View profile

Вісткар - Issue #175

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 14 березня. Ось так сьогодні виглядають новини, варті вашої уваги:
 

Вісткар

March 14 · Issue #175 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 14 березня. Ось так сьогодні виглядають новини, варті вашої уваги:
  • Більше 30 країн світу заборонили польоти літаків Boeing 737
  • У ФРН посилюється дефіцит робочої сили
  • Українці “достроково” старіють: у 57 років вони почуваються на 65
  • Промислове виробництво в Китаї росте найнижчими за останні 17 років темпами
  • Пол Манафорт отримав ще один вирок

Британський парламент проголосував проти виходу з ЄС без угоди
Британія наближається до драматичної розв'язки
Британія наближається до драматичної розв'язки
Британський парламент проголосував проти виходу з Євросоюзу без угоди з ЄС. За вихід з ЄС без угоди проголосували 308 депутатів Палати громад, проти – 312. Рішення вийти з ЄС схвалив референдум, який відбувся у Великій Британії близько трьох років тому, датою Brexit було призначено 29 березня 2019 року. Угода з Євросоюзом про умови такого виходу уряд Терези Мей розробляв майже два роки.
14 березня Палата громад має провести ще одне голосування, про перенесення терміну Brexit на більш пізній термін. Представники ЄС стверджують, що Лондон має надати серйозне обґрунтування для такого перенесення і чіткий план дій.
Європейські політики заявляють, що більше не будуть вести з Лондоном переговорів про зміни в угоді про Brexit. Однак у Великій Британії залишається можливість відкликати свою заявку про вихід (проти чого виступає велика частина парламенту і уряд). (DW/Радіо Свобода)
Більше новин
Більше 30 країн світу заборонили польоти літаків Boeing 737 MAX 8. Причиною стали дві катастрофи цих літаків за останні п'ять місяців. Пізніше стало відомо, що Канада і США приєдналися до заборони. Україна також призупинила льотну експлуатацію цих літаків. Про це повідомили в Державній авіаційній службі. Компанія Boeing заявила, що проведе модернізацію бортового програмного забезпечення з урахуванням даних, отриманих після вивчення обставин катастроф. (BBC/Motherboard/Радіо Свобода/The Guardian/Reuters)
У ФРН посилюється дефіцит робочої сили. 49 відсотків підприємств мають проблеми з пошуком працівників, свідчить оприлюднена в середу, 13 березня, доповідь Федерального об'єднання торгово-промислових палат Німеччини (DIHK). Істотні проблеми з пошуком працівників має будівельна галузь. Дефіцит кадрів також стримує розвиток цифрової інфраструктури. 19 грудня 2018 року уряд Німеччини схвалив законопроект, що має спростити імміграцію до ФРН кваліфікованих фахівців з-поза меж ЄС. (DW)
Промислове виробництво в Китаї росте найнижчими за останні 17 років темпами. Темпи зростання промислового виробництва в Китаї впали до найнижчого за 17 років рівня і, за прогнозами, будуть падати надалі. Пекін планує низку заходів з підтримки другої в світі економіки, яка зростає найгірше за останні 29 років. Зокрема, йдеться про подальше скорочення податків та державні вливання у інфраструктурні проекти. (Reuters)
Українці “достроково” старіють: у 57 років вони почуваються на 65. Британський науковий журнал The Lancet опублікував результати дослідження, в якому визначався середній вік прояву ознак старіння в різних країнах. Згідно з результатами, середньостатистичний вік, коли люди починають відчувати старість, становить 65 років. За даними дослідження, в Україні процес старіння починається раніше - в 57 років. Україна посіла 179 місце в списку з 195 держав. Найпізніше старість настає для жителів Японії і Швейцарії - в 76,1 років, а також Франції та Сінгапуру - в 76 років. У той же час ранні ознаки старіння проявляються у жителів Папуа-Нової Гвінеї в 45,6 років, Маршаллових островів - в 51 рік, а Афганістану - в 51,6 рік. В Росії цей вік складає 59 років, у Білорусі — 60, Румунії — 61, Польщі — 63 роки. (Medical Xpress)
В Пентагоні практично заборонили трансгендерів. Нові правила, які почнуть діяти наступного місяця, майже закриють можливість служити в армії США людям, які змінили стать. Солдати мають служити у відповідності до їхньої статі при народженні. Президент Трамп вимагав повної заборони. (AP)
Пол Манафорт отримав ще один вирок. Цього разу - за звинуваченням у спробі перешкодити правосуддю і незареєстровану лобістську діяльність. У цій справі Манафорта, зокрема, обвинувачували й у тому, що він протягом кількох років лобіював інтереси колишнього президента України Віктора Януковича і Партії регіонів, але не був зареєстрований в США як іноземний агент. За двома вироками Манафорт має провести у в'язниці 7,5 років. Президент США Дональд Трамп висловив жаль з приводу вироку Полу Манафорту в суді у Вашингтоні. В той же час, велике журі присяжних округу Нью-Йорк затвердило ще одне обвинувачення проти Манафорта - за шахрайство та участь у змові. Ця справа ведеться на рівні штату, а засуджених у таких справах президент США не зможе помилувати. (Politico/Reuters/DW/CNBC/VoA)
Забування вимагає більше ментальної активності, ніж запам'ятовування. Дослідження показали, що мозок має працювати активніше, щоб забути щось відоме, порівняно з процесом, коли щось нове запам'ятовується. Зберігання у пам'яті - динамічний процес постійного оновлення, уточнення і реорганізації системи зв'язків з урахуванням досвіду. Дослідження доводить, що людина дійсно здатна забути щось умисно і це вимагає від мозку значного рівня активності. (UT News)
Один раз побачити
CRYPTO Trailer #1 NEW (2019) Kurt Russell, Luke Hemsworth Thriller Movie HD
Вийшов перший трейлер драми CRYPTO. В головних ролях: Курт Расселл (Kurt Russell), Люк Хемсворт (Luke Hemsworth). Сюжет стрічки базується на концепції про використання криптовалют для відмивання грошей. Відмиванням займаються росіяни. Ентузіасти криптовалют вже висловили своє обурення трейлером, в якому помітили однозначне ставлення до крипти, як до інструменту злочинців. (CNN)
Підтримати Вісткар можна тут:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь