Просмотреть профиль

Вісткар - Issue #191

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 квітня. Дякую всім, хто підтримує "Вісткар" своїми внесками. Сь
 

Вісткар

5 апреля · Выпуск #191 · Посмотреть онлайн
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 квітня. Дякую всім, хто підтримує “Вісткар” своїми внесками. Сьогодні так виглядають новини, варті вашої уваги:

  • НАТО втрачає симпатії жителів Євросоюзу
  • НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках
  • В Tesla - рекордне падіння продажів за квартал
  • Джефф Безос розлучився з дружиною

НАТО втратило симпатії частини жителів Євросоюзу
Домашні коти знають свої імена, їм просто байдуже
Він знає, коли його кличуть
Вчені довели, що коти чудово розуміють, коли їх кличуть і розпізнають власні імена, якими їх називають власники. Результати дослідження опубліковані у видання Scientific Reports.
Група дослідників з Японії вивчали поведінку 78 домашніх котів з метою з'ясувати, чи відрізняють вони свої імена від інших людських слів, які чують. Окремо вчені виявляли здатність котів відрізняти свої імена від імен інших тварин, які живуть разом із ними.
В якості реакції тварин на слова науковці аналізували рух вух та голови, різні їхні звуки, рухи хвоста і лап.
Результати дослідів довели, що коти по різному реагують на свої імена і всі інші слова, які чують. Коти, що разом мешкають в родині, розрізняють свої імена, а от ті, що утримуються у так званих “котячих кафе”, не здатні на це.
Відповідаючи на запитання, а чому коти не реагують, коли їх кличуть, якщо вони впізнають свої імена, науковці припускають, що тваринам просто байдуже. (QZ)
Більше новин
Протести у Франції: суд не підтримав ключове положення закону, запропонованого Макроном. Конституційний суд Франції відмовився погодити одне з ключових положень нового закону, який уряд президента Макрона планує застосовувати проти учасників протестів. Суд відмовив поліції у праві на власний розсуд наперед визначати когось, як “потенційного порушника” і забороняти такій особі участь у демонстраціях. В той же час суд погодився з тим, що поліція має право обшукувати протестантів та забороняти їм приховувати обличчя. (Reuters)
НАТО втрачає симпатії жителів Євросоюзу. Підтримка НАТО серед населення держав Євросоюзу за останні роки відчутно впала. Так в Німеччині у 2017 році членство країни в НАТО схвалювали 68%, то нинішнього року - лише 54%. Такі результати оприлюдненого 4 квітня опитування, яке дослідницька компанія YouGov провела у десяти країнах, що є членами НАТО, і трьох країнах, які не входять до Альянсу. У Великобританії за той же період частка прихильників членства в НАТО зменшилася з 73 до 59 відсотків, у Франції - з 54 до 39 відсотків. Із 75 до 66 відсотків впала підтримка членства в НАТО і серед населення Норвегії, яка входить до Альянсу, але не є членом ЄС. (DW)
НБУ дозволив іноземним компаніям відкривати рахунки в українських банках. Право відкривати рахунки в українських фінансових установах і здійснювати через такі рахунки валютні операції юридичним особам-нерезидентам України передбачають закони «Про валюту та валютні операції» і «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», угода про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Закон «Про валюту та валютні операції» набрав чинності 7 лютого. (Радіо Свобода/НБУ)
В Tesla - рекордне падіння продажів за квартал. В компанії Tesla повідомили про падіння виробництва і продажів електромобілів за підсумками першого кварталу 2019 року. Виробництво скоротилося на 10%, а поставки покупцям - на 31%. Це рекордне падіння в історії компанії. Падіння поставок в компанії пояснюють логістичними проблемами в Китаї і Європі. (Reuters)
У Києві з’явилася вулиця Джона Маккейна. Київська міська рада 4 квітня підтримала перейменування вулиці радянського розвідника Івана Кудрі на Джона Маккейна. Проект рішення здобув підтримав 71 депутат, проти були четверо, ще один утримався. (Радіо Свобода)
Джефф Безос розлучився з дружиною. Найбагатша людина у світі, засновник Amazon Джефф Безос і його дружина Маккензі повідомили в твіттері про завершення процесу розірвання шлюбу. Маккензі заявила, що поступилася колишньому чоловікові всіма акціями газети Washington Post і космічної компанії Blue Origin, але отримала чверть їхньої спільної частки в Amazon. Це 4% акцій вартістю $35,7 млрд. (Bloomberg/Forbes)
Мік Джаггер успішно пережив операцію на серці. Вокаліст The Rolling Stones Мік Джаггер переніс успішну операцію по заміні штучного серцевого клапана. 75-річний музикант відновлюється після операції в одній з клінік Нью-Йорка. Його можуть виписати вже за кілька днів. (Billboard)
billboard
Mick Jagger undergoes successful heart valve procedure https://t.co/xpQirKFEzu https://t.co/iJaCC8S3zi
1:05 AM - 5 Apr 2019
На Кубі через дефіцит паперу скорочують наклади газет. В країні бракує газетного паперу і тому в кількох державних виданнях скорочують кількість сторінок і наклади. Заощаджують папір і в щоденній газеті Комуністичної партії Granma. Брак паперу - частина загального дефіциту базових товарів, що спостерігається на Кубі. Жителі “острова Свободи” стоять годинами в чергах за продуктами харчування, коли вони з'являються в магазинах. (Reuters)
Один раз побачити
Біллі Кід. Український трейлер (2019)
Історія молодого хлопця, який став свідком зустрічі відомого американського злочинця Малюка Біллі з шерифом Патом Ґарреттом. Прем'єра в Україні: 02 травня 2019 року. Режисер: Вінсент Д'Онофріо. Актори: Кріс Пратт, Вінсент Д'Онофріо, Ітан Гоук, Лейла Джордж, Дейн Де Гаан та інші.
Тут можна підтримати Вісткар:
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Понравился этот выпуск?
Если вы больше не хотите получать рассылку, пожалуйста, отпишитесь по ссылке.
Если вам переслали это письмо, и выпуск рассылки вам понравился, подпишитесь: по ссылке.
Сделано в Revue
Україна, Київ, Оболонь