View profile

Вісткар - Issue #184

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 27 березня. Ось так сьогодні виглядають новини, варті вашої уваги:
 

Вісткар

March 27 · Issue #184 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 27 березня. Ось так сьогодні виглядають новини, варті вашої уваги:
  • У США оприлюднять доповідь спецпрокурора Мюллера
  • Нідерланди і Австралія розпочали консультації з Росією у справі про збитий Боїнг
  • Петицію за скасування Brexit відхилено урядом
  • Німецький виробник MP5 не веде жодних переговорів з Україною
  • Вчені NASA розрахували оптимальну тривалість денного сну

Європарламент схвалив реформу авторського права в інтернеті
Депутати Європарламенту схвалили поправки до закону ЄС про захист авторських прав. Депутати проігнорували акції протесту в багатьох містах Європи напередодні голосування. Критики побоюються обмеження свободи інтернету.
Реформа передбачає, що соціальні медіа перевірятимуть контент, який завантажують на їхні платформи, на відповідність вимогам авторського права. Інтернет-компанії також повинні будуть укладати ліцензійні угоди з правовласниками (музикантами, виконавцями, авторами) на використання контенту. Сайти-агрегатори на кшталт Google News платитимуть засобам масової інформації за демонстрацію сніппетів (фрагментів медіа-матеріалів) у результатах пошуку.
Водночас неприбуткові організації та енциклопедії, як-от Wikipedia, і надалі матимуть можливість використовувати дані з дослідницькою та освітньою метою. Нові правила також не поширюватимуться на невеликі інтернет-компанії з річним оборотом, меншим за 10 мільйонів євро. (DW/Motherboard)
Julia Reda
Dark day for internet freedom: The @Europarl_EN has rubber-stamped copyright reform including #Article13 and #Article11. MEPs refused to even consider amendments. The results of the final vote: 348 in favor, 274 against #SaveYourInternet https://t.co/8bHaPEEUk3
Більше новин
У США оприлюднять доповідь спецпрокурора Мюллера. Міністерство юстиції США найближчим часом опублікує основну частину доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера. Для цього знадобляться «тижні, а не місяці». Міністр юстиції Вільям Барр визначає, які саме частини доповіді можна опублікувати. Публікація документа цілком неможлива за законом, оскільки текст містить конфіденційну інформацію. 24 березня Барр надав Конгресу США короткий звіт на чотирьох сторінках, який він склав за підсумками доповіді. Головним із висновків була відсутність доказів змови команди Дональда Трампа з Росією перед президентськими виборами в 2016 році. (Радіо Свобода)
Петицію за скасування Brexit відхилено урядом. Петицію підписали майже 6 млн осіб. Уряд Великої Британії поширив заяву про те, що поважає рішення референдуму і не буде скасовувати вихід королівства з Європейського Союзу, незважаючи на кількість підписантів. Парламент буде обговорювати петицію 1 квітня. (The Guardian)
Європарламент підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника. Європейський парламент підтримав відмову від сезонного переведення годинника з квітня 2021 року. Практика щорічного переходу на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах, на всій їхній площі чи частково. При цьому близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики. (Радіо Свобода)
Німецький виробник MP5 не веде жодних переговорів з Україною. Німецький виробник Heckler & Koch не веде переговорів з Україною, повідомили в компанії. Раніше в Нацполіції заявляли про закупку пістолетів-кулеметів MP5 на заміну автоматам Калашникова та іншій зброї з Росії. Hечник компанії наголосив, що Heckler & Koch постачає зброю лише у певні країни. Серед них, зокрема, країни ЄС та НАТО, наближені до НАТО країни чи ті, щодо яких німецький уряд має особливий інтерес з точки зору політики безпеки. Позаяк Україна до жодної з цих груп не належить, згідно з чинною політикою компанії укладання угоди з Києвом видається фактично неможливим. (DW)
Нідерланди і Австралія розпочали консультації з Росією у справі про збитий над Україною Боїнг MH17. Представники урядів Нідерландів і Австралії провели першу зустріч з росіянами для обговорення розслідування катастрофи літака Malaysian Airlines, збитого над територією України. Про це розповів міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок (Stef Blok). “Перша тристороння зустріч щойно розпочалася", заявив Блок у середу в Сіднеї. “Ми не повідомляємо деталей із міркувань конфіденційності, але ми налаштовані на те, щоб виявити правду, досягти справедливості і знайти відповідальних", - заявив міністр (Reuters)
Мозок навіть 90-річної людини здатен генерувати нові нейрони. Вчені виявили докази того, що нові нейрони здатен генерувати мозок людини у віці після 90 років. Дослідження ведуться в рамках пошуку захисту від хвороби Альцгеймера. (Stat)
Вчені NASA розрахували оптимальну тривалість денного сну. Всі ми маємо це відчуття - “14:30”. Після обіду хочеться прилягти і подрімати. Науковці єдині у висновку, що короткий денний сон - найкращий спосіб “підзарядити” організм. Але скільки він має тривати? Півгодини? 15 хвилин? В NASA знайшли відповідь на це запитання. Науковці радять спати вдень від 10 до 20 хвилин. (Business Insider)
Один раз побачити
Mortal Kombat 11 – Old Skool Vs. New Skool Trailer | PS4
Час на ностальгію у Mortal Kombat 11. Класичні персонажі б'ються зі своїми новими версіями, щоб позбутися плутанини в часі. Реліз гри заплановано на 23 квітня 2019 року. (MK)
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь