View profile

Вісткар - Issue #153

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 11 лютого. Вікенд приніс такі новини, варті вашої уваги: Фінлянд
 

Вісткар

February 11 · Issue #153 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 11 лютого. Вікенд приніс такі новини, варті вашої уваги:
  • Фінляндія: Безумовний дохід не стимулює пошуку роботи
  • Німці негативно оцінили відносини Німеччини і США
  • В Мадриді протестували проти політики уряду щодо Каталонії
  • У Лос-Анджелесі визначили лауреатів музичної премії Grammy

Миньковецька країна: як подільський граф з 19 сіл організував державу
Ігнацій Сцибор-Мархоцький
Ігнацій Сцибор-Мархоцький
На межі XVIII й ХІХ століть і на межі двох імперій — Російської та Австро-Угорської на території сучасного Поділля існувала окрема держава. Зі своєю конституцією та законами. І головне, тут значно раніше, ніж на інших українських землях, скасували кріпацтво. Своїх підданих звільнив поміщик Ігнацій Сцибор-Мархоцький. Він об’єднав 15 сіл, які дістались йому в спадок у Подільській губернії, та проголосив їх Миньковецькою державою.
Подільський граф захоплювався реформаторськими ідеями, поглядами французьких енциклопедистів та античною міфологією, але був самоуком. Він одразу видав розпорядження про правовий устрій своєї держави. Скасував всі податки, окрім орендної плати за землю, проголосив свободу релігійних переконань, звільнив від військового обов'язку. Управління здійснювали адміністратори та збори представників від хліборобів, міщан, національних меншин. Але найголовніше - проголосив особисту свободу селянам.
У Миньківцях не було жебрацтва. Мархоцький заснував притулок для калік, дім для сиріт, аптеку, шпиталь, куди запросив працювати двох авторитетних лікарів.
У містечку також працювала суконна та льонопереробна фабрики, підприємства з виробництва карет, цегли, паперу. Пан Мархоцький розводив породисту худобу, овець, утримував кінну ферму.
Кароль Мархоцький, син графа, брав участь у польському повстанні. За це російський уряд конфіскував Миньківці. Вільні селяни знову стали кріпаками. (BBC Ukr/Ukrainer)
Більше новин
Фінляндія: Безумовний дохід не сприяє скороченню безробіття. Експеримент із певною схемою виплати безумовного базового доходу у Фінляндії показав, що отримувачі грошей не поспішали шукати роботу, щоб підвищити свій сукупний дохід. В дворічному експерименті брали участь 2 тис фінів, яких випадково відібрали серед безробітних. Ті, хто отримував щомісяця чек на 560 євро, почувалися краще фізично і емоційно, ніж контрольна група (вони отримували звичайну допомогу з безробіття), йдеться у звіті за результатами експерименту. Виплати зберігалися і для тих, хто починав працювати, але стимулом для пошуку роботи ці гроші не стали. (Reuters)
США: Прокуратура буде розслідувати звинувачення у шантажі, про які повідомив Джефф Безос. За словами Безоса, видавець видання National Enquirer компанія American Media Inc., намагалася шантажувати його, погрожуючи поширенням інтимних фото. Це були фото самого керівника компанії Amazon, а також його коханки Лорен Санчес (Lauren Sanchez). Йшлося також про текстові повідомлення між ними. (The New York Times/Bloomberg)
Німці негативно оцінили відносини Німеччини і США. Майже 85% громадян Німеччини негативно оцінюють відносини своєї країни з США. Німці також не проти того, щоб віддалитися від традиційного союзника за океаном. Більше 40% опитаних вважають Китай кращим союзником Німеччини, ніж США. Менше 2% респондентів висловили занепокоєння сучасною політикою Росії. (Reuters)
В Мадриді протестували проти політики уряду щодо Каталонії. До 45 тис тисяч людей в Мадриді у неділю висловили протест проти намагань уряду вести переговори з партіями у Каталонії, які виступають за незалежність регіону. На мітингу лунали заклики до позачергових виборів. (Reuters)
Moody’s підвищило кредитний рейтинг Росії зі “сміттєвого” до “інвестиційного”. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s підвищило суверенний кредитний рейтинг Росії зі “сміттєвого” (Ba1), який діє з 2015 року, до “інвестиційного” (Baa3) зі стабільним прогнозом. Moody’s залишалося останнім агентством, яке зберігало рейтинг Росії на “неінвестиційному” рівні. (Ведомости)
Твіттером щодня користуються 126 млн людей. Сервіс вперше оприлюднив денну кількість своїх активних користувачів. Їх виявилося на 48% менше ніж у Snapchat, але у Twitter кажуть, що ці цифри не можна порівнювати. (Business Insider)
Весь перелік лауреатів премії Bafta. Більше за інших нагород зібрала стрічка The Favourite (“Фаворитка”). Але кращим фільмом визнано картину Roma. Приз за кращу режисуру отримав Альфонсо Куарон (Alfonso Cuarón). Всі переможці цього року - тут. (The Guardian)
У Лос-Анджелесі визначили лауреатів музичної премії Grammy. Цього разу лауреаткою музичної премії в номінації “Альбом року” стала американська кантрі-співачка Кейсі Масгрейвс (Kacey Musgraves). У номінації “Пісня року” найкращою визнано композицію This Is America Дональда Гловера (відомого також як Childish Gambino). Всі переможці тут. (Reuters/DW)
Childish Gambino - This Is America (Official Music Video)
Один раз побачити
Кладовище домашніх тварин - офіційний трейлер №2 (український)
Фільм жахів “Кладовище домашніх тварин” у кінотеатрах з 4 квітня 2019 року. Цю моторошну історію знято за однойменним романом майстра жахів Стівена Кінга. Лікар разом з родиною переїжджає до невеликого містечка і заселяється у будинок поблизу кладовища домашніх тварин. Коли його син гине в автокатастрофі, батько відносить тіло на кладовище, де малюк оживе у демонічній подобі…
Підтримайте Вісткар:
Внесок можна зробити тут:
Вдалого дня!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь