View profile

Вісткар - Issue #140

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 23 січня. Ось як виглядають новини варті вашої уваги сьогодні: Найб
 

Вісткар

January 23 · Issue #140 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 23 січня. Ось як виглядають новини варті вашої уваги сьогодні:
  • Найбільше номінацій на “Оскар” - у фільмів “Рома” та “Фаворитка”
  • Єврокомісія оштрафувала MasterCard на 570 млн євро
  • Обсяг платежів у bitcoin у 2018 році сягнув $3.2 трлн
  • Twitter запускає новий веб-інтерфейс

В Давосі не буде Трампа, Макрона і Мей, але буде Порошенко
 У Давосі очікують близько 70 глав держав і урядів
У Давосі очікують близько 70 глав держав і урядів
У Давосі відкрився Всесвітній економічний форум. 23 січня на спеціальній сесії має виступити канцлер ФРН Анґела Меркель.
Загалом на форумі очікують близько 70 глав держав та урядів, а також верхівки ООН, Світової організації торгівлі та близько трьох тисяч учасників. Крім того, будуть 300 міністрів, 1000 керівників підприємств, численні науковці, а також представники екологічних організацій і організацій з розвитку. Колишній віце-президент США Ел Гор вже прочитав присутнім лекцію про загрози людству від змін клімату.
На форумі цього року відсутні лідери багатьох країн світу, які пояснили це напруженим графіком та необхідністю приділити увагу внутрішнім проблемам. Українську делегацію очолить президент Порошенко. (DW)
Більше новин
Найбільше номінацій на “Оскар” - у фільмів “Рома” та “Фаворитка”. У США оголосили номінантів на кінопремію “Оскар”. Найбільше номінацій - по десять - отримали фільми “Рома” та “Фаворитка”. За звання найкращої стрічки змагатимуться фільми “Чорна пантера”, “Чорний куклукскланівець”, “Фаворитка”, “Зелена книга”, “Рома”, “Богемна рапсодія”, “Влада”, “Народження зірки”. (Hollywood Reporter)
Відкрито справу за фактом розкрадання 20 млн грн під час будівництва експреса в Бориспіль. Справу розслідують за фактом привласнення коштів чиновниками одного з держпідприємств за попередньою змовою з посадовими особами приватного підприємства шляхом формального документального оформлення виконання робіт і внесення свідомо неправдивих відомостей в офіційні документи. Весь проект експреса обійшовся в 580 млн грн. (LB.ua)
Єврокомісія оштрафувала MasterCard на 570 млн євро. У Брюсселі фінансове покарання для MasterCard пояснюють надмірно високими тарифами за користування кредитками у певних операціях в ЄС. Йдеться про міжбанківські стягнення, що перераховуються банком, який обслуговує продавця, банкові, котрий обслуговує власника кредитної картки. (DW)
ФБР у скруті через “шатдаун”. Через брак фінансування ФБР не може платити інформаторам, перекладачам та не може купувати наркотики під прикриттям під час проведення спецоперацій. В одному з відділів ФБР нарікають на брак коштів навіть на закупівлю наборів для тесту ДНК, запасних шин для автомобілів, а також паперу для друку. На цьому наголошується в доповіді Асоціації агентів ФБР (FBIAA). (DW)
Обсяг платежів у bitcoin у 2018 році сягнув $3.2 трлн. У 2018 році відкритою мережею блокчейну оброблено платежів у bitcoin на суму більш ніж $3.2 трлн. Значний обсяг платежів продемонстрував ефективність криптовалюти, як альтернативного до системи міжнародних платежів, засобу для здійснення перерахувань. Таким чином, bitcoin виявляється більш зручним, ніж золото, тому що може використовуватися не тільки для зберігання, але і для здійснення недорогих платежів. У листопаді 2018 року найбільша криптовалютна біржа Binance здійснила переказ еквівалентний $600 млн з комісією лише у сім доларів. (CCN)
Завершено будівництво найбільшого бетонного мосту надрукованого на 3D-принтері. В китайському місті Шанхаї збудовано міст у формі арки довжиною 26.3 м. Завширшки міст 3.6 м. Міст будувався шляхом “друку” секцій з бетону на унікальному 3D-принтері. Цей процес тривав 450 годин. Автори проекту довели, що такий метод будівництва є надійним і безпечним. До того ж, інженери мали можливість вбудувати в конструкцію систему моніторингу навантаження в бетонних елементах. (Designboom)
В пошті від Google можна буде закреслити текст. Відповідну кнопку “strikethrough” додано до інтерфейсу. Поки що функція доступна користувачам платного пакету G Suite, але, невдовзі, вона має з'явитися і у користувачів GMail. (TC)
Twitter запускає новий веб-інтерфейс. Оновлений дизайн вже доступний для певних користувачів. (The Verge)
Twitter
A new https://t.co/fHiPXozBdO is coming.

Some of you got an opt-in to try it now. Check out the emoji button, quick keyboard shortcuts, upgraded trends, advanced search, and more. Let us know your thoughts! https://t.co/G8gWvdHnzB
Один раз побачити
Introducing The American Acoustasonic Telecaster | Fender
Легендарний гітарний бренд Fender випустив на ринок унікальну модель гібриду акустичної гітари та електрогітари. Модель під назвою Acoustasonic Telecaster розробляли три роки. Її вартість $2 тис. (Engadget)
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
BTC: 1E46w4g9WvendMm1CgTmEqU2w6yA5otwnE
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь