View profile

Вісткар - Issue #155

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 13 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

February 13 · Issue #155 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 13 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Обсяг тіньової економіки в Україні зменшився
  • У Мадриді почався суд у справі каталонських сепаратистських лідерів
  • Наглядова рада “Суспільного” відклала звільнення Аласанії
  • У Держдумі Росії підтримали законопроект про суверенний інтернет
  • NASA востаннє спробує зв’язатися з марсоходом Opportunity

Nature: В Україні революція гідності не охопила науку
Українська наука опинилася поза програмою Horizon 2020
Українська наука опинилася поза програмою Horizon 2020
Система науки в Україні перебуває у нестабільному стані, пише авторитетне в науковому світі видання Nature в статті під назвою “Після п'яти років наукова революція в Україні кульгає”.
“Національні витрати на науку залишаються низькими, державне фінансування використовується неефективно, а низька заробітна плата перешкоджає талановитим студентам розпочати наукову кар'єру в країні”, - йдеться у виданні.
Державні витрати на науку “знизилися до історично низьких 0, 16% ВВП у 2016 і відтоді істотно не збільшилися”, що гальмує модернізацію наукової бази й обмежує здатність українських вчених конкурувати з колегами з більш заможних країн.
На початок року, українські вчені отримали лише €19 млн з програми ЄС під назвою Horizon 2020, бюджет якої складає €80 млрд.
В той же час, науковці Польщі та Румунії, для порівняння, за той же період, отримали €340 млн і €131 млн, відповідно.
Україна також не отримала жодного центу з грантів European Research Council (ERC), головної організації в ЄС, яка фінансує фундаментальні дослідження. (Nature/BBC Ukr)
Більше новин
Обсяг тіньової економіки в Україні зменшився. У січні-вересні 2018 року рівень економіки, яку називають “тіньовою”, становив 32% від офіційного ВВП. На цьому наполягає Міністерство економічного розвитку і торгівлі. За даними міністерства, це найнижчий рівень за останні 10 років та на 1 відсоток менше у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року. (УП)
У Мадриді почався суд у справі 12 каталонських сепаратистських лідерів. Суд у справі через невизнаний Мадридом референдум про незалежність Каталонії від Іспанії 2017 року розпочався в столиці Іспанії. Справу розглядає Верховний суд. Підсудним, серед яких колишні міністри, екс-спікер парламенту Каталонії та лідери організацій, що виступали за незалежність регіону, висунули звинувачення, зокрема в заколоті, закликах до заколоту і нецільовому використанні державних коштів. Підсудні всі обвинувачення відкидають. (DW/Радіо Свобода)
Наглядова рада “Суспільного” відклала звільнення Аласанії. Наглядова рада Національної суспільної телекомпанії України (НОТУ) на засіданні 12 лютого вирішила відкласти розірвання контракту з головою правління компанії Зурабом Аласанією до 6 травня. Про це Аласанія повідомив у Facebook.
Zurab Alasania - Наглядова Рада схвалила фінансовий звіт... | Facebook
У Держдумі Росії підтримали законопроект про суверенний інтернет. 12 лютого російська Держдума в першому читанні схвалила законопроект про ізоляцію російського сегменту інтернету. Законопроект, який у ЗМІ називають законом про суверенний російський інтернет, передбачає поправки до кількох російських законів. Одна з ключових ідей законопроекту - створити інфраструктуру, яка дозволить російському сегменту інтернету працювати в ізоляції. У разі остаточного ухвалення, запропоновані зміни фактично дозволять російській владі відключатися від “зовнішнього інтернету” і фільтрувати трафік. (BBC Ukr)
У США визнали винним наркобарона Хоакіна “Ель Чапо” Гусмана. Він очолював найбільший мексиканський (і один з найбільших в світі) наркокартель. За 20 років Ель Чапо ввіз в США не менше 155 тонн кокаїну, а також героїн, марихуану та метамфітамін. Його вважають найвідомішим наркобароном світу після загибелі Пабло Ескобара, якого застрелили в 1993 році. Ель Чапо, вперше після Аль Капоне, проголошено “ворогом суспільства номер один” в США. Його кілька разів заарештовували в Мексиці, але він щоразу втікав. Швидше за все, тепер ель Чапо чекає довічне ув'язнення в американській в'язниці. (DW)
NASA востаннє спробує зв’язатися з марсоходом Opportunity. Востаннє зонд виходив на зв’язок вісім місяців тому. Opportunity сів на Марсі в 2004 році і подолав там близько 45 кілометрів, але, схоже, що апарат не зміг пережити сильну пилову бурю минулого року. У NASA заявили, що 13 лютого проведуть брифінг, на якому, ймовірно, офіційно оголосять про завершення місії. (Радіо Свобода)
Вийшов перший трейлер біографічного фільму “Tolkien”. Стрічка розповідає про ранній період життя Дж. Р. Р. Толкіна – автора трилогії “Володар перснів”. У прокат стрічка виходить 10 травня 2019 року. Режисер фільму - Доум Карукоскі (Dome Karukoski). Головні ролі виконали Ніколас Голт (Nicholas Hoult) та Лілі Коллінз (Lily Collins).
TOLKIEN | Official Trailer | FOX Searchlight
Студія Disney випустила трейлер стрічки “Aladdin”. У трейлері вперше можна побачити Віла Сміта у ролі джина. Глядачів, схоже, цей хід авторів фільму, із заміною анімаційного героя на актора, не вразив. Джин виглядає, як Віл Сміт, але синього кольору. Виглядає так, що не всю анімацію необхідно перезнімати, як кіно з акторами. (QZ)
Disney's Aladdin - Special Look: In Theaters May 24
Один раз побачити
Yesterday – Trailer 1 (Universal Pictures) HD
Жанр картини “Yesterday” - комедія (Feel-Good Comedy). Режисер - Денні Бойл (Danny Boyle). Одного дня в світі забули, хто такі The Beatles. Їх ніби ніколи і не було. І тільки Джек пам'ятає їхні пісні. Історію придумав сценарист Річард Кертис (Richard Curtis), автор сценаріїв до таких стрічок, як Four Weddings and a Funeral, Love Actually і Notting Hill.
Підтримайте Вісткар:
Внесок можна зробити тут:
Вдалого дня!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь