View profile

Вісткар - Issue #144

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 29 січня. Ось як виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги: С
 

Вісткар

January 29 · Issue #144 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 29 січня. Ось як виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги:
  • США запроваджують санкції проти нафтової галузі Венесуели
  • В США компанії Huawei пред'явлено 23 пункти звинувачень
  • Європа “розпадається на очах” - Маніфест
  • Британські парламентарі отримують великі субсидії від ЄС
  • Польща замінить російський газ норвезьким - Financial Times
  • В Україні нарахували 7 млн інтернет-покупців

TI: Україна - найкорумпованіша країна Європи
Індекс сприйняття корупції-2018: Україна піднялася, але без прориву
Україна залишається корумпованою державою
Україна залишається корумпованою державою
За підрахунками експертів Transparency International, Україна у 2018 році у світовому “Індексі сприйняття корупції” посіла 120-те місце із 180 держав. Індекс розраховують за даними 13 досліджень різних авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів.
Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції). Згідно з рейтингом, Україна отримала 32 бали та посіла 120-те місце серед 180 держав. Для порівняння, роком раніше український результат був скромнішим - 30 балів і 130 місце, а за підсумками 2016 року Україна отримала від експертів TI 29 балів.
У 2018 році поруч з Україною з аналогічною кількістю балів розташувалися Ліберія, Малаві та Малі. Україна оцінена як найкорумпованіша країна Європи.
Очолюють Індекс сприйняття корупції від Transparency International Данія (88 балів), Нова Зеландія (87) та Фінляндія (85). Тоді як найбільш корумпованими країнами світу названі Сомалі (10), Південний Судан (13) та Сирія (13). (DW/TI)
Більше новин
США запроваджують санкції проти нафтової галузі Венесуели. Санкції США спрямовані проти державного нафтового концерну Венесуели PdVSA. Венесуельська нафта продаватиметься, але отримані кошти підуть на рахунки, заблоковані для уряду Мадуро. Такі механізми гарантуватимуть роботу американських нафтопереробних заводів, які залежать від венесуельських поставок. (DW)
В США китайській телекомунікаційній компанії Huawei пред'явлено 23 пункти звинувачень. Huawei звинувачують в шахрайстві, крадіжці технологій, відмиванні грошей, порушенні санкцій проти Ірану і перешкоджанні правосуддю. Представники Huawei відкинули звинувачення. Суперечку з компанією T-Mobile щодо “крадіжки технологій” врегульовано в 2017 році, заявили в Huawei. МЗС Китаю зажадав, щоб США припинили тиск на китайські компанії. (BBC/DOJ)
Європа “розпадається на очах”. Про це йдеться у “маніфесті” 30 інтелектуалів з 21 країни. Документ написав французький філософ Бернар-Анрі Леві, а підписали, зокрема, романісти Ієн МакЕван та Салман Рушді, історик Саймон Шама, та лауреати Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, Герта Мюллер, Орхан Памук та Ельфріде Єлінєк. Українців серед підписантів документу немає. “Покинута з іншого берегу Ла-Маншу та по той бік Атлантики двома великими союзниками, які два рази рятували її від самознищення в минулому столітті; вразлива до все більш відкритих маніпуляцій кремлівського майстра, Європа як ідея, як воля і відбиток, розпадається на очах”, - сказано в маніфесті. (The Guardian)
Британські парламентарі отримують великі субсидії від ЄС. Десятки депутатів Парламенту Британії, а також великі землевласники, які володіють або керують фермерськими господарствами, отримали мільйони фунтів субсидій від Європейського союзу. Видання The Guardian повідомляє про 48 парламентарів, які отримали у 2017 році субсидій на суму £5.7 млн згідно до положень спільної сільськогосподарської політики ЄС (CAP). Найбільший платіж в сумі £473,000 сплачено фермерському господарству у Ессексі, яким з 18 століття володіє пер 18-й Герцог Норфолк (Duke of Norfolk), великий землевласник, маєток якого існує ще з середніх віків. (The Guardian)
Польща замінить російський газ норвезьким - Financial Times. У листопаді 2018 року газотранспортні компанії Польщі та Данії домовилися працювати над проектом балтійської труби, що поєднає Польщу з газовими родовищами Норвегії. В грудні польська державна нафтогазова компанія PGNiG підписала угоду про постачання зрідженого природного газу зі США. У середині січня, ця ж компанія отримала три нові ліцензії на видобуток газу в норвезькій акваторії. (BBC Ukr/Business Insider)
В Україні нарахували 7 млн інтернет-покупців.  Компанія OLX на базі дослідження GfK і власної аналітики оцінила український ринок онлайн-покупок у 2018 році. За 2018 рік кількість покупців в інтернеті виросла на 0,5 млн і сягнула 7 млн осіб. Середній чек покупок - 1 820 грн (на 200 грн більше, ніж минулого року). Найбільше купують дитячі товари, одяг і електроніку. Суттєво виріс сегмент автотоварів - продажі зросли на 24%. (AIN)
У Києві запровадили карантин у 36 школах через грип. Навчання призупинено повністю у 22 школах, частково – у 14 школах. За 4-й тиждень 2019 року в українській столиці зареєстровано 13 967 хворих на грип та ГРВІ (за попередній тиждень захворіло 14 653). (Радіо Свобода)
Гравець збірної України і “Шахтаря” перейшов в російський “Зеніт”. Футболіст збірної України і донецького “Шахтаря” Ярослав Ракицький перейшов в російський “Зеніт” (Санкт-Петербург). Про це повідомляється на офіційній сторінці російського клубу. Трансфер 29-річного гравця обійшовся “Зеніту” в 12 млн євро, а сам Ракицький отримуватиме в Росії зарплату в 3 млн євро за сезон. (Зенит/УП)
Один раз побачити
Stella Artois | Change Up The Usual | 2019
Легендарні герої кінофільмів зустрілися в рекламі пива Stella Artois.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь