View profile

Вісткар - Issue #149

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 5 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

February 5 · Issue #149 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 5 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги. Зокрема, будуть і новини з Super Bowl:
  • Україна цього року все ще залишається «частково вільною» країною - Freedom House
  • Меркель: Повторних переговорів щодо угоди про Brexit не буде
  • 73% українців вважають, що Україна рухається в неправильному напрямі – опитування
  • 89 осіб виявили бажання йти в президенти України
  • Порошенко підписав закон про подовження мораторію на продаж землі
  • 38% американців - за переобрання Трампа на пост президента
  • В Узбекистані знято заборону на “політичні науки”

Українці їдуть в Польщу за змінами, а вже потім, за грошима
Українці їдуть до Польщі за змінами
Українці їдуть до Польщі за змінами
Опитування в Польщі показало, що 8 з 10 українців, які працюють в цій країні, мріяли, в першу чергу, про те щоб переїхати з України, а вже потім - про те, щоб більше заробити.
Виявилося, що 80% українців, які приїжджають до Польщі, називають головною мотивацією зміну країни проживання. Такими є результати опитування компанії Personnel Service, яка займається працевлаштуванням українців в Польщі.
Після переїзду, як причини, українці згадують також інші мотиви - фінансові та політичні.
“Українці переїжджають до нас, тому що тут вищій рівень життя, кращі перспективи та можливості розвитку для них і їхніх родин”, - говорить експерт ринку праці Кшиштоф Інглот.
Відсутність роботи або низьку зарплату в якості безпосередніх причин переїзду називають лише 7% опитаних. Біля 5% українців, які переїхали до Польщі, сподіваються, в першу чергу, вирішити таким чином свої фінансові проблеми. Ще 5% називають головною причиною переїзду політичні мотиви.
Експерти Personnel Service з'ясували, що серед українців досить багато таких, хто хоче започаткувати свій бізнес, навіть маленький - кав'ярню чи ресторан.
“Ми маємо заохочувати українців до того, щоб вони залишалися в Польщі. Ми добре почуваємося разом, наші мови подібні, українці вчаться дуже швидко. Ми мусимо використати це, щоб краще інтегрувати українців, які вже працюють в Польщі”, - говорить Інглот. (CEO.com.pl)
Більше новин
Глобальне зниження рівнів політичних та громадянських свобод спостерігається вже тринадцятий рік поспіль. Про це йдеться у новому звіті Freedom House під назвою «Freedom in the world 2019» («Свобода у світі у 2019 році»). Така тенденція торкнулася і «вільних», і «частково вільних», і «невільних» країн. За оцінками Freedom House, Україна цього року все ще залишається «частково вільною» країною, а Крим отримав статус «невільної» території, яку окупувала Російська Федерація. В цілому рівень свобод в Україні дещо погіршився. Всього у звіті проаналізували 209 країн та територій. (Радіо Свобода)
Меркель: Повторних переговорів щодо угоди про Brexit не буде. Канцлер Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel) заявила, що угоду про вихід Великобританії з ЄС не будуть переглядати. Це “не на порядку денному”, наголосила вона в понеділок, 4 лютого, після зустрічі з японським прем'єр-міністром Сіндзо Абе в Токіо. (DW)
73% українців вважають, що Україна рухається в неправильному напрямі – опитування. Україна рухається в неправильному напрямі, свідчать дані спільного опитування Центру «Соціальний моніторинг», «Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка», компанії «Інфо Сапієнс» та соціологічної групи «Рейтинг». Лише 15% опитаних вважають напрям розвитку держави правильним, ще 12% нічого не змогли відповісти на це питання. Згідно з дослідженням, у жовтні 2018 року 78% українців вважали напрям руху країни неправильним. (Радіо Свобода)
89 осіб виявили бажання йти в президенти України. Центральна виборча комісія України завершила прийом документів. Висування кандидатів тривало до 3 лютого включно. Комісія отримала документи від 89 осіб. Зокрема, в останній день пакет документів до ЦВК принесли 17 осіб. Зареєстровані кандидатами 30 осіб, ще 24 отримали відмову. Остаточний список кандидатів ЦВК має оголосити до 9 лютого. (Радіо Свобода/УП)
Порошенко підписав закон про подовження мораторію на продаж землі. Мінекономрозвитку раніше закликало президента України ветувати документ. Верховна Рада схвалила закон про подовження мораторію на продаж землі 20 грудня минулого року. Документом, зокрема, передбачено, що Кабмін до 1 березня має розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. (DW)
“Засмага” Трампа - це “гарні гени”, стверджують у Білому домі. Специфічний колір шкіри президента Трампа в Білому домі пояснили “гарними генами”, а не використанням засобів для штучної засмаги чи сеансами у солярії. Свідки підтверджують, що в Білому домі та на борту літака президента немає обладнання для засмаги. (New York Times)
В Узбекистані знято заборону на “політичні науки”. В Узбекистані цього року відновлюється викладання політичних наук. Про це йдеться у президентському указі. Раніше цей предмет було оголошено “псевдонаукою”. Викладання політології відновлено лише в одному державному університеті. Факультети політології в цій країні в університетах закрили у 2013 році, а в 2015 році взагалі забрали цей предмет з освітніх програм. (Reuters)
38% американців хотіли б переобрання Трампа на пост президента у 2020 році. В той же час, 57% хотіли б бачити в Овальному кабінеті когось нового. (Monmouth University)
Пароль до майже $190 млн втрачено? Криптобіржа QuadrigaCX заявила, що не може виплатити клієнтам біля $190 млн через раптову смерть власника. Виявилося, що тільки він знав пароль доступу до всіх коштів. (Gizmodo)
Вперше в історії NFL серед чирлідерів виступили чоловіки. В неділю під час 53-го фіналу Super Bowl вперше в історії професійної футбольної ліги NFL в групі підтримки разом із дівчатами виступали чоловіки. Наполеон Джинніс (Napoleon Jinnies) і Куїнтон Перон (Quinton Peron) додали нову сторінку в історію найпопулярнішого видовища на американському телебаченні. (BBC)
Том Хенкс - у відео на захист журналістики. Видання The Washington Post розмістило у рекламному блоці матчу Super Bowl відео на захист журналістики з текстом, який читає актор Том Хенкс: “Knowing keeps us free”. (Washington Post)
Washington Post Super Bowl message: Democracy Dies in Darkness
Вся реклама з Super Bowl 2019 року. Оновлюється. (Lifehacker)
DEVOUR Food Porn | Big Game 2019 Uncensored
Один раз побачити
Marvel Studios' Avengers: Endgame - Big Game TV Spot
Серед реклами, яку показали під час Super Bowl був і коротенький тізер нових “Месників”. “Месники: Завершення” — супергеройський фільм, заснований на коміксах видавництва Marvel Comics про команду супергероїв Месників, спродюсований Marvel Studios з Walt Disney Studios Motion Pictures в якості дистриб'ютора.
*******************************
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати "Вісткар" можна тут:
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь