружний адмінсуд визнав незаконною і скасував заборону на публічне використання російськомовного культурного продукту у області. Позов про скасування цього рішення подали до суду колишній шеф-редактор ВД “Галицькі контракти” Сергій Іванов-Малявін, громадська організація “Всеукраїнський громадський рух "Український вибір – Право народу” та Роман Лихачов. Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області депутати облради ухвалили 19 вересня 2018 року. (Варіанти)
Mastercard заборонить автоматичне списання грошей після закінчення тестового періоду. Платіжна система Masterсard заборонить автоматичні списання коштів за підписки після закінчення безкоштовного пробного періоду. Як повідомляється на сайті платіжної системи, тепер для списання коштів необхідно надати чітко зазначену згоду передплатника на оплату. Як уточнили в компанії, ця заборона стосується лише “фізичних” товарів (ліки, парфуми тощо) і не торкнеться онлайнових сервісів. (Mastercard)
Президент Росії Путін приїхав з візитом до Белграда. Зріст президента Сербії Олександра Вучича - 1 м 99 см. Росія на боці Сербії у питанні незалежності Косово, тоді як ЄС вимагає, щоб Белград нормалізував свої стосунки з Косово. (BBC Rus/Радіо Свобода)
Чистий відтік капіталу з Росії в 2018 році виріс в 2,7 рази. Чистий вивіз капіталу приватного сектора з РФ в 2018 році виріс в 2,7 рази в порівнянні з попереднім роком, до $67,5 млрд. Про це повідомляється у матеріалах Банку Росії. Раніше ЦБ РФ повідомляв, що, за попередньою оцінкою, чистий вивіз капіталу в січні-листопаді 2018 року склав $58,5 млрд. Таким чином, в грудні чистий відтік капіталу склав близько $9 млрд. (meduza)
У 13 школах Києва – карантин через грип. За інформацією МОЗ, за другий тиждень 2019 року на грип та ГРВІ захворіли понад 176 тисяч людей, із них більше половини – діти. У міністерстві запевняють, що про епідемію не йдеться: показник захворюваності на грип та ГРВІ становить 458,2 на 100 тисяч населення, що на 11,7 % менше епідемічного порогу по Україні. (Радіо Свобода)
Комедія “Кварталу-95” побила рекорд українського кіно в прокаті за всі роки незалежності. Збори романтичної комедії “Я, ТИ, ВІН, ВОНА” уже перевалили за 60 мільйонів гривень, а кіно подивилися майже 700 тисяч українців. За даними кінодистриб'ютора, компанії “B&H Film Distribution Company”, станом на 16 січня фільм зібрав в українському прокаті 61 881 802 гривень, фільм подивилося 690 854 глядачів. (УП)
Молода соціалістка з Конгресу США домінує у твіттері. Обрана депутатом Конгресу від Демократичної партії Александрія Окасіо-Кортес (Alexandria Ocasio-Cortez) не приховує своїх лівих поглядів, працює в офісі лише кілька тижнів, але вже домінує у дискусії в демократичному середовищі у твіттері. Її пости генерували за 30 днів у грудні -січні більше активностей - лайків і ретвітів - ніж пости п'яти найпопулярніших новинних організацій США разом узятих. (Axios)
Твіттер Александрії поступається лише твіттеру президента Трампа
Твіттер Александрії поступається лише твіттеру президента Трампа
Один раз побачити
Скло. Офіційний трейлер 1 (український)
17 січня в український прокат вийшов трилер “Скло”.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
BTC: 1E46w4g9WvendMm1CgTmEqU2w6yA5otwnE
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь