View profile

Вісткар - Issue #160

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

February 20 · Issue #160 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • МВС закликало кандидатів у президенти верифікувати свої акаунти у соцмережах
  • Праві в Італії вимагають, щоб половина пісень на радіо були італійською
  • Штучний інтелект став причиною кризи в науці
  • Netflix відмовився від останніх серіалів про супергероїв Marvel
  • Помер модельєр Карл Лагерфельд

Журі оголосило лауреатів Шевченківської премії
В номінації Література переможця не виявили
В номінації Література переможця не виявили
В журі Національної премії імені Шевченка назвали результати голосування стосовно лауреатів цьогорічної нагороди. Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури і мистецтва.
У окремих номінаціях перемогли:
Публіцистика, журналістика – Богдан Горинь (за двотомник «Святослав Гординський на тлі доби»)
Оксана Забужко (за видання ««І знов я влізаю в танк… /Вибрані тексти 2012-2016: статті, есе, інтерв’ю, спогади»)
Музичне мистецтво – Володимир Шейко (за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо)
Візуальне мистецтво – Василь Чебаник (проект «Графіка української мови»)
Кіномистецтво – Роман Бондарчук (фільм «Вулкан»)
Театральне мистецтво – Ростислав Держипільський (феєрія-бурлеск «Енеїда»)
Література - переможця не обрали, бо жоден з кандидатів не набрав прохідний бал.
Результати голосування передадуть на затвердження президенту України. Премію вручать на початку березня. (The-Village/Радіо Свобода)
Більше новин
МВС закликало кандидатів у президенти верифікувати свої акаунти у соцмережах. Міністерство внутрішніх справ України закликало кандидатів у президенти верифікувати свої акаунти у Facebook та Instagram. “Це необхідно для попередження недобросовісної агітації та створення фейк-профілів кандидатів. Відповідні консультації з офісом Facebook провела кіберполіція України”, – заявив 19 лютого міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За його словами, кіберполіція проводитиме спеціальний моніторинг до завершення передвиборчої кампанії. (Радіо Свобода)
Праві в Італії вимагають, щоб половина пісень на радіо були італійською. Права партія Ліга розпочала кампанію з метою змусити радіостанції в країні виділяти до половини ефірного часу італійській музиці. Депутат Алессандро Мореллі (Alessandro Morelli), колишній директор радіостанції Radio Padania Libera, подав у парламент відповідний законопроект. (The Times)
Ватикан визнав, що має внутрішні інструкції поведінки для священників-батьків. У Ватикані вперше в історії визнали існування внутрішніх положень в яких викладені поради щодо поведінки священників, які порушили принцип целібату і стали батьками. (The Guardian)
Штучний інтелект став причиною кризи в науці. Виявилося, що технології на базі штучного інтелекту, які масово стали використовуватися для аналізу даних досліджень, приводять до хибних наукових результатів. В науковому середовищі вже говорять про “кризу в науці” викликану масовим застосуванням штучного інтелекту. У випадку, якщо ці технології не будуть модернізовані, наука ризикує надалі марно витрачати значні гроші і час. (BBC)
Honda закриває в Британії свій завод, але не через Brexit. Японський автогігант Honda закриває велике підприємство у Великобританії, де збирають авто. На підприємстві у Свіндоні працюють 3500 робітників. В компанії наголошують, що цей крок не має нічого спільного з Brexit і є реакцією компанії на зміни на глобальному ринку. Компанія намагається консолідувати все виробництво в Японії. (Business Insider)
Дві з п'яти найактивніших венчурних компаній 2018 року були китайськими. У звіті від фірми CB Insights йдеться, що китайські Baidu Ventures і Legend Capital опинилися серед п'ятірки компаній, які були найактивнішими у 2018 році на ринку венчурних інвестицій, разом із Google Ventures, Salesforce Ventures та Intel Capital. (CNBC)
Найпопулярніший електромобіль всіх часів виробляється не в США чи Китаї. Електромобіль Nissan Leaf японського автовиробника є найпопулярнішим авто на ринку електромобілів. В США і Японії його почали продавати біля 10 років тому. До 2018 року вже продано 360 тис авто цієї моделі. На другому місці за обсягом продаж - Tesla Model S, яких з 2002 року продано 240 тис. А китайська державна компанія BAIC стала третьою зі своїм електромобілем серії EC. (QZ)
Netflix відмовився від останніх серіалів про супергероїв Marvel. Як стало відомо, гігант ринку стрімінгу відмовився від нових сезонів “Jessica Jones” і “The Punisher.” Раніше вже зупинено такі популярні шоу, як “Daredevil,” “Luke Cage” і “Iron Fist”. (Deadline)
Marvel’s Jessica Jones - Season 2 | Trailer: Her Way [HD] | Netflix
Про цей гол від Кіліана Мбаппе (Kylian Mbappe) марно щось писати. Гол одного з лідерів футбольного клубу PSG необхідно побачити, наприклад, на цьому відео у твіттері:
Goal
No Neymar? No problem! 😉

Kylian Mbappe, take a bow... 😍 https://t.co/aWEqHlC3c9
Помер модельєр Карл Лагерфельд (Karl Lagerfeld). Відомому у всьому світі майстру високої моди було 85 років. Не виключають, що все своє майно він залишив кицьці на ім'я Choupette. (Independent/Радіо Свобода)
Один раз побачити
Після. Трейлер #2 (оригінальний) (2018)
Після / After (2018). Тесса Янґ – сумлінна учениця, слухняна донька і віддана своєму шкільному хлопцеві дівчина. Проте, переступивши поріг коледжу, вона зустрічає таємничого і магнетичного бунтівника Гардіна Скотта, який змушує її засумніватися в тому, що вона знає про себе і чого хоче від життя. Прем'єра в Україні: 9 травня 2019 року.
Приєднайтеся до тих, хто вже підтримує Вісткар:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь