View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #16

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 липня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини:
 

Вісткар

July 18 · Issue #16 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 18 липня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини:

Трамп виправдовується
Трамп: "Я сказав слово ‘would’ замість ‘wouldn’t"
Трамп: "Я сказав слово ‘would’ замість ‘wouldn’t"
Президент США Дональд Трамп був змушений відповісти на критику, якою в США зустріли підсумки спільної з Путіним прес-конференції в Гельсінкі. Він зробив у Білому домі спеціальну заяву, де окремо наголосив, що повністю згоден з висновками американської розвідки про втручання Росії в американські вибори. Під час промови на цих словах президента в Білому домі з невідомої причини погасло світло.
Трамп сказав, що переглянув стенограми і відповідь, яку він дав на саміті, і зрозумів, що йому необхідно прояснити свою заяву. Він виправдав своє формулювання, за яке його ледве не звинуватили у державній зраді, тим, що він “обмовився”: “В ключовому реченні своєї відповіді я сказав "була б” (would) замість “не була б” (would not)“, - сказав президент США. Він зачитав цей текст з папірця. Таким чином, Трамп наголосив, що "не бачить причин, чому б Росія не була б відповідальною” за втручання у вибори президента США 2016 року. “Я приймаю висновки нашої розвідки, що у 2016 році російське втручання мало місце”, - заявив Трамп. “Ми робимо все можливе, щоб запобігти втручанню Росії в 2018 році”, – додав президент США.
Президент США ще раз підкреслив успішність своєї поїздки в Європу, похвалив генсека НАТО Столтенберга, прем'єра Британії Мей та висловив захоплення Королевою. Він нагадав, що вдало натиснув на НАТО, і країни-члени пообіцяли більше платити на оборону ( “що погано для Росії” додав Трамп у твіттері). (Reuters/DW/Радіо Свобода)
President Trump: “I don’t see any reason why it wouldn’t be Russia… We are doing everything in our power to prevent Russian interference in 2018.”
Більше новин
Британський уряд отримав підтримку нижньої палати Парламенту (317-за, 286 - проти) для закону, який дозволить Британії проводити незалежну торговельну політику після виходу з ЄС. Закон дозволяє спростити трансформацію угод ЄС з третіми країнами, які вже підписані, на двосторонні угоди Британії з цими країнами. Закон мають ще затвердити і в Палаті Лордів. (Reuters)
Європейський Союз та Японія у вівторок, 17 липня, підписали угоду про вільну торгівлю. Згідно з документом, Японія скасує мита на 94% товарів з ЄС, зокрема, продукти. Надалі планується відмовитись від тарифів на 99% товарів. Своєю чергою, країни ЄС анулюють митні тарифи на 99% імпортованих з Японії товарів, зокрема на автомобілі і побутову електроніку. Різниця обумовлюється особливим значенням рису для Японії, яка історично захищає ціни на цей продукт.(DW/Independent)
Федеральний уряд США витратив більше $65,000 на перебування президента США у гольф-клубі Trump’s Turnberry golf club and resort у Шотландії під час візиту Трампа до Великої Британії. Трамп жив дві доби у закладі, який належить його компанії, та грав там у гольф із запрошеними із Вашингтона працівниками його адміністрації. (The Scotsman)
Пасажирський поїзд до чотирьох столиць за маршрутом Київ–Мінськ–Вільнюс–Рига буде запущений від 28 вересня цього року, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури. (Радіо Свобода)
У переддень подорожчання проїзду в громадському транспорті Києва, 13 липня, пасажири поповнили свої картки метро на 5 млн 971 тис 525 поїздок, повідомляє прес-служба метрополітену. Із них – 4 млн 568 тис 800 поїздок за тарифом 4,5 гривні. (Радіо Свобода)
Колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон і нинішній прем'єр Жоакім Торра оголосили про створення нового руху, який повинен об'єднати всіх прихильників незалежності регіону. Про це вони повідомили на зібранні у Барселоні в понеділок, 16 липня. (DW)
Засновник Amazon, власник газети The Washington Post і компанії Blue Origin Джефф Безос став найзаможнішою людиною в сучасній історії, повідомило видання Bloomberg. З початку року вартість акцій Amazon стрімко зростає. Згідно з індексом Bloomberg Billionaires, зараз його статки перевищують 150 мільярдів доларів - це найвищий результат з 1982 року, коли був опублікований перший рейтинг мільярдерів Forbes. (Bloomberg/DW)
Переможець іспанського чемпіонату футбольний клуб Barcelona у сезоні 2017-2018 років заробив рекордні $1,065 млрд (914 млн євро). Клуб оформив рекордний трансфер бразильського гравця Неймара до французького PSG у 2017 році, за що отримала 225 млн євро. (BBC Ukr)
Актор Джордж Клуні минулого року заробив більше, ніж будь-який інший актор в світі, продавши свою компанію з виробництва текіли. Forbes підрахував, що за рік з червня 2017 року Клуні заробив $239 млн до відрахування податків. (BBC Rus)
Вчені дійшли висновку, що сучасні люди не використовують більше столові та гостинні кімнати у своїх домівках. Вивчаючи побут 32 родин у Лос-Анджелесі, в яких заробляють обидва партнери, соціологи побачили, що люди проводять час на кухнях та там, де сплять. Це означає, що великі приміщення просто не використовуються за призначенням. (Curbed)
В Йорданії знайдено найдавніший в історії хліб. Він був виготовлений з диких злаків за чотири тисячі років до виникнення землеробства. (Science Alert/The Local)
Новий медичний сканер, який дозволяє створити трьох-вимірне кольорове рентгенівське зображення людського тіла, може дозволити виявляти рак і захворювання крові безопераційним шляхом. (Engadget/Medipix)

Дякую за увагу і до наступного випуску у середу!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь