View profile

Вісткар - Issue #148

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 4 лютого. Вікенд приніс такі новини, які, на наше переконання, в
 

Вісткар

February 4 · Issue #148 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 4 лютого. Вікенд приніс такі новини, які, на наше переконання, варті вашої уваги:
  • ЄС збереже безвізовий режим для британців незалежно від формату Brexit
  • Ринок праці в США не помітив “шатдауну”
  • Німеччина відкривається для трудових мігрантів
  • Набула чинності угода про найбільшу у світі зону вільної торгівлі

Політики втрачають популярність у всьому світі
Популярність політиків падає у всьому світі
Популярність політиків падає у всьому світі
Популярність політиків у всьому світі йде на спад, стверджують дослідники.
Міжнародна асоціація Gallup (GIA), як спілка центрів досліджень громадської думки, цього року вивчала тренди популярності провідних глав держав і урядів у світі. У рамках цьогорічного аналізу між жовтнем 2018 року та січнем 2019-го у 45 країнах опитали 47 тисяч осіб.
Аналіз виявив тренд падіння популярності політиків у світі. “Йдеться не лише про внутрішньополітичні проблеми, йдеться про глобальні настрої”, - говорить президент асоціації GIA Канчо Стойчев.
“З моєї точки зору, головною проблемою є нездатність глав держав і урядів вирішувати проблеми, з якими сьогодні стикається світ. Світовий порядок, встановлений після Другої світової війни, дестабілізується. Ми більше не живемо в стані "холодної війни” з двома великими таборами або у десятиліття після неї, коли існувала одна супердержава - США. Зараз ми живемо в багатополярному світі, картина якого дедалі більше ускладнюється. Особливо складно в Європі, зважаючи на проблеми, які ми тут маємо", - пояснює Стойчев. (DW)
Більше новин
У Британії розробили план евакуації королеви на випадок заворушень через Brexit. Британським урядом розроблений план евакуації королеви Єлизавети II й інших членів королівської сім’ї з Лондона на випадок заворушень у британській столиці після виходу з ЄС без угоди з Євросоюзом. Окремі деталі плану, розробленого ще за часів “холодної війни”, оприлюднили видання The Sunday Times і The Mail on Sunday. Він передбачає, зокрема, евакуацію королеви та її чоловіка в “секретне місце” за межами Лондона. (Reuters/Радіо Свобода)
ЄС збереже безвізовий режим для британців незалежно від формату Brexit. Навіть у випадку “жорсткого” виходу з ЄС, британці зможуть і далі подорожувати до країн ЄС без віз, таке рішення ухвалили у Брюсселі. Якщо ж Лондон запровадить візи для якоїсь з країн, Євросоюз обіцяє швидку реакцію. (DW)
Ринок праці в США не помітив “шатдауну”. Американська економіка додала у січні 304 тис робочих місць, повідомляє міністерство праці. Цей показник значно перевищив очікування. 35-денний “шатдаун” у федеральному уряді жодним чином не вплинув на позитивну динаміку ринку праці. Через “шатдаун” зросла кількість тих, хто звернувся за допомогою з безробіття. Президент Трамп заявив, що дані з ринку праці стали “шоком” для багатьох людей, але не для нього. (CNBC, The White House)
The White House
"We added 304,000 jobs, which was a shocker to a lot of people. It wasn't a shocker to me." https://t.co/hHzogMtXG5
Німеччина відкривається для трудових мігрантів. Партії коаліції в Німеччині погодили основні положення майбутнього імміграційного закону. ФРН перетворюється на класичну імміграційну країну. Фахівці з вищою освітою вже і зараз за наявності низки умов можуть приїжджати до Німеччини і шукати тут роботу. За новим законом, така можливість буде в усіх мігрантів, що мають визнане у Німеччині свідоцтво про професійну кваліфікацію. Друга неодмінна умова - знання німецької мови. Враховуватиметься також вік потенційного трудового мігранта. (DW)
Набула чинності угода про найбільшу у світі зону вільної торгівлі. Укладена раніше угода про створення зони вільної торгівлі між Європейським Союзом та Японією набула чинності. Очікується, що завдяки ЗВТ європейські компанії зможуть щороку заощадити близько одного мільярда євро лише внаслідок скасування ввізних мит. Створена ЗВТ охопить країни, в яких проживають 635 млн людей. (DW)
Епіфаній пояснив, чому під час богослужінь згадують патріарха РПЦ Кирила. Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній пояснив це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода. За його словами, згадуючи главу РПЦ в молитвах, він виконує канонічні приписи православної церкви, які містяться в томосі. “Ми поминаємо всіх предстоятелів помісних православних церков. Тому і в диптиху серед них є і предстоятель РПЦ, патріарх Кирило”, – пояснив Епіфаній. У Софійському соборі в Києві 3 лютого, відбулася інтронізація предстоятеля Православної церкви України (ПЦУ), митрополита Київського та всієї України Епіфанія. (Радіо Свобода/DW)
Росія припиняє участь у ракетному договорі – Путін. Про це повідомив президент Росії Путін. В США раніше остаточно оголосили про вихід із договору про обмеження на ракети через його порушення з боку Росії. В Москві це заперечують. Як заявив державний секретар США Майк Помпео, Вашингтон припинить виконувати свої зобов’язання за договором, відомим також за скороченням РСМД чи англійським INF, від 2 лютого. Договір РСМД, укладений 1987 року, заборонив США і тодішньому СРСР, наступником якого стала Росія, мати, виробляти і ставити на бойове чергування цілий клас ракет досяжністю від 500 до 5 тисяч кілометрів. (Радіо Свобода)
Меркель оголосила, що закриває свою сторінку на Facebook. Канцлер Німеччини Анґела Меркель оголосила, що закриває свою сторінку на Facebook. На цю сторінку підписані понад 2,5 млн користувачів. Канцлер запросила слідкувати за її діяльністю на сторінці уряду Німеччини у Facebook та її Instagram-акаунті. (Радіо Свобода)
Один раз побачити
Форсаж: Гоббс та Шоу. Український трейлер (2019)
Форсаж: Гоббс та Шоу (Hobbs And Shaw). Закляті супротивники спецагент Гоббс і злочинець Шоу живуть за полярними принципами і ніколи не будуть довіряти один одному. Та у спін-оффі культової франшизи “Форсаж” вони змушені об’єднатися, щоб захистити світ від нищівної біологічної атаки. Прем'єра в Україні: 01 серпня 2019.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь