View profile

Вісткар - Issue #192

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 8 квітня. Так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги: ЦВК
 

Вісткар

April 8 · Issue #192 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 8 квітня. Так сьогодні виглядають новини варті вашої уваги:

  • ЦВК оголосила офіційні результати першого туру президентських виборів
  • Британія почала видавати паспорти без згадки Європейського Союзу
  • Тереза Мей звернулася до ЄС з проханням відкласти Brexit до 30 червня
  • Тисячі активістів в Берліні вимагали конфіскувати будинки у власників
  • У Boeing визнали, що літаки розбилися через проблеми у програмі
  • Оголошено номінації премії Billboard Music Awards 2019 року

Персонал ООН вимагає гроші з біженців за переселення в інші країни
Широкомасштабну корупцію і хабарництво виявлено у відомстві ООН. Десятки біженців повідомили про факти масштабної корупції в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (United Nations High Commissioner for Refugees), яке займається справами біженців у Кенії, Уганді, Ємені та Лівії.
Як показало семимісячне розслідування, персонал місії ООН вимагає хабарі за будь-яку допомогу біженцям - “від медичних довідок і допомоги з харчами до можливості звернення до поліції”. Деякі працівники ООН вимагали до $5 тис з родини, яка шукала можливості для переселення. Якщо родина не могла заплатити, її пакет документів, який збирався роками із неймовірними труднощами, офіцери ООН продавали іншим біженцям без документів.
Колишні працівники UNHCR та інспектори ООН підтверджують, що хабарі і корупція стали в організації звичайною справою.
В самій UNHCR ігнорують таку інформацію або “відмивають” своїх працівників, яких спіймали на вимаганнях. Спікер UNHCR заперечує поширення корупції в організації. (NBC News)
Більше новин
ЦВК оголосила офіційні результати першого туру президентських виборів. За Володимира Зеленського віддали голоси 5,7 млн українців, а Петра Порошенка підтримали 3 млн виборців, повідомила Центральна виборча комісія. Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня. (DW/Радіо Свобода)
Британія почала видавати паспорти без згадки Європейського Союзу. Попри перенесення Brexit британська влада вже зараз почала видавати громадянам країни нові паспорти без згадки Європейського Союзу на обкладинці. Перші такі документи надійшли в обіг 30 березня, повідомила у суботу, 6 квітня, речниця міністерства внутрішніх справ Великобританії. Cлова “Європейський Союз” на паспортах друкували відповідно до настанов Брюсселя, але ця рекомендація не носила юридично зобов'язального характеру. Одночасно видають паспорти і старого зразка, на обкладинках яких міститься інформація про Євросоюз. (DW)
Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звернулася до ЄС з клопотанням відкласти Brexit до 30 червня. У своєму листі до голови Європейської ради Дональда Туска, керівник британського уряду зазначила, що це відкладення потрібно для того, аби дати час депутатам британського парламенту схвалити угоду про вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу. У зверненні після переговорів із лідерами Лейбористської партії, Мей заявила, що після заборони Парламентом виходу без угоди, залишається вибір лише між виходом Британії з ЄС за угодою, або скасування виходу взагалі. (Радіо Свобода/BBC Ukr/Reuters)
May warns that parliament needs to agree a deal to deliver Brexit
Світовий банк очолив прихильник Трампа. Кандидата, якого підтримав президент США Трамп, офіційно затверджено на посаді голови Світового банку. Термін перебування на посаді - 5 років. Девід Мелпасс був старшим економічним радником Трампа під час виборчої кампанії 2016 року. До призначення у СБ Мелпасс обіймав посаду заступника міністра фінансів США з міжнародних відносин. Мелпасс, відомий критик банку, може звузити його роль на світовій арені. (BBC Ukr)
Тисячі активістів в Берліні вимагали конфіскувати будинки у власників. В суботу тисячі жителів Берліна розлючені зростанням орендної плати вийшли на вулиці з вимогою експропріації більш ніж 200 тисяч квартир у будинках, які перебувають у власності великих приватних лендлордів. Активісти звинуватили власників будинків у спекуляції та “зміні характеру міста, в якому живуть”. До 85% жителів Берліна орендують житло, а не володіють ним. З 1990-х років столиця ФРН стала привабливим місцем проживання для художників, артистів, письменників, яких приваблювала низька орендна плата. Але з 2008 року донині плата виросла більш ніж удвічі. Сенат міста розглядає можливості “заморозити” розмір орендної плати в місті на два роки. (Reuters)
У компанії Boeing визнали, що 2 літаки розбилися через проблеми у програмі, а не помилки пілотів. Президент корпорації Boeing Денніс Мюіленбург офіційно визнав, що причиною катастрофи літаків «Боїнг-737 MAX» в Індонезії та Ефіопії за останні місяці стала некоректна робота програмного забезпечення. Мюіленбург записав відеозвернення, в якому висловив співчуття близьким пасажирів і членів екіпажу, які загинули на борту обох літаків. (Радіо Свобода)
У Єгипті відкрили гробницю часів Птолемеїв - з муміями птахів і мишей. За словами експертів, вік гробниці - понад 2 тис років. У ній поховали високопоставленого вельможу на ім'я Туту і його дружину. Стародавній пам'ятник виявили в жовтні 2018 року завдяки мисливцям за артефактами, які проводили там незаконні розкопки. Зловмисників затримали. Дослідники знайшли понад 50 мумій мишей, кішок і птахів. (BBC/BBC Ukr)
До 3 млн американців досі отримують поштою DVD від Netflix. В США нарахували 2.7 млн глядачів, які отримують DVD від Netflix, які їм доставляє пошта. Серед причин такого стану речей, називають проблеми із якісним доступом в інтернет у сільській місцевості. Також відомо, що вибір назв фільмів на DVD (100 тис найменувань) суттєво ширший, ніж доступних в онлайні (6 тис). Для справжніх кіноманів DVD-сервіс також виявляється вигіднішим, ніж передплата кількох стрімінгових сервісів. (CNN)
Оголошено номінації премії Billboard Music Awards 2019 року. Репер Cardi B - стала лідером з 21 номінацією у 18 категоріях. (Billboard)
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin - I Like It [Official Music Video]
Cardi B - Money [Official Music Video]
Amazon працює над глобальним доступом в інтернет із космосу. Для забезпечення широкосмугового доступу в інтернет компанія планує запустити мережу із 3200 низько-орбітальних супутників. Зона покриття системи буде охоплювати смугу від 56 градусів північної широти до 56 градусів південної. На цій території проживають до 95% населення планети. В Amazon поки що не називають термінів запуску мережі і не оголошують оцінок вартості проекту. Капіталізація компанії сягає $900 млрд, що дозволяє їй братися за надзвичайно дорогі масштабні проекти. (GeekWire)
Один раз побачити
Quicksand | Official Trailer [HD] | Netflix
Офіційний трейлер серіалу Quicksand від Netflix. Базується на відомому бестселері 50-річної письменниці Малін Перссон Джіоліто (Malin Persson Giolito) під назвою “Störst av allt” (“Сипучі піски”). 18-річна Майя Норберг опиняється серед підозрюваних у жорстокому вбивстві, що трапилося в одній зі шкіл Стокгольма.
Тут можна підтримати Вісткар:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь