View profile

Вісткар - Issue #147

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 1 лютого. Ниже - збірка новин, які варті вашої уваги саме цього р
 

Вісткар

February 1 · Issue #147 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 1 лютого. Ниже - збірка новин, які варті вашої уваги саме цього ранку:
  • В Європі створено систему розрахунків з Іраном в обхід санкцій США
  • НСТУ розірвала контракт з Зурабом Аласанією
  • 45% росіян заявили, що країна рухається неправильним шляхом
  • В Швеції набирають популярності еротичні аудіокниги
  • З невідомих раніше кадрів змонтують фільм про останні дні The Beatles

Відмова від Facebook йде людям на користь - дослідження
Всі, хто відмовився від Facebook, почували себе щасливішими
Всі, хто відмовився від Facebook, почували себе щасливішими
В новому дослідженні двох університетів Stanford і New York University вивчалося, що трапляється з людьми, які на місяць перестали користуватися мережею Facebook.
У дослідженні взяли участь біля 3 тис людей, які проводять у соціальній мережі не менше ніж годину щодня.
У звіті дослідників за результатами опитування йдеться про те, що відмова від Facebook корелюється із покращенням самопочуття і іншими позитивними змінами. Цікаво, що цього разу дослідження проводилося вченими економістами, а не психологами і соціологами, як раніше.
Відмова від Facebook мала наслідком також зменшення часу користування іншими соціальними мережами і сервісами. Це означало, що люди більше часу проводили із родиною і друзями. Вони також менше споживали новин, хоча і збільшили час відведений на перегляд телепрограм. (TC)
Більше новин
В Європі створено систему розрахунків з Іраном в обхід санкцій США. Німеччина і Франція ініціювали створення механізму з метою підтримки торгівлі з Іраном, незважаючи на американські санкції. В ЄС кілька місяців витратили на формування клірингової системи, яка дозволяла б розраховуватися з Іраном в різних валютах, щоб уникати використання долара США. Через технічні проблеми система поки що не готова до роботи. Очікується, що за кілька місяців країни ЄС зможуть активізувати торгівлю з Іраном продовольством, товарами першої необхідності і медикаментами. Про можливість оплати за нафту через цю систему не повідомляється. В ЄС цю ініціативу розглядають як “політичний акт”, з метою продемонструвати протест проти дій Вашингтону. (Reuters)
НСТУ розірвала контракт з Зурабом Аласанією. Наглядова рада «Суспільного» більшістю голосів проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. Сам Аласанія заявив про порушення з боку членів Наглядової ради НСТУ під час голосування. Аласанія працював гендиректором Національної телекомпанії України з кінця березня 2014 року. В квітні 2017 року наглядова рада суспільного мовлення обрала Аласанію головою правління. (Радіо Свобода)
Алергія влади на Суспільне дійшла стадії... | Facebook
45% росіян заявили, що країна рухається неправильним шляхом. Кількість жителів Росії, які вважають, що країна рухається неправильним шляхом, сягнула 45%. Це найбільший за останні 12 років показник. Опитування проводив “Левада-центр”. Ще 13% не змогли відповісти на запитання. Діяльність Путіна на посту президента РФ схвалюють 64% росіян, не схвалюють 34% респондентів, відзначається в опитуванні. (Interfax)
Reuters: Венесуела продасть Арабським Еміратам 15 тонн золота. З посиланням на свої джерела в Каракасі, агентство Reuters повідомляє, що Центробанк країни продасть частину золотого запасу за євро. 26 січня Венесуела вже відправила Ер-Ріяду авіарейс з трьома тоннами золота на борту. Всього країна планує продати 29 тонн зі сховища Центробанку в Каракасі. У січні Банк Англії, де зберігається частина золотого запасу Венесуели, заблокував передачу його чиновникам країни. (Reuters)
Ніккі Гейлі бере $200 тис за свої виступи в містах країни. Її виступи за кордоном значно дорожчі. Колишній посол США в ООН Ніккі Гейлі (Nikki Haley) також вимагає, щоб до місць виступів її доставляли приватним літаком. (CNBC)
В Швеції набирають популярності еротичні аудіокниги. За останні два роки попит на них подвоївся. Споживачі такої літератури часто слухають еротичні історії і романтичні пригоди під час подорожей у транспорті, уникаючи таким чином необхідності демонструвати подібні книжки людям навколо. Серед слухачів аудіокниг цього жанру багато жінок. (Local)
В ОАЕ збудовано найбільший в світі акумулятор. Гігантський комплекс з натрієво-сірчаних акумуляторів здатен забезпечувати електрикою всю критично важливу інфраструктуру міста Абу-Дабі протягом шести годин. Загальна ємність сховища енергії 648 MWh. Вона майже в 5 разів більша за ємність системи літієво-іонних акумуляторів компанії Tesla збудованої в 2017 році у місті Хорнсдейл в Австралії. (QZ.com)
З невідомих раніше кадрів змонтують фільм про останні дні The Beatles. Ведеться робота над новим документальним фільмом про групу The Beatles, в якому автори використовують 55 годин відеоматеріалів, які раніше не демонструвалися на публіці. На відео знято роботу в студії в січні 1969 року над останнім альбомом гурту Let It Be. Режисером стрічки став Пітер Джексон (Peter Jackson), відомий своєю епопеєю Lord of the Rings. (Deadline)
Американці поширюють соцмережах відео, на яких “експериментують” з водою під час аномальних морозів. Так, кип'яток просто замерзає в повітрі, як видно на цьому відео одного з жителів Чикаго. Це місто вже прозвали “Chiberia”.
Evon
Chicago-area residents amused themselves in the midst of near-record-cold on Wednesday by taking boiling water outside, throwing it into the air, watching it freeze before it hit the ground, then sharing the video on social media.
https://t.co/GCbzgfKcBo
Один раз побачити
Подорож хорошого пса. Український трейлер (2019)
Зворушлива історія за мотивами світового бестселера «Життя та мета собаки» отримає продовження. Доля подарує відважному собаці Бейлі нову мету – стати справжнім другом та захисником для онучки свого хазяїна Ітана. Захоплива пригода про любов та дружбу, відданість та надію в неймовірній історії на всі часи. Прем'єра в Україні: 13/06/2019.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь