View profile

Вісткар - Issue #151

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 7 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги: СШ
 

Вісткар

February 7 · Issue #151 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 7 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги:
  • США: на вибори 2018 року не впливало зовнішнє втручання
  • Трамп призначив критика Світового банку президентом цієї організації
  • Почав діяти закон, що знімає низку обмежень на валютному ринку
  • Янукович: я вільно виїжджаю в інші країни
  • Росія: підручник з економіки вилучили через брак патріотизму
  • Чоловіки, які вживають марихуану, мають більшу фертильність

Голова Європейської ради Туск: на прихильників Brexit чекає місце у пеклі
Лондон і Брюссель не можуть порозумітися щодо Brexit
Лондон і Брюссель не можуть порозумітися щодо Brexit
Голова Європейської Ради Дональд Туск сказав, що на людей, які закликали до виходу Британії з ЄС без договору, чекає “окреме місце в пеклі”.
Про це він заявив після переговорів з прем'єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром. Прем'єр Ірландії зазначив, що готується до “можливого фіаско”, яким, на його думку, може стати варіант Брекзиту, за якого Велика Британія залишить ЄС без договору.
“На даний момент у руху за збереження членства Британії в ЄС немає політичної ваги та немає ефективного керівництва. Я кажу це без ентузіазму, але з фактами не посперечаєшся”, - заявив Туск.
В Офісі британського прем'єра на це заявили, що “провели повноцінну та активну кампанію в рамках референдуму… Виборці проголосували за вихід з ЄС в результаті найбільшого демократичного плебісциту в нашій історії”.
Брюссельські чиновники поспішили негайно прояснити ремарку Туска у твіттері, повідомивши, що особливе місце в пеклі очікує на “брекзитерів” після того, як вони помруть, “а не прямо зараз”. (BBC Ukr)
Donald Tusk
I've been wondering what that special place in hell looks like, for those who promoted #Brexit, without even a sketch of a plan how to carry it out safely.
Більше новин
США: на вибори 2018 року не впливало зовнішнє втручання. Державний департамент США поширив заяву, у якій йдеться про те, що на вибори в Конгрес у листопаді 2018 року, зокрема на комп'ютерні системи, машини для голосування та інше обладнання, не було помітного іноземного впливу. У заяві, яку також підписали офіційні особи Служби безпеки, наголошується, що впливу не зазнавали і політичні кампанії, що мали місце минулого року. Напередодні голосування у листопаді, розвідка і правоохоронні органи не раз попереджали, що іноземні структури намагаються втрутитися у політичний процес і вплинути на вибори. (Reuters)
Трамп призначив критика Світового банку президентом цієї організації. Одного із працівників міністерства фінансів США Девіда Малпасса (David Malpass), відомого своєю критикою діяльності системи міжнародної фінансової допомоги, призначено на посаду президента Світового банку. Він, зокрема, критично ставиться до допомоги Китаю. За оцінками, він випередив кількох жінок, про яких у якості кандидаток, згадували раніше. Малпасс наголосив, що хоче працювати задля “конструктивних реформ” в банку. (QZ/DW)
В Україні почав діяти новий закон, що знімає низку обмежень на валютному ринку. Зокрема, скасовується валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тисяч гривень. Скасовуються також індивідуальні валютні ліцензії – особа чи компанія можуть вільно проводити операції з валютою, не перевищуючи ліміт. Одне з основних нововведень – українцям дозволено купувати іноземну валюту в режимі онлайн. (Радіо Свобода)
Янукович: я вільно виїжджаю в інші країни. Колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не має жодних проблем із виїздом з Росії у інші країни світу. “Я не перебуваю у жодних банках Інтерполу. І можу виїжджати в будь-яку країну світу. Ніяких проблем у мене немає”, – сказав Янукович у середу на прес-конференції у Москві. (Радіо Свобода)
Індія потерпає від єдиного на всю країну часового поясу. Країна після проголошення незалежності використовує лише один часовий пояс, незважаючи на те, що займає 29 градусів по довготі зі Сходу на Захід. Зазвичай одна година припадає на 15 градусів довготи. В Індії через це сонце на Сході встає на дві години раніше, ніж на Заході, що створює значні проблеми для організації життя людей, зокрема, негативно впливає на успішність дітей в школах. (Marginal revolution)
Росія: підручник з економіки вилучили з федерального переліку через брак патріотизму. Підручник “Економіка” для 10-11-х класів доктора економічних наук Ігоря Ліпсіца не включили до Федерального переліку підручників (ФПУ) через “відсутність матеріалів, які формують у школярів почуття гордості за Росію”. Видавництво пропонує автору додати “матеріали про плани найближчого економічного прориву” і “про імпортозаміщення, як один із напрямків сучасної економічної політики, які формують в учнів почуття гордості за країну”. (Ведомости)
Чоловіки, які вживають марихуану, мають більшу фертильність. Дослідники в Гарварді виявили докази того, що марихуана не тільки не погіршує фертильності чоловіків, а навпаки, підвищує її, завдяки вищій концентрації сперми у тих, хто час від часу “затягується” тавкою. У дослідженні наголошується на тому, що вивчалася сперма чоловіків, які не зловживають наркотою. (Quartz)
Жіночий мозок на три роки “молодший” за мозок чоловіків. Дослідження вчених довели, що мозок жінок залишається в середньому на три роки молодшим завдяки різниці у метаболізмі. Активність метаболізму мозку з віком падає, але в жіночому це відбувається повільніше, що пояснює кращий ментальний стан жінок у старшому віці. (The Source)
Церемонія вручення премії Oscar відбудеться без ведучого. Американська кіноакадемія підтвердила, що ведучого церемонії нагородження у 2019 році не буде. Це другий подібний випадок за останні 30 років. (Variety/Entertainment Weekly)
Один раз побачити
Після - офіційний трейлер (український)
Тесса Янг (Джозефіна Ленгфорд) розпочинає свій перший семестр у коледжі. Зразкова учениця, слухняна донька добропорядних батьків, вона звикла завжди й в усьому жити за зрозумілими для неї правилами…
Дивіться мелодраму “Після” з 09 травня 2019 року. Режисер: Дженні Гейдж. В ролях: Хіро Файнс-Тіффін, Джозефіна Ленгфорд, Сельма Блер, Пітер Галлахер, Медоу Вільямс
Підтримати "Вісткар" можна тут:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь