View profile

Вісткар - Issue #191

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 квітня. Дякую всім, хто підтримує "Вісткар" своїми внесками. Сь
 

Вісткар

April 5 · Issue #191 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 квітня. Дякую всім, хто підтримує “Вісткар” своїми внесками. Сьогодні так виглядають новини, варті вашої уваги:

  • НАТО втрачає симпатії жителів Євросоюзу
  • НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках
  • В Tesla - рекордне падіння продажів за квартал
  • Джефф Безос розлучився з дружиною

НАТО втратило симпатії частини жителів Євросоюзу
Домашні коти знають свої імена, їм просто байдуже
Він знає, коли його кличуть
Він знає, коли його кличуть
Вчені довели, що коти чудово розуміють, коли їх кличуть і розпізнають власні імена, якими їх називають власники. Результати дослідження опубліковані у видання Scientific Reports.
Група дослідників з Японії вивчали поведінку 78 домашніх котів з метою з'ясувати, чи відрізняють вони свої імена від інших людських слів, які чують. Окремо вчені виявляли здатність котів відрізняти свої імена від імен інших тварин, які живуть разом із ними.
В якості реакції тварин на слова науковці аналізували рух вух та голови, різні їхні звуки, рухи хвоста і лап.
Результати дослідів довели, що коти по різному реагують на свої імена і всі інші слова, які чують. Коти, що разом мешкають в родині, розрізняють свої імена, а от ті, що утримуються у так званих “котячих кафе”, не здатні на це.
Відповідаючи на запитання, а чому коти не реагують, коли їх кличуть, якщо вони впізнають свої імена, науковці припускають, що тваринам просто байдуже. (QZ)
Більше новин
Протести у Франції: суд не підтримав ключове положення закону, запропонованого Макроном. Конституційний суд Франції відмовився погодити одне з ключових положень нового закону, який уряд президента Макрона планує застосовувати проти учасників протестів. Суд відмовив поліції у праві на власний розсуд наперед визначати когось, як “потенційного порушника” і забороняти такій особі участь у демонстраціях. В той же час суд погодився з тим, що поліція має право обшукувати протестантів та забороняти їм приховувати обличчя. (Reuters)
НАТО втрачає симпатії жителів Євросоюзу. Підтримка НАТО серед населення держав Євросоюзу за останні роки відчутно впала. Так в Німеччині у 2017 році членство країни в НАТО схвалювали 68%, то нинішнього року - лише 54%. Такі результати оприлюдненого 4 квітня опитування, яке дослідницька компанія YouGov провела у десяти країнах, що є членами НАТО, і трьох країнах, які не входять до Альянсу. У Великобританії за той же період частка прихильників членства в НАТО зменшилася з 73 до 59 відсотків, у Франції - з 54 до 39 відсотків. Із 75 до 66 відсотків впала підтримка членства в НАТО і серед населення Норвегії, яка входить до Альянсу, але не є членом ЄС. (DW)
НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках. Право відкривати рахунки в українських фінансових установах і здійснювати через такі рахунки валютні операції юридичним особам-нерезидентам України передбачають закони «Про валюту та валютні операції» і «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Закон «Про валюту та валютні операції» набрав чинності 7 лютого. (Радіо Свобода/НБУ)
В Tesla - рекордне падіння продажів за квартал. В компанії Tesla повідомили про падіння виробництва і продажів електромобілів за підсумками першого кварталу 2019 року. Виробництво скоротилося на 10%, а поставки покупцям - на 31%. Це рекордне падіння в історії компанії. Падіння поставок в компанії пояснюють логістичними проблемами в Китаї і Європі. (Reuters)
У Києві з’явилася вулиця Джона Маккейна. Київська міська рада 4 квітня підтримала перейменування вулиці радянського розвідника Івана Кудрі на Джона Маккейна. Проект рішення здобув підтримав 71 депутат, проти були четверо, ще один утримався. (Радіо Свобода)
Джефф Безос розлучився з дружиною. Найбагатша людина у світі, засновник Amazon Джефф Безос і його дружина Маккензі повідомили в твіттері про завершення процесу розірвання шлюбу. Маккензі заявила, що поступилася колишньому чоловікові всіма акціями газети Washington Post і космічної компанії Blue Origin, але отримала чверть їхньої спільної частки в Amazon. Це 4% акцій вартістю $35,7 млрд. (Bloomberg/Forbes)
Мік Джаггер успішно пережив операцію на серці. Вокаліст The Rolling Stones Мік Джаггер переніс успішну операцію по заміні штучного серцевого клапана. 75-річний музикант відновлюється після операції в одній з клінік Нью-Йорка. Його можуть виписати вже за кілька днів. (Billboard)
На Кубі через дефіцит паперу скорочують наклади газет. В країні бракує газетного паперу і тому в кількох державних виданнях скорочують кількість сторінок і наклади. Заощаджують папір і в щоденній газеті Комуністичної партії Granma. Брак паперу - частина загального дефіциту базових товарів, що спостерігається на Кубі. Жителі “острова Свободи” стоять годинами в чергах за продуктами харчування, коли вони з'являються в магазинах. (Reuters)
Один раз побачити
Біллі Кід. Український трейлер (2019)
Історія молодого хлопця, який став свідком зустрічі відомого американського злочинця Малюка Біллі з шерифом Патом Ґарреттом. Прем'єра в Україні: 02 травня 2019 року. Режисер: Вінсент Д'Онофріо. Актори: Кріс Пратт, Вінсент Д'Онофріо, Ітан Гоук, Лейла Джордж, Дейн Де Гаан та інші.
Тут можна підтримати Вісткар:
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь