Просмотреть профиль

Вісткар - Issue #195

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 квітня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

11 апреля · Выпуск #195 · Посмотреть онлайн
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 квітня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Лідери ЄС домовилися продовжити термін Brexit до 31 жовтня
  • Астрофізики вперше показують зображення чорної діри
  • Кір з України спричинив спалах хвороби у Нью-Йорку?
  • Fawlty Towers визнано найвидатнішою комедією всіх часів на Британському ТБ

Ветерани на замовлення
“Паралельною правоохоронною системою” називають різні формальні та неформальні парамілітарні структури в Україні. Експерти визнають, що в Україні сформувався ринок послуг людей зі зброєю.
Це озброєні люди, яких можна найняти для вирішення бізнесових чи політичних питань. Свою роль вони можуть зіграти й під час виборчої кампанії.
Деякі охоронні структури працюють у рамках закону. Інші не гребують участю в рейдерських атаках чи блокуванні законних будівництв задля отримання хабаря від підприємців.
Деякі мають офіційний статус приватної охоронної компанії. Деякі - громадських формувань чи організацій. Деякі і те, і друге. Залежно від ситуації, перетворюються, мов хамелеони, то на громадських активістів, то на озброєних людей в масках.
Люди, обізнані з ринком послуг парамілітарних структур, визнають, що ті здебільшого діють прагматично, тобто за гроші. Навіть коли декларуються цілі захистити скривдженого рейдерами фермера чи відвоювати парк у забудовників. (BBC Ukr)
Більше новин
Лідери ЄС домовилися продовжити термін Brexit до 31 жовтня. Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей і лідери Європейського союзу на екстреному саміті в Брюсселі домовилися про продовження терміну Brexit до 31 жовтня. Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Мей погодилася з умовами ЄС щодо терміну відстрочки і це дасть «додаткові 6 місяців для Великобританії, щоб знайти найкраще з можливих рішень». У підсумках саміту ЄС йдеться, що Великобританія повинна «утримуватися від будь-яких заходів», які загрожують ключовим проектам ЄС. Ця умова спрямована на те, щоб перешкодити Британії використовувати своє право вето на ініціативи в Брюсселі протягом періоду продовження. Мей заявила, що якщо “вдасться упорядкувати вихід Великобританії з ЄС до 22 травня, європейські вибори можна буде і не проводити”. Лідери ЄС планують зустрітися ще раз у червні, щоб оцінити ситуацію. (DW/Радіо Свобода)
Donald Tusk
EU27/UK have agreed a flexible extension until 31 October. This means additional six months for the UK to find the best possible solution.
2:57 AM - 11 Apr 2019
Електоральний рейтинг президента РФ Путіна через рік після президентських виборів знизився на 15 пунктів. Тепер він складає 55%. У січні 2018 року за Путіна були готові проголосувати 70% опитаних. Тепер всього 41% від усіх опитаних з упевненістю віддали б голос за Путіна. Серед тих, хто точно взяв би учать у голосуванні, його результат був би близько 55%. (Коммерсант)
Астрофізики вперше показують зображення чорної діри. Щоб отримати зображення горизонту подій чорної діри в галактиці М87, вчені об'єднали вісім телескопів в різних точках Землі в один великий «віртуальний телескоп». В рамках проекту “Телескоп горизонту подій” вчені вели спостереження за двома чорними дірами - в центрі Чумацького шляху та в галактиці M87. Дослідники вели спостереження за чорними дірами впродовж 10 днів у квітні 2017 року. В результаті вони отримали 500 терабайт даних, обробка яких тривала два роки. (BBC Ukr/Радіо Свобода/MIT/QZ)
National Science Foundation
You're looking at the first ever image of a black hole. It was captured by the #NSFFunded @ehtelescope project. #ehtblackhole #RealBlackHole https://t.co/6dglvqrvOs https://t.co/0hclANf4tc
4:07 PM - 10 Apr 2019
Кір з України спричинив спалах хвороби у Нью-Йорку? У деяких районах Нью-Йорка оголосили наздвичайний стан через різкий спалах кору, який як підрозоюють, потрапив до США з України. З початку цього року у США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультра-ортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років. До Нью-Йорка кір прийшов з України, пише The New York Times. Щороку десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати єврейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і за кілька тижнів потому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку. (VoA)
Fawlty Towers визнано найвидатнішою комедією всіх часів на Британському ТБ. Експерти з комедійного жанру, зібрані разом виданням Radio Times, поставили популярну комедію вище конкурентів - комедійних сіткомів “Father Ted” та “I’m Alan Partridge”. Головну роль у серіалі про власника і менеджера родинного готелю Fawlty Towers на узбережжі в місті Торкі виконав Джон Кліз (John Cleese). Серіал Fawlty Towers тривав лише два сезони і всього вийшло 12 епізодів (в 1975 і 1979 роках). Короткі фрази головного героя Безіла Фолті давно стали частиною народного фольклору. Історична комедія Blackadder, з Ровеном Аткінсоном в головній ролі, стала четвертою у рейтингу, а Dad’s Army, серіал з 80 епізодів, знятий 50 років тому, - п'ятий. Далі йдуть Only Fools and Horses та кримінальна комедійна драма Porridge. (The Guardian)
Top 10 Fawlty Towers Moments
Туристам заборонили доступ до острова Комодо. Острів буде закрито для доступу туристів з січня 2020 року через масові випадки крадіжок місцевих варанів. Комодо - острів в Індонезії площею 390 км², який має вулканічне походження. Його населення становить всього 2000 осіб. За останній час викрали і продали за кордоном більше ніж 40 місцевих варанів - тварин, які зробили острів відомим в усьому світі. За кожну з тварин дають по $35 тис. Місцеві варани - найбільші з усіх ящірок, які живуть на планеті. Зазвичай їхня довжина - близько 2 метрів, а вага - близько 70 кілограмів. (AFAR)
Один раз побачити
Chambers | Season 1 Official Trailer [HD] | Netflix
Netflix показав трейлер хоррору Chambers з Умою Турман. Головна героїня перенесла пересадку серця і намагається розібратися в тому, що трапилося з дівчиною, яка була її донором.
Підтримайте Вісткар!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Понравился этот выпуск?
Если вы больше не хотите получать рассылку, пожалуйста, отпишитесь по ссылке.
Если вам переслали это письмо, и выпуск рассылки вам понравился, подпишитесь: по ссылке.
Сделано в Revue
Україна, Київ, Оболонь