View profile

Вісткар - Issue #142

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 25 січня. Ось як виглядають сьогодні вранці новини, варті вашої у
 

Вісткар

January 25 · Issue #142 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 25 січня. Ось як виглядають сьогодні вранці новини, варті вашої уваги:
  • В Європейському центральному банку визнають економічні проблеми
  • Януковича засудили до 13 років в справі про державну зраду
  • Фермерство стає новим видом ігрового спорту

В Китаї жінкам надають додаткову відпустку "на побачення"
Новий експеримент в Китаї
Новий експеримент в Китаї
У владі в Китаї сподіваються, що додаткова відпустка допоможе жінкам знайти свою “другу половинку”. Йдеться про незаміжніх жінок у віці близько 35 років.
Багато компаній в Китаї почали надавати незаміжнім співробітницям додаткову відпустку з тим, щоб вони, у вільний від роботи час, змогли зустріти свою любов і створити сім'ю.
Зростання кількості незаміжніх жінок викликає занепокоєння китайського уряду. В майбутньому Китай може зіткнутися з проблемою старіння населення і браку робочої сили. В той же час, все більше молодих жінок в Китаї обирають кар'єру.
Незважаючи на те, що політика “однієї дитини” в Китаї була скасована три роки тому, ситуацію з народжуваністю змінити не вдалося: її рівень продовжує падати. У 2018 році в Китаї народилися 15 млн дітей - на 2 млн менше, ніж в 2017 році.
В Китаї, за даними уряду, чоловіків на 30 млн більше, ніж жінок. (SCMP/BBC)
Більше новин
В Європейському центральному банку визнають економічні проблеми. Очікується, що на поточній нараді в ЄЦБ не буде оголошень про жодні суттєві зміни у монетарній політиці. В той же час, все йде до визнання факту різкого уповільнення темпів економічного росту в країнах блоку. Раніше МВФ назвав падіння темпів в Європі, зокрема в Німеччині та Італії, однією з головних причин вже другого перегляду прогнозованих показників зростання світової економіки у бік зменшення. (Reuters/Reuters)
Януковича засудили до 13 років ув’язнення в справі про державну зраду. Колишнього президента України Віктора Януковича засудили до 13 років ув’язнення в справі про державну зраду. Суд визнав Януковича винуватим у державній зраді та пособництві у плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни. Прокуратура просила засудити Януковича до 15 років тюрми. Справу розглядали в Оболонському суді із червня 2017 року. Захист колишнього президента України обіцяє подати апеляцію на вирок Оболонського районного суду. (Радіо Свобода/Радіо Свобода)
Україна - у трійці “антилідерів” за кількістю вироків ЄСПЛ. З 880 вироків, коли судді ЄСПЛ минулого року виявили порушення прав людини, 86 стосувалися України. Більше вироків стосовно порушень було ухвалено лише щодо Росії та Туреччині. (DW)
Сенат США не ухвалив ні президентський законопроект, ні варіант від демократів, які могли б припинити “шатдаун”. “Шатдаун” в США триває більше 30 днів. Через зупинку роботи уряду близько 800 тисяч федеральних службовців залишилися без зарплати. Проблеми з оплатою виникли в міністерствах внутрішньої безпеки, транспорту, юстиції, Держдепартаменті США і ФБР. (Politico/ABC News/Радіо Свобода)
В Gmail відкрито можливість завантажувати листи на комп’ютер. Користувачі пошти Gmail можуть завантажували листи на свій комп'ютер в універсальному форматі EML, який підтримує картинки. Раніше завантажені листи можна вкладати у нову кореспонденцію. (Google)
Фермерство стає новим видом ігрового спорту. Сферу e-sports захоплює нове явище - спортивне фермерство. Комп'ютерна гра “Farming Simulator” - це ферма, де можна “вирощувати” рослини і різноманітну живність, а потім продавати свою продукцію. В Європі вже створено лігу із спортивного фермерства. (PC Gamer)
Роботи переможців 7-го щорічного конкурсу підводної фотографії Ocean Art Underwater Photo Competition можна переглянути тут.
Один раз побачити
The Most Sampled Loop in Music History
На 4-хвилинному відео в YoyTube йдеться про найпопулярніший звуковий фрагмент - “the world’s most sampled loop” - в історії музики. Це соло на ударних, яке має назву “Amen break”. Його використовували у своїх творах різні виконавці, включно із такими зірками, як Девід Бові.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь