View profile

Вісткар - Issue #139

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

January 22 · Issue #139 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 22 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Cьогодні стануть відомі номінанти на кінопремію Oscar
  • Тереза Мей представила парламенту “план Б”
  • Єврокомісія розкритикувала практику продажу громадянства в ЄС
  • Економіка Китаю зростає найповільнішими за останні 28 років темпами
  • Луценко не має доказів причетності Кучми до вбивства Гонгадзе
  • Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі

Сьогодні стануть відомі номінанти на кінопремію Oscar
Американська академія кінематографічних мистецтв (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) 22 січня оголосить номінантів на Oscar 2019. Церемонія має розпочатися в Лос-Анджелесі о 15:20 за київським часом. Оголошення переможців премії відбудеться 24 лютого 2019 року.
У грудні стало відомо, що документальний фільм про Україну The Distant Barking of Dogs (“Віддалений гавкіт собак”) потрапив до шорт-листа премії Американської кіноакадемії. Режисером фільму спільного виробництва Данії, Швеції і Фінляндії є Саймон Леренґ Вілмонт. (Oscar)
91st Oscar Nominations
Більше новин
Тереза Мей представила парламенту “план Б”. В уряді планують поновити переговори з ЄС стосовно ключового питання угоди про Brexit - статусу кордону між Ірландією та Північною Ірландією. Голосування в Парламенті стосовно нового плану має відбутися 29 січня. Лідер опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбін вважає, що Мей відмовляється визнавати реальну ситуацію навколо її угоди. Прихильники Brexit, у свою чергу, відкидають досягнуту з Брюсселем домовленість про те, що Великобританія залишиться в митному союзі з ЄС. На думку противників угоди, це прив'яже Сполучене Королівство до Євросоюзу. Навіть у випадку, якщо голосування провалиться, Мей виключає проведення повторного референдуму чи перенесення терміну виходу країни з ЄС. Вона також опиратиметься планам проведення позачергових парламентських виборів. (Радіо Свобода/DW)
Єврокомісія розкритикувала практику продажу громадянства в ЄС. У відповідному звіті йдеться про те, що схеми продажу громадянства чи права проживання країнами ЄС, зокрема, Кіпром, Болгарією та Мальтою, багатим іноземцям загрожує подальшим проникненням організованої злочинності. Це підвищує ризики поширення практики масового ухиляння від сплати податків, відмивання грошей та корупції в країнах блоку. У 2019 році контроль за цими схемами буде посилений. Тільки за останні роки громадянами Мальти і Кіпру стали десятки російських бізнесменів. (Reuters)
Економіка Китаю зростає найповільнішими за останні 28 років темпами. Темпи зростання економіки Китаю, за офіційними даними оприлюдненими в країні 21 січня, впали з 6,9% у 2017 році до 6,6% у 2018. Це найнижчий показник за останні 28 років. Падіння є результатом зменшення попиту в світі на китайський експорт і скорочення обсягів внутрішнього споживання. Як повідомляється, в Китаї змогли нейтралізувати значний негативний вплив “торговельної війни” з США. 30 січня делегація з Пекіну прибуває до Вашингтону для продовження переговорів про врегулювання митних тарифів. (AP)
Луценко не має доказів причетності Кучми до вбивства Гонгадзе. “У мене немає зараз юридичних доказів того, що особисто Кучма давав команду на знищення Гонгадзе”, - заявив генпрокурор в телевізійному інтерв'ю. Також Луценко висловив переконання, що смерть у 2005 році екс-глави міністерства внутрішніх справ України Юрія Кравченка була самогубством. (DW)
Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі. Представники урядів України та Ізраїлю в понеділок, 21 січня, підписали угоду про зону вільної торгівлі між двома державами. Угода передбачає скасування ввізних мит на 80 відсотків українських та 70 відсотків ізраїльських промислових товарів. (DW)
У німців на руках більше шести трильйонів євро. За даними німецького федерального банку - Bundesbank - заощадження жителів Німеччини за третій квартал 2018 року збільшилися на 76 млрд євро і склали більше 6 трлн євро. Це шістка з дванадцятьма нулями. Тут не враховуються 12,5 млрд німецьких марок. Ці мільярди в банкнотах і монетах досі не обміняли на євро, хоча це й зараз ще можна зробити. Банк не врахував також гроші, вкладені в нерухомість, яка постійно дорожчає. У німців “на руках - готівкові кошти (2,5 трлн), до яких Bundesbank відніс і накопичення на банківських рахунках - як поточних, так і строкових. Що стосується акцій, то тут німці обережніші: майже 644 млрд євро плюс близько 596 млрд, вкладених в інвестиційні фонди. (DW)
З ФРН біженців масово депортують до інших країн ЄС. Ще ніколи з Німеччини не депортували такої кількості біженців у інші країни-члени ЄС, як упродовж минулого року. Найбільше шукачів притулку вислали до Італії. За січень-листопад 2018 року з Німеччини в інші країни ЄС вислали рекордну кількість біженців - 8,6 тис. осіб. Такі дані наводить видання Süddeutsche Zeitung у номері за понеділок, 21 січня, з посиланням на МВС ФРН. Цю статистику містить відповідь відомства на запит депутатки Бундестагу від Лівої партії. (DW)
Один раз побачити
The 1975 - Love It If We Made It (Official Video)
Стало відомо, що 1 серпня в Києві на “Платформі” заплановано концерт інді-рок-гурту з Манчестера “The 1975. Дебютний альбом “The 1975” став “номером 1” у Британії. Їхній другий альбом “I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it” (2016), очолив чарти в США і Британії. Альбом “A Brief Inquiry Into Online Relationships” (2018) став їхнім третім “number one album” у Британії. Альбом “Notes on a Conditional Form” (2019) має вийти у травні поточного року.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
BTC: 1E46w4g9WvendMm1CgTmEqU2w6yA5otwnE
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь