View profile

Вісткар - Issue #179

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 березня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваг
 

Вісткар

March 20 · Issue #179 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 20 березня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Казахстан: Назарбаєв оголосив про відставку
  • Номерів у виборчих бюлетенях не буде
  • У мережі MySpace втрачено контент, який користувачі створювали 12 років
  • Суд у Києві остаточно заборонив пересувні цирки з тваринами

Бристоль визнано кокаїновою столицею Європи у 2018 році
Бристоль на річці Ейвон
Бристоль на річці Ейвон
Британський Бристоль названо кокаїнової столицею Європи після вивчення слідів наркотичних речовин у каналізації багатьох міст континенту.
Дослідники аналізували вміст наркотичних речовин у стічних водах кількох десятків міст Європи щоб зрозуміти тренди у споживанні наркотиків. Вчені вимірювали наявність речовини benzoylecgonine (BE), яка є компонентом. що з'являється після потрапляння в організм людини речовин, які відносяться до Класу A.
У Бристолі концентрація BE у стічних водах склала 969.2 мг на 1000 населення у 2018 році. На другому місці - Амстердам (932.4 мг), далі - Цюрих (856.0 мг), Антверпен (771.8 мг) та Барселона (733.2 мг).
У 2018 році у дослідженні не бав участі Лондон, який кілька років поспіль був лідером серед міст Європи з вживання кокаїну.
Проект вивчав у березні минулого року стічні води у 73 містах 20 країн Європи з загальним населенням біля 46 млн.
Крім кокаїну, вивчалися сліди амфетаміну, MDMA та метамфетаміну.(Independent)
Більше новин
Казахстан: Назарбаєв оголосив про відставку. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив 19 березня, що подає у відставку. Про складення повноважень Назарбаєв оголосив у зверненні. 78-річний Нурсултан Назарбаєв беззмінно очолював Казахстан з квітня 1990 року. У квітні 2015 року він був переобраний на п'ятий президентський термін на дострокових виборах. На них він набрав 97,75% голосів виборців. (Радіо Свобода)
Номерів у виборчих бюлетенях не буде - Верховний суд відхилив позов. Відсутність нумерації у виборчих бюлетенях під час голосування за президента України є законною попри наявність у списку двох кандидатів з однаковими прізвищами та ініціалами, вирішив Верховний суд. (DW)
У мережі MySpace втрачено контент, який користувачі створювали 12 років. Колишній гігант світу соціальних медіа повідомив про втрату всього контенту, який завантажувався на сайт до 2016 року. Зокрема, втрачено до 50 млн записів від 14 млн музикантів та виконавців, які зберігали свої твори в мережі MySpace. (The Guardian/BBC)
США: апеляційний суд дозволив показувати середній палець поліцейським. Рішення суду містить висновок про те, що цей жест захищається поправкою до конституції про свободу слова. Справа опинилася в суді після інциденту, під час якого жінка, яку поліцейський оштрафував за перевищення швидкості, показала йому після цього характерний жест із середнім пальцем. Поліцейський зупинив її знову і підвищив штраф. (NYT)
Суд у Києві остаточно заборонив пересувні цирки з тваринами. Окружний адміністративний суд визнав законною постанову Київської міської державної адміністрації про заборону у столиці гастролей пересувних цирків, які використовують у своїх виставах тварин. (the Бабель)
Люди чутливі до магнітного поля Землі. Науковці знайшли нові докази того, що люди значно чутливіші до магнітного поля планети, ніж вважалося раніше. Різкі зміни у магнітному полі викликають 60% падіння активності альфа-ритму мозку. (Caltech)
Помер головний економіст адміністрації президента Обами. Колишній ведучий радник Білого дому з економічної політики часів адміністрації президента Обами професор Алан Крюгер (Alan Krueger) помер у віці 58 років. Як повідомляється, він вкоротив собі віку. Крюгер вивчав питання зайнятості і став відомим тим, що у своїх роботах намагався спростувати висновок про зв'язок підвищення мінімальної зарплати і зростання безробіття. (Washington Examiner)
Генетичний аналіз допоміг визначити особу “Джека-різника”? Британські криміналісти і мікробіологи підтвердили, що злочинцем був Аарон Космінський (Aaron Kosminski), 23-річний поляк, якого під час розслідування поліція вважала головним підозрюваним. Злочинець, відомий як Jack the Ripper, вбив не менше, ніж п'ятьох жінок в лондонському районі Вайтчепел (Whitechapel). Злочини сталися з 31 серпня до 9 листопада 1888 року. Поліція не змогла виявити вбивцю. Тепер зразок ДНК з біологічного матеріалу, знайденого на шарфі четвертої жертви, порівняли з ДНК родичів Космінського. Результати дослідження опубліковані у виданні Forensic Sciences. Критики зроблених висновків вважають, що залишаються сумніви в автентичності шарфу, який, до того ж, міг забруднитися за роки, що минули з часів злочину. (CBS News)
Подивитися
Black Summer: Season 1 | Official Trailer [HD] | Netflix
Проект Black Summer стане пріквелом до «Нації Z» і складатиметься з восьми епізодів. Виходить 11 квітня.
Підтримати Вісткар можна тут
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі - вам буде про що перекинутися словом біля кулера або в черзі за кавою.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь