View profile

Вісткар - Issue #156

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 14 лютого. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги: Ні
 

Вісткар

February 14 · Issue #156 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 14 лютого. Ось так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги:
  • Німці вважають більшою загрозою миру США, а не Росію - опитування
  • Єврокомісія оприлюднила “чорний список” країн
  • Уряд затвердив звіт про свою роботу в 2018 році
  • Фокстер'єр King став переможцем шоу собак у Вестмінстері
  • Марсохід Opportunity офіційно визнали втраченим після 15-річної місії

Ставлення до моногамії базується на хибному науковому фундаменті - дослідження
Наука безпорадна, коли йдеться про інтимні стосунки
Наука безпорадна, коли йдеться про інтимні стосунки
Ми переконані, що моногамія є ідеалом для стосунків між людьми. В той же час, науковці визнають, що питання, чи краща моногамія за не-моногамію, залишається відкритим.
Відповідь на це питання знайти непросто через те, що вченим не вдається подолати певний соціальний стереотип, який домінує в суспільстві.
Моногамія настільки глибоко увійшла у західну культуру, що навіть науковці, які вивчають людські стосунки, не здатні визнати, що не готові ставитися до питання неупереджено. Про це йдеться у дослідженні, яке днями оприлюднено. Це означає що вивчення інтимних стосунків базується на хибному науковому підґрунті.
Давня економічна традиція домінує у світі: власність передається від батька до сина і родинні стосунки завжди потребували однозначності.
Дослідники з University of Michigan дійшли до висновку, що науковці, які вивчають стосунки між людьми, фактично “агітують” за моногамію, навіть не усвідомлюючи цього. Результати дослідження вийшли у журналі Perspectives on Psychological Science. Вони помітили, що навіть термінологія в опитуваннях щодо моногамії не є нейтральною. Людей питають, чи “обманюють” вони своїх партнерів, яких визнають такими що потерпають від зради.
В той же час, вчені давно з'ясували, що відкрито не-многамні пари практикують значно безпечніший секс, ніж ті, хто ховається від своїх партнерів. Емоційна складова не дозволяє вченим вести відповідну дискусію об'єктивно.
Людство просто не знайде чіткої відповіді на питання щодо того, яка форма стосунків працює для людей краще, поки наука не позбавиться прихильного ставлення до моногамії, як до ідеальної форми таких стосунків. (QZ)
Террі Конлі
Соціальний психолог і дослідниця сексу Террі Конлі (Terri Conley) переконує, що людям вже час перестати відчувати провину щодо “випадкового сексу” і почати отримувати задоволення від “casual sex"—незалежно від того, що думають інші.
Більше новин
Німці вважають більшою загрозою миру США, а не Росію - опитування. Більшість німців вважають США найбільшою загрозою для миру в усьому світі. Про це свідчить опитування Центру стратегій і лідерства, результати якого були оприлюднені в середу, 13 лютого. 56 відсотків респондентів вбачають загрозу в Сполучених Штатах Америки, 45 відсотків вважають найбільшою загрозою Північну Корею, 42 відсотки - Туреччину, 41 відсоток - Росію. (DW)
Єврокомісія оприлюднила “чорний список” країн. 23 країни та території Єврокомісія звинуватила у недостатній боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. США відкинули цей список через наявність в ньому їхніх територій. Багатьох здивувало включення до списку Саудівської Аравії. США “відкидають включення Американського Самоа, Гуама, Пуерто-Рико та Американських Віргінських островів до списку”, - йдеться у заяві мінфіну. (DW)
Уряд затвердив звіт про свою роботу в 2018 році. Кабінет міністрів України затвердив звіт про результати своєї роботи в 2018 році й направить його до Верховної Ради. Відповідно до регламенту Верховної Ради, Кабмін подає до парламенту звіт про свою діяльність у 45-денний термін після завершення календарного року. Після заслуховування звіту депутати його обговорюють й ухвалюють постанову. Якщо роботу уряду визнають незадовільною, Верховна Рада може ухвалити резолюцію про недовіру Кабміну. (Радіо Свобода)
Сім мільйонів американців на три і і більше місяців затримують оплату по кредитам за автомобіль. Такі дані оприлюднив Федеральний резервний банк Нью-Йорка. Фінансисти вважають таку ситуацію небезпечною, враховуючи порівняно невеликий рівень безробіття і збільшення зарплат останнім часом. На їхню думку зростання кількості боржників демонструє те, що далеко не всі здатні скористатися наслідками позитивної динаміки на ринку. Заборгованість за автокредитом розглядається критичною ознакою, тому що американці потребують авто, щоб дістатися на роботу і взагалі не можуть жити без них. “Автокредит - пріоритет номер один для американця”, говорить експерт компанії Fitch Ratings. (The Washington Post)
Фокстер'єр King став переможцем шоу собак у Вестмінстері. Переможцем виставки 143rd Westminster Kennel Club Dog Show став фокстер'єр King ( повне виставкове ім'я - GCHB CH Kingarthur Van Foliny Home), який переконливо завоював симпатії членів журі. Пес переміг 2000 конкурентів, які представляли 200 різних порід на майданчику Madison Square Garden у Нью-Йорку. Головним його конкурентом став Bono породи Кубинська шовкова. Вчорашній день King провів на зустрічах з журналістами та на прес-конференціях, а закінчив його на даху Empire State Building після обіду в популярному ресторані Sardi’s. (People)
King the Wire Fox Terrier wins the 2019 Westminster Kennel Club Dog Show Terrier Group | FOX SPORTS
Марсохід Opportunity офіційно визнали втраченим після 15-річної місії. В NASA не змогли відновити зв'язок із апаратом, який не зміг пережити катастрофічну піщану бурю на Червоній планеті в червні 2018 року. NASA вважає цю місію офіційно завершеною. Два марсоходи - Spirit і Opportunity – почали свою роботу в січні 2004 року. В NASA сподівалися, що хоча б один з апаратів зможе пропрацювати на Марсі не менше ніж 3 місяці. Spirit мандрував по поверхні планети майже 6 років перш ніж застрягнути у м'якому ґрунті, а Opportunity виконував завдання з Землі 15 років. (New Scientist/Радіо Свобода)
Один раз побачити
Hennessy X O The Seven Worlds Directed by Ridley Scott
Легендарний режисер Рідлі Скотт (Ridley Scott) зробив рекламне відео для віскі Hennessy XO. Повна 4-хвилинна версія з'явиться на сайті бренду під час церемонії вручення премії Oscar 24 лютого, а 60-секундна версія відео вийде в ефір під час трансляції церемонії на каналі ABC. (AdAge)
Підтримати Вісткар можна тут:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь