View profile

Вісткар - Issue #158

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 18 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

February 18 · Issue #158 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 18 лютого. Ось так виглядають сьогодні новини, варті вашої уваги:
  • Якість життя в Україні виявилася найгіршою в Європі
  • Ніхто не хоче служити в німецькій армії
  • Компанія Amazon знову не платитиме федерального податку з прибутку
  • У Барселоні мітингували десятки тисяч прихильників незалежності
  • Siemens візьме участь у мільярдному проекті в Росії
  • Фільм ізраїльського режисера отримав “Золотого ведмедя”

Підсумки Мюнхенської конференції з безпеки: розкол між США і ЄС поглиблюється
Канцлер ФРН Анґела Меркель під час промови у Мюнхені
Канцлер ФРН Анґела Меркель під час промови у Мюнхені
55-та Мюнхенська конференція з безпеки позначилась очевидним розломом у відносинах між США та Європою.
“Після минулої конференції я був пригнічений, але після теперішньої зрозумів, що тоді це був оптимізм”, - з властивою прямотою й іронією Тоомас Хендрік Ільвес, колишній президент Естонії. Президент України Петро Порошенко - один з небагатьох, хто задоволений результатами Мюнхенської конференції. Цього разу Порошенко взяв участь у дискусії не в головному залі, а в скромнішому приміщенні.
У виступі на конференції канцлер ФРН Анґела Меркель вкотре засудила дії РФ проти України, вживши слово Angriff (напад), говорячи про війну на Донбасі. Меркель також сказала, що розуміє критику будівництва газопроводу “Північний потік-2”, та пообіцяла добиватися збереження транзитного маршруту через Україну. Але при цьому вона виступила проти розриву відносин з Росією та за діалог з Москвою, незважаючи на розбіжності.
Меркель незвично жорстко критикувала Сполучені Штати Америки за те, що ті погрожують запровадити мита на німецькі автомобілі та називають їх загрозою своїй національній безпеці. (DW)
Більше новин
Якість життя в Україні виявилася найгіршою в Європі. Згідно з рейтингом «Якість життя країн — 2019» від сервісу Numbeo, рівень якості життя в Україні виявився найгіршим серед країн-сусідів. На першій позиції опинилася Данія, у якої 198,57 бала за 200-бальною шкалою. На другому місці – Швейцарія (195,93). Третє місце у Фінляндії (194,01). Україна на 62-у місці зі 102,34 бала. Всього у рейтингу 71 країна. Росія отримала в рейтингу 59-те місце (104,94), а Білорусь — 37-ме (141,47). Польща - на 35-му місці (147,98). Рейтинг рівня життя й індекс людського розвитку складається з метою визначити, в яких країнах найкраще жити й відпочивати. Рейтинг складається на підставі даних про вартість життя, якість освіти і медичних послуг, рівень злочинності і якість навколишнього середовища. (Numbeo)
Верховний суд США розгляне законність питання про громадянство під час перепису населення. В суді вирішать долю пропозиції адміністрації Трампа додати дані про громадянство до запитань під час перепису населення США в 2020 році. В одному із судів ця пропозиція заблокована і рішення має бути винесене Верховним судом у квітні за прискореною процедурою. Поспішити доведеться тому, що бланки для опитувань вже скоро будуть друкуватися. Статус громадянства особи не запитують під час перепису в США вже понад півстоліття. Проти того, щоб це питання повернути виступили 18 штатів. (Reuters/CNN)
Ніхто не хоче служити в німецькій армії. Армія ФРН відчуває серйозний дефіцит рекрутів, а кількість нових солдатів Бундесверу впала минулого року до найнижчого за всю історію збройних сил ФРН рівня. У 2018 році лави Бундесверу поповнили лише 20 тис новачків, тоді як роком раніше їх було 23 тис. Брак рекрутів перетворюється на серйозну проблему в часи, коли рівень безробіття в країні - мінімальний і армія конкурує за молодих людей з приватним сектором і такими структурами, як поліція. (OZY)
Компанія Amazon знову не платитиме федерального податку з прибутку. Згідно до звіту інституту Institute on Taxation and Economic Policy (ITEP), компанія Amazon (AMZN) нічого не платитиме федеральному податковому відомству вже другий рік поспіль. Дякуючи положенням документу Tax Cuts and Jobs Act (TCJA), яким скорочено податки, Amazon платить у федеральну казну 21% від своїх прибутків (35% - у попередні роки). Але, використовуючи можливості податкових “канікул”, як це витікає із корпоративної звітності, Amazon не заплатить Дядьку Сему жодного цента з задекларованих у 2018 році $11.2 млрд прибутків. Аналітики не можуть пояснити, як саме це вдалося, хоча відомо, що існують багато методів для оптимізації податків з використанням податкового кредиту і інших положень корпоративного законодавства. (Yahoo)
У Барселоні мітингували десятки тисяч прихильників незалежності. Десятки тисяч людей, які виступають за незалежність іспанського регіону Каталонії, 16 лютого вийшли на вулиці Барселони. Мітингувальники несли плакат із написом «Самовизначення – не злочин». За даними поліції, в акції взяли участь близько 200 тис людей; організатори заявили про півмільйона учасників. (Радіо Свобода)
Німецький Siemens візьме участь у мільярдному залізничному проекті в Росії. Німецька компанія Siemens візьме участь у багатомільярдному проекті з будівництва високошвидкісної залізниці між російськими містами Челябінськ та Єкатеринбург. Сума угоди становить у перерахунку чотири мільярди євро. Будівництво залізниці протяжністю 220 кілометрів та зі швидкістю руху до 300 кілометрів на годину планують розпочати в 2021 році, а введення в експлуатацію призначено на 2025 рік. (DW)
Ринок секс-іграшок очікує на революцію. Останні 16 років розвиток ринку іграшок для сексу та приладів, на зразок вібраторів, стримувався патентом 2002 року, яким обмежувалося використання ключових технологій комп'ютерного управління цими засобами. Вже найближчим часом, а саме 17 серпня, дія цього патенту (“teledildonics” patent) завершується і у виробництво підуть сотні вже напрацьованих рішень для радикальної модернізації цього ринку. (OZY)
Фільм ізраїльського режисера отримав “Золотого ведмедя”. Головний приз Берлінського кінофестивалю за рішенням журі на чолі з актрисою Жюльєт Бінош, дістався картині ізраїльського режисера Надава Лапіда (Nadav Lapid) “Synonymes” (Синоніми). Нагороду вручили ввечері 16 лютого в Берліні, де відбулася церемонія вручення премій 69-го міжнародного кінофестивалю. Друга премія Берлінале, “Срібний ведмідь”, дісталася драмі Франсуа Озона “Милістю Божою”. (Радіо Свобода)
Berlinale
And this year's Golden Bear for #BestFilm is awarded to 'Synonymes', directed by #NadavLapid and produced by SaïdBenSaïd and #MichelMerkt. Congratulations! https://t.co/66Pln7MDX6
'Synonymes' wins Golden Bear for Best Film at Berlinale Awards
Один раз побачити
Der goldene Handschuh (HD-Trailer)
Одним із найбільш суперечливих фільмів, показаних в основній програмі Берлінського кінофестивалю цього року, стала картина The Golden Glove (“Золота рукавичка”). Її зняв німецький режисер турецького походження Фатіх Акін (Fatih Akin). Це екранізація роману Хайнца Штрунка (Heinz Strunk) про серійного вбивцю Фріца Хонка, який в 1970-х в Гамбурзі вбив та розчленував чотирьох жінок. (Variety)
Підтримати Вісткар можна тут:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь