View profile

Вісткар - Issue #145

Revue
 
Добрий ранок! Вітаю вас у середу 30 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
 

Вісткар

January 30 · Issue #145 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Добрий ранок! Вітаю вас у середу 30 січня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Парламент Британії: Brexit неможливий без угоди з ЄС
  • Брюссель не буде переглядати договір щодо Brexit
  • Порошенко оголосив про свою участь у виборах президента
  • У Польщі - скандал навколо партії “Право і справедливість”

Чехія спростить працевлаштування українців
Томаш Петршичек
Томаш Петршичек
У Чехії готують програми, які мають спростити працевлаштування українців. повідомив міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек під час свого першого офіційного візиту в Київ.
«Українці допомагають нам будувати економіку, і наш уряд запровадить кілька спеціальних програм, які б спростили оформлення дозволів на працевлаштування українців. Кількість таких програм і квоти будуть підвищуватися», – заявив Томаш Петршичек.
За даними міністра, у Чехії працюють понад 100 тис українців, і ще близько трьох тисяч українських студентів навчаються у чеських вищих навчальних закладах. (Радіо Свобода)
Більше новин
Парламент Британії: Brexit неможливий без угоди з ЄС. Британські депутати схвалили поправку до плану виходу Великої Британії з Євросоюзу, яка виключає можливість припинення членства країни в ЄС без спеціальної угоди. Парламент також відхилив поправку, яка вимагала від уряду перенести на кілька місяців вихід Сполученого королівства з Євросоюзу. В уряді запевняють, що будуть готові до виходу Королівства з Євросоюзу 29 березня навіть за відсутності угоди. Уряду пропонується поновити переговори з ЄС з метою замінити “альтернативними домовленостями” так званий режим backstop щодо кордону між Ірландією та Північною Ірландією. В Брюсселі раніше попередили, що не погодяться на таку зміну, а досягнута угода не підлягає перегляду. (BBC/Радіо Свобода/DW)
Брюссель не буде переглядати договір щодо Brexit. Євросоюз не вбачає підстав для перегляду угоди про умови виходу Британії з ЄС. Договір не підлягає перегляду, сказав речник Дональда Туска. Щодо так званого режиму backstop стосовно кордону між Ірландією та Північною Ірландією, котрий британські парламентарі воліли б замінити “альтернативними домовленостями”, представник Туска теж не бачить підстав для змін. За його словами, домовленості щодо backstop - “частина договору, а сам договір не підлягає перегляду”. (DW)
Порошенко оголосив про свою участь у виборах президента. До цього його спонукає “відчуття глибокої відповідальності перед країною, перед сучасниками, перед минулими та майбутніми поколіннями”. (DW)
Меркель пропонує дозволити клінікам рекламувати послуги з абортів. Канцлер Німеччини підтримує ідею послабити положення закону з часів нацизму, який досі забороняє лікарям і клінікам рекламувати свої послуги з проведення абортів. З такою ініціативою виступили організації, що виступають за захист прав жінок. Послаблення дозволить повідомляти тільки хто і де надає подібні послуги, але обмежуватиме будь-яку іншу інформацію стосовно абортів. (NYT)
У Польщі - скандал навколо партії “Право і справедливість”. Видання Gazeta Wyborcza оприлюднила аудіозаписи, у яких Ярослав Качинський, голова польської партії влади PiS, нібито домовлявся про спорудження в центрі Варшави двох хмарочосів. Це заборонено законом про політичні партії. Із заявою до прокуратури звернувся лідер опозиційної партії “Сучасна”. Він підозрює, що голова польської партії влади зловживав своїм становищем і чинив тиск на державний банк Pekao S.A., щоб той надав кредит компанії Srebrna на будівництво хмарочосів. (Радіо Свобода/Wyborcza)
В Північній Кореї розроблено одяг, який можна з'їсти. В країні повідомляється про випуск лінії чоловічих сорочок, які, як стверджується, можна з'їсти, щоб уникнути голодної смерті. Тканина сорочок розчиняється у воді. (Newsweek)
NK NEWS
Spotted in a North Korean men's fashion magazine: edible shirts https://t.co/adjHMNAcU4 https://t.co/Sg9CMipwKd
Оприлюднено трейлер документального фільму «Apollo-11». Фільм знято на честь 50-річчя висадки космонавтів NASA на Місяці. Прем'єра стрічки, яка містить унікальні кадри місії, відбулася на фестивалі Sundance. Фільм покажуть в кінотеатрах пізніше у 2019 році. (Rolling Stones)
APOLLO 11 [Official Trailer]
Один раз побачити
HUMAN PASTE | extraweg
BREADXIT-DISCOBOLUS ON TOAST | extraweg
Несподівані роботи комп'ютерного аніматора Extraweg (AKA Oliver Latta) не залишають аудиторію байдужою. Подивіться і ви ) (Youtube)
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь