View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #15

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 17 липня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини:
 

Вісткар

July 17 · Issue #15 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 17 липня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини:

Трамп і Путін зустрілися в Гельсінкі
Путін отримав все, що хотів, чи Трамп перевірив "партнера" на міцність?
Путін отримав все, що хотів, чи Трамп перевірив "партнера" на міцність?
Зустріч президентів США Дональда Трампа і Росії Володимира Путіна в Гельсінкі 16 липня закінчилася так, як і передбачалося - обміном загальними словами про «розморожування відносин». Не було жодних домовленостей чи підписаних документів. Обидва лідери висловили задоволення від зустрічі. Путін констатував, що відносини Росії та США “переживають складний період”, але, на його думку, “ці труднощі, напружена атмосфера, що склалася, не мають об'єктивних причин”. Трамп сказав, що обидві країни винні у погіршенні відносин, і це необхідно виправляти. “Що і сталося”, поділився своїм висновком Трамп.
Коли немає рішень - створюють комісії. Так було і тут. Президенти домовилися про створення “експертної ради”, яка буде відбудовувати взаємини двох країн. Не забули і про “робочу групу” для боротьби з тероризмом. 
Позиції президентів виявилися особливо близькими у питаннях “ядерного стримування”.
З решти питань жодних змін у поглядах і переконаннях учасників зустрічі не відбулося. Вони це і підтвердили під час заключної прес-конференції, де Трамп уникав будь-якого протистояння. Не було його навіть, коли йшлося про втручання Росії у вибори в США. Ця тема стала дуже непростою після офіційного звинувачення співробітників ГРУ Росії у зламі штабу Хілларі Клінтон. Путін знову заявив, що Росія нікуди не втручалася, а Трамп сказав, що вірить власній розвідці, але Путін був дуже переконливим у своїх запереченнях.
Президент Росії також заявив, що під час переговорів з президентом США обговорювалася “важливість добросовісної реалізації Мінських угод”. Відповідаючи на запитання журналістів про анексію Криму, російський президент заявив, що позиція США в цьому питанні відома - Вашингтон вважає такі дії Росії незаконними. У Росії ж інша точка зору. “Для нас, для РФ, це питання закрите”, - підсумував російський президент. Трамп під час виступу за результатами переговорів жодного слова про Україну не сказав.
Росія, за словами Путіна, готова продовжити контракт з Україною на транзит російського газу, якщо Стокгольмський арбітраж врегулює суперечку між “Газпромом” та “Нафтогазом”. “Я запевнив пана президента, що Росія готова зберегти цей транзит. Навіть більше - ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, якщо буде врегульовано спір між господарськими суб'єктами в Стокгольмському арбітражі”, - додав Путін.
Серед інших тем переговорів, як зазначили Путін та Трамп на прес-конференції, велика увага була приділена врегулюванню в Сирії, зокрема співпраці військових двох держав та подоланню гумантіарної кризи у близькосхідній країні. Також обговорювалася ситуація навколо виходу США з ядерної угоди з Іраном. (DW/Радіо Свобода/BBC Ukr/BoeingBoeing/Reuters)
Реакція на зустріч Трампа і Путніа
Конгресмени з обох партій критикували Трампа за неготовність проявити жорстку позицію та звинуватити Росію у втручанні в американські вибори. Поведінку Трампа визнали проявом слабкості, а саму зустріч - втраченою можливістю. (Reuters)
Сенатор-республіканець Джон Маккейн назвав зустріч Трампа і Путіна “трагічною помилкою”. На його думку, Америка “впала, як ніколи”, а Трамп не зміг захистити інтереси країни. (Reuters)
Хвилю критики в США викликала неготовність Трампа однозначно стати на сторону американських спецслужб у питанні про втручання Росії у вибори. (Reuters)
Розкритикував Трампа і спікер нижньої палати Конгресу Пол Райян. У жорстких формулюваннях авторитетний політик-республіканець критикував позицію президента США у питанні втручання Росії у американські вибори, яке він вважає доведеним. “Президент має зрозуміти, що Росія нам не союзник”, додав Райян. (USA Today)
Канал CNN назвав зустріч ганебним моментом президентства Трампа, який шокував всіх. (CNN)
Польський політик Радослав Сікорський у твіттері написав, що “у Гельсінкі зустрілися два шулери. Обоє вміють обібрати наївних початківців, але тільки один знає прийоми іншого”. (Do Rzeczy)
Дайвер-рятівник проти Маска з субмариною
63-річний британський дайвер Верн Ансворт, який брав участь у рятуванні підлітків з печери у Тайланді, жорстко розкритикував план Ілона Маска використати у рятувальній операції міні-субмарину. “У нього не було ні найменшого уявлення про те, що з себе представляють проходи в печері”, наголосив британець. На його переконання, підводний човен, довжиною близько 1,7 м не зміг би огинати кути або перешкоди. “Він [Маск] може засунути свою субмарину собі в дупу”, - сказав дайвер в інтерв'ю CNN. Ансворт додав, що Маск з'явився в печері, але його “швидко попросили піти”. Власник Tesla пояснив, що військові не просили його вийти з печери, а просто супроводжували. Маск також стверджував, що рівень води в печерному комплексі досить низький і до однієї з печер можна доплисти навіть без спеціального обладнання.“Ми візьмемо і допливемо на нашому підводному човні до п'ятої печери без всяких проблем. Прости, педо, сам напросився”. Маску вказали, що він безпідставно називає рятувальника педофілом, на що той відповів: “Ставлю долар з автографом, що так і є”. В соцмережах і ЗМІ піднялася хвиля критики, і Маск швидко видалив ці твіти. Висловлювання Маска вразили і розлютили Ансворта. Він назвав їх нападками на всю команду і додав, що має намір подати на відомого підприємця до суду. Ансворт стверджує, що зберіг скріншоти твітів Маска. “Я не знаю його, ніколи не бачив і не хочу бачити”, - додав Ансворт. (Inverse/The Guardian/Independent)
Більше новин
У Києві з нагоди відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі на три дні обмежать рух транспорту через молебні і хресну ходу, повідомляє київська мерія. За даними влади Києва, рух всіх видів транспорту в центрі міста обмежать у денні години 24, 27 і 28 липня (Радіо Свобода)
Європа більше не може покладатися на президента США Дональда Трампа та має об'єднатися після того, як він заявив, що Євросоюз є ворогом США у питанні торгівлі, заявив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас. (DW)
Єгипет тепер пропонує громадянство тим іноземцям, які вкладуть в країні на депозит не менше $392 тис, а через п'ять років передадуть гроші у державну скарбницю. (Reuters)
Нервово-паралітична речовина, якою були отруєні двоє жителів британського містечка Еймсбері, містилася у флаконі від парфумів, повідомив брат одного з потерпілих. За словами потерпілого, він підібрав флакон, після чого він і його подруга Дон Стерджесс опинилися в лікарні. Стерджесс померла 8 липня. (Радіо Свобода/BBC)
Один раз побачити
Країни Європи з населенням меншим за населення столиці Китаю міста Пекін.
Країни Європи з населенням меншим за населення столиці Китаю міста Пекін.
Дякую за увагу і до наступного випуску у середу!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь