View profile

Вісткар - Issue #138

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 21 січня. Вікенд. що минув, приніс такі новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

January 21 · Issue #138 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 21 січня. Вікенд. що минув, приніс такі новини, варті вашої уваги:
  • Українці стали найбільшою громадою іноземців у Литві
  • Уряд Чехії подвоїть кількість дозволів на роботу для громадян України
  • Власники акцій британських компаній отримали рекордні дивіденди у 2018 році
  • Десятки тисяч “жовтих жилетів” знову вийшли на протести у Франції
  • Обсяг щоденних транзакцій з використанням bitcoin у “даркнеті” подвоївся у 2018 році
  • Київський залізничний вокзал будуть патрулювати поліцейські
  • Світоліна виступить у чвертьфіналі турніру Australian Open

В Литві живуть майже 17 тис українців. Тепер це найбільша громада іноземців в країні
В Литві, з населенням біля 3 млн, проживають майже 17 тис українців
В Литві, з населенням біля 3 млн, проживають майже 17 тис українців
Українці стали найбільшою громадою іноземців у Литві.
18 січня, про це повідомив Департамент міграції країни. На початок року в Литві проживають майже 17 тис українців. Це майже на 42% більше, ніж рік тому.
Кількість громадян Росії, які прибули у Литву, становить майже 12,5 тис. осіб. Це на 3% менше, ніж 2018 року. Майже стільки ж в Литві і громадян Білорусі. Їхня кількість за рік зросла на третину.
Громадяни згаданих країн склали 84% від всіх іноземців, які проживають в Литві. Загалом кількість іноземців, що живуть у Литві, складає трохи більше 2% від населення країни. (Delfi)
Більше новин
Уряд Чехії подвоїть кількість дозволів на роботу для громадян України – ЗМІ. Чеська газета Hospodářské noviny повідомляє, що чеський уряд залучить додатково понад сотню чиновників, щоб збільшити кількість працівників з України. Щорічна квота для українців, які приїздять до Чехії працювати, має зрости до 40 тис. осіб. Поточний щорічний ліміт у 20 тис. запитів на роботу від українців вже недостатній.(Hospodářské noviny/Радіо Свобода).
Власники акцій британських компаній отримали рекордні дивіденди у 2018 році. Акціонерам зареєстрованих в Британії компаній виплачено £100 млрд у вигляді дивідендів. Рекордний розмір дивідендів, який перевищив минулорічний на 5,1%, став можливим завдяки зростанню прибутків акціонерних компаній. (The Guardian)
Десятки тисяч “жовтих жилетів” знову вийшли на протести у Франції. У Парижі та ще двох містах Франції відбулися сутички “жовтих жилетів” з поліцією. В Тулузі на вулиці вийшли рекордні 10 тисяч. У французькій столиці протестувальники вимагали відставки президента країни Еммануеля Макрона.
Обсяг щоденних транзакцій з використанням bitcoin у “даркнеті” подвоївся у 2018 році. Використання bitcoin, як засобу платежу, на торгових майданчиках у даркнеті (darknet) у 2018 році виросло вдвічі - до $2 млн на день. На цих сайтах користувачі можуть продавати і купувати все: від заборонених речовин до фальшивих паспортів. На популярність криптовалюти, як анонімного засобу платежу, не вплинуло різке падіння її курсу до долара, стверджується у дослідженні компанії Chainalysis. (Reuters)
У Netflix вважають ігри більшою загрозою для бізнесу, ніж конкуренцію з HBO. Стрімінговий сервіс Netflix розглядає відеогру Fortnite більш небезпечною для перспектив свого бізнесу у майбутньому, ніж конкуренцію з HBO. На Netflix зараз припадає до 10% всього часу, який американці проводять перед ТБ-екраном і компанія більше не вважає конкурентами тільки провайдерів ТБ-контенту і інші стрімінгові сервіси. “Ми конкуруємо (і програємо) з Fortnite більше, ніж з HBO,” йдеться у листі компанії до власників акцій. Іншими словами, Netflix зараз перебуває у конкурентній боротьбі з усіма, хто розважає своїх клієнтів. Боротьба йде за вільний час людей. (TC)
Київський залізничний вокзал будуть патрулювати поліцейські. З 20 січня на Центральному залізничному вокзалі Києва почне працювати служба Національної поліції, працівники якої слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку. (Радіо Свобода)
Теніс: Еліна Світоліна виступить у чвертьфіналі турніру Australian Open. У четвертому колі українка здолала американку Медісон Кіз з рахунком 6:2, 1:6, 6:1. Тепер суперницею Світоліної стане Наомі Осака. Минулого року Світоліна в Мельбурні також дійшла до четвертьфіналу. (Радіо Свобода)
На Netflix доступні всі вісім епізодів нової драмеді “Sex education” з незрівнянною Джилліан Андерсон (Gillian Anderson), яка у свої 50 грає спокусливу дівчину “без визначеного віку”. (Vanity Fair)
Sex Education | Official Trailer [HD] | Netflix
Один раз побачити
The Grand Tour Season 3 - Official Trailer | Prime Video
Компанія Amazon 18 січня повідомила про вихід в ефір третього сезону шоу The Grand Tour.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
BTC: 1E46w4g9WvendMm1CgTmEqU2w6yA5otwnE
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь