View profile

Вісткар - Issue #162

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 22 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої ува
 

Вісткар

February 22 · Issue #162 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 22 лютого. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Бренд Monton закриває свою мережу магазинів в Україні
  • Експорт вугілля з Білорусі в Україну виріс майже в тисячу разів
  • Швейцарський банк UBS допомагав клієнтам уникати податків
  • До Місяця летить перший приватний місяцехід
  • Цифрова реклама в США остаточно перемогла традиційну
  • World Press Photo представила номінантів на “Фотографію року”
  • Brit Awards 2019: список переможців

Дружба у Facebook зробила американсього суддю упередженим - суд
"Дружбу" у Facebook суд визнав дружбою
"Дружбу" у Facebook суд визнав дружбою
Апеляційний суд у США побачив ознаки упередженості у факті “дружби” у соціальній мережі Facebook між американським суддею та жінкою, чию справу він розглядав. Суд постановив передати справу на перегляд іншому судді.
Ця справа порушила дискусію про те, чи використання суддями соціальних медіа може впливати на їхні рішення. У своєму рішенні апеляційний суд не виклав жодних чітких правил для суддів, але порадив їм дотримуватися обережності у спілкуванні з людьми в Інтернеті, щоб уникнути упереджених дій.
За даними справи, жінка лайкнула 18 дописів судді на Facebook та прокоментувала два з них. Публікації не мали стосунку до її справи. Також суддя міг бачити фото на її сторінці, яке стосувалося справи. Суддя ухвалив рішення на користь жінки. (VoA)
Більше новин
Експорт вугілля з Білорусі в Україну виріс майже в тисячу разів. За даними Белстату, експорт кам’яного вугілля з Білорусі у 2018 році склав 853,9 тис тонн (у 2017-му – 164,9 тис тонн). Із них в Україну пішло 588,5 тис тонн (0,6 тис тонн - у 2017 році) на $50,3 млн ($63 тис - у 2017-му). В українській статистиці вугілля з Білорусі немає. (Радіо Свобода)
Бренд Monton закриває свою мережу магазинів в Україні. Компанія не задоволена результатами продажів на місцевому ринку. Магазини мережі, що ще залишилися, працюють до 1 березня. Естонська компанія Baltika Group відкрила свій перший магазин Monton в Україні в 2000 році. (Liga.net)
У березні на українців чекають 11 вихідних. У перший місяць весни в Україні буде 11 вихідних днів та 20 робочих. Вихідними будуть 2, 3, 8, 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30 та 31 березня. У зв'язку з Міжнародним жіночим день (8 березня) три дні будуть вихідними поспіль — з п'ятниці до неділі (10 березня) включно. (theБабель)
Президент Казахстану відправив у відставку уряд. Це сталося після масових протестів, які почалися після того, як під час пожежі в будинку-халупі загинули п'ятеро маленьких дівчаток: батьки були на роботі, і хоча обидва працювали, грошей на нормальне житло їм не вистачало. Президент Назарбаєв, критикуючи уряд, наголосив, серед іншого, на тому, що населення витрачає на їжу значну частину заробленого. (Current time)
Великий швейцарський банк допомагав клієнтам уникати податків. Найбільший в Швейцарії банк UBS згідно до вироку суду заплатить у Франції $5.1 млрд штрафу за допомогу клієнтам, які намагалися уникати податків. Банк збирається оскаржити рішення суду про штраф. (CNN)
До Місяця летить перший приватний місяцехід. Ракета Falcon 9 приватної американської компанії SpaceX, що заснована Ілоном Маском, у пятницю, 22 лютого, успішно вивела в космос перший ізраїльський космічний апарат з місяцеходом Beresheet. Апарат може стати першим в історії космічним апаратом з приватним фінансуванням, що досягне іншого небесного тіла. Місяцехід має сісти на поверхню супутника Землі 11 квітня. Серед іншого, він доставить туди Тору і ізраїльський прапор. (DW)
SpaceX
Successful deployment of the SpaceIL lunar lander confirmed, starting the spacecraft’s two-month voyage to the Moon https://t.co/iMlVYJHef3
Цифрова реклама в США остаточно перемогла традиційну. Виручка від реклами у діджитал цього року вперше в історії США перевищить сумарні доходи від всієї реклами на традиційних носіях, включно із бігбордами, ТБ, радіо та газетами і журналами. Два роки тому цифрова реклама обійшла телевізійну. Google і Facebook контролюють до 60% ринку цифрової реклами. (Axios)
World Press Photo представила номінантів на “Фотографію року”. Один з найпрестижніших міжнародних фотоконкурсів World Press Photo оголосив номінантів на премію 2019 року в кількох категоріях, серед яких “Фотографія року”. Переможців оголосять в Амстердамі 11 квітня. На звання найкращої фотографії року претендують шість світлин. (BBC Ukr)
Brit Awards 2019: список переможців. У Лондоні роздали нагороди найпрестижнішої британської музичної премії Brit Awards. По дві нагороди отримали Calvin Harris та гурт “The 1975”, якому дістався найпрестижніший приз - “Альбом року”. Американська співачка Pink здобула нагороду за визначний внесок у музику, ставши першою жінкою соло-виконавицею, яка отримала цю нагороду. (BBC Ukr)
Найкращий британський відеокліп - Little Mix - Woman Like Me
Один раз побачити
Rocketman (2019) - Official Trailer
Новий трейлер байопіку про Елтона Джона - Rocketman. Ми побачимо, як Реджинальд Дуайт поміняв ім'я, обрав собі катастрофічно стильні костюми і, врешті решт, підкорив публіку своєю музикою.
Підтримати Вісткар можна тут:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь