View profile

Вісткар - Issue #141

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 24 січня. Новини, варті вашої уваги, виглядають сьогодні ось так: В
 

Вісткар

January 24 · Issue #141 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 24 січня. Новини, варті вашої уваги, виглядають сьогодні ось так:
  • В Києві почали оголошувати вирок Януковичу
  • Венесуела: лідер опозиції проголосив себе президентом
  • “Жовті жилети” запропонували кандидатів на виборах в Європарламент
  • Компанія Xiaomi показала складний смартфон
  • 23 січня успішно випробували ракету New Shepard

Швейцарія - найкраща країна світу. Україна - на 65 місці
Швейцарію назвали "кращою країною" світу
Швейцарію назвали "кращою країною" світу
Швейцарію знову оголошено кращою країною світу у рейтингу Best countries, який готує видання U.S. News & World Report разом із маркетинговою компанією Y&R та бізнес-школою Wharton School з Університету Пенсильванії. Всього в рейтингу 80 країн світу, які отримують свої місця за результатами опитування більше 20 тис людей, серед яких бізнес лідери, “інформовані представники еліт” та представники різних верств населення з 36 країн світу. Швейцарія стала лідером завдяки відмінним показникам за критеріями легкості ведення бізнесу, якості життя, доступу до капіталів, якості системи правосуддя і лідерству у інноваціях. На показники країн впливали також оцінки за іншими критеріями, зокрема, високо цінувалася якість системи освіти.
Україна цього разу - на 65-у місці, одразу після Гватемали і перед Колумбією. В трійку “кращих країн” увійшли також Японія і Канада. США - на 8-у місці, Китай - на 16-у. Серед інших країн: Росія - 24-а, Польща - 33-я, Чехія - 41-а, Румунія - 62-а, Білорусь - 73-я. Останні два місця - у Ірану і Іраку. (US News)
Більше новин
Сьогодні у Києві почнуть оголошувати вирок Януковичу. Оболонський районний суд Києва має оголосити вирок колишньому президенту України Віктору Януковичу, якого звинувачують у державній зраді. Сторона обвинувачення 16 серпня попросила у суду для Януковича 15 років ув'язнення. (Радіо Свобода)
Венесуела: лідер опозиції проголосив себе президентом. Хуан Гуайдо (Juan Guaido) оголосив себе виконувачем обов’язків президента Венесуели. Під час мітингу 35-річний політик заявив, що він “бере на себе відповідальність”. Він пообіцяв створити перехідний уряд та провести вільні вибори. Раніше парламент Венесуели оголосив переобраного президента Ніколаса Мадуро узурпатором влади. Президент США Дональд Трамп одразу повідомив, що визнає Гуайдо легітимним виконувачем обов’язків президента. Згодом, про визнання Гуайдо тимчасовим главою держави заявили представники урядів Канади, Бразилії, Колумбії, Парагваю, Коста-Рики та Чилі. В уряді Мексики поки вважають чинним президентом країни Мадуро. Генеральний секретар Організації американських держав Луїс Альмагро привітав Гуайдо як нового главу Венесуели. В свою чергу, президент Туреччини Ердоган у телефонній розмові запропонував Мадуро допомогу. Країни ЄС проводять консультації щодо ситуації у Венесуелі, заявив представник президента Франції Макрона. (Reuters/Радіо Свобода/DW/Reuters/Reuters)
“Жовті жилети” запропонували передвиборчий список кандидатів на європейські вибори. Учасники протестів у Франції запропонували виборцям підтримати на європейських виборах кандидатів із свого списку. За останніми опитуваннями, кандидати від “жовтих жилетів”, руху, який не має лідера і визначеної структури, мають підтримку 13% населення. Партію президента Макрона Republique en Marche підтримують 22.5% опитаних, а праву партію Rassemblement National (колишній Народний фронт) - 17.5%. (Reuters)
США: Заарештовано медбрата лікарні, де жінка народила дитину в стані коми. Поліція Фінікса заарештувала медбрата клініки, в якій жінка, яка перебуває в комі, народила дитину. Чоловіку закидають сексуальне насильство. Про жінку, яка перебуває в комі багато років і народила дитину, влада повідомила кілька тижнів тому. В лікарні стверджують, що не здогадувалися про вагітність 29-річної жінки. Адвокат сім'ї жінки наполягає, що її стан не є “комою”, а йдеться про “інтелектуальну недієздатність”, яка є наслідком того, що вона пережила в дитинстві. (AP/VoA)
Компанія Xiaomi показала складний смартфон. Компанія створила власну технологію виготовлення складного екрану, адаптувала інші компоненти і вирішила багато проблем, специфічних для пристроїв такого типу. Прототип Xiaomi, на думку експертів, поки що виглядає краще, ніж пристрої конкурентів. (The Verge)
Xiaomi foldable phone
23 січня успішно випробували ракету New Shepard. Ракета є частиною проекту Blue Origin і має використовуватися для запуску космічних апаратів з туристами на межу атмосфери з космосом. (Blue Origin)
Replay of NS-10 Webcast
Один раз побачити
4K LUNAR METEORITE IMPACT!
Під час недавнього затемнення Місяця спостерігачі помітили яскравий спалах. Скоріше за все, в цей час сталося зіткнення з поверхнею Місяця космічного об'єкта розміром із футбольний м'яч. Астрономи все ще досліджують результати спостережень. Ось як це явище виглядало для тих, хто спостерігав затемнення у Техасі (США).
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
BTC: 1E46w4g9WvendMm1CgTmEqU2w6yA5otwnE
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь