View profile

Вісткар - Issue #195

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 квітня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

April 11 · Issue #195 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 квітня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Лідери ЄС домовилися продовжити термін Brexit до 31 жовтня
  • Астрофізики вперше показують зображення чорної діри
  • Кір з України спричинив спалах хвороби у Нью-Йорку?
  • Fawlty Towers визнано найвидатнішою комедією всіх часів на Британському ТБ

Ветерани на замовлення
“Паралельною правоохоронною системою” називають різні формальні та неформальні парамілітарні структури в Україні. Експерти визнають, що в Україні сформувався ринок послуг людей зі зброєю.
Це озброєні люди, яких можна найняти для вирішення бізнесових чи політичних питань. Свою роль вони можуть зіграти й під час виборчої кампанії.
Деякі охоронні структури працюють у рамках закону. Інші не гребують участю в рейдерських атаках чи блокуванні законних будівництв задля отримання хабаря від підприємців.
Деякі мають офіційний статус приватної охоронної компанії. Деякі - громадських формувань чи організацій. Деякі і те, і друге. Залежно від ситуації, перетворюються, мов хамелеони, то на громадських активістів, то на озброєних людей в масках.
Люди, обізнані з ринком послуг парамілітарних структур, визнають, що ті здебільшого діють прагматично, тобто за гроші. Навіть коли декларуються цілі захистити скривдженого рейдерами фермера чи відвоювати парк у забудовників. (BBC Ukr)
Більше новин
Лідери ЄС домовилися продовжити термін Brexit до 31 жовтня. Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей і лідери Європейського союзу на екстреному саміті в Брюсселі домовилися про продовження терміну Brexit до 31 жовтня. Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Мей погодилася з умовами ЄС щодо терміну відстрочки і це дасть «додаткові 6 місяців для Великобританії, щоб знайти найкраще з можливих рішень». У підсумках саміту ЄС йдеться, що Великобританія повинна «утримуватися від будь-яких заходів», які загрожують ключовим проектам ЄС. Ця умова спрямована на те, щоб перешкодити Британії використовувати своє право вето на ініціативи в Брюсселі протягом періоду продовження. Мей заявила, що якщо “вдасться упорядкувати вихід Великобританії з ЄС до 22 травня, європейські вибори можна буде і не проводити”. Лідери ЄС планують зустрітися ще раз у червні, щоб оцінити ситуацію. (DW/Радіо Свобода)
Donald Tusk
EU27/UK have agreed a flexible extension until 31 October. This means additional six months for the UK to find the best possible solution.
Електоральний рейтинг президента РФ Путіна через рік після президентських виборів знизився на 15 пунктів. Тепер він складає 55%. У січні 2018 року за Путіна були готові проголосувати 70% опитаних. Тепер всього 41% від усіх опитаних з упевненістю віддали б голос за Путіна. Серед тих, хто точно взяв би учать у голосуванні, його результат був би близько 55%. (Коммерсант)
Астрофізики вперше показують зображення чорної діри. Щоб отримати зображення горизонту подій чорної діри в галактиці М87, вчені об'єднали вісім телескопів в різних точках Землі в один великий «віртуальний телескоп». В рамках проекту “Телескоп горизонту подій” вчені вели спостереження за двома чорними дірами - в центрі Чумацького шляху та в галактиці M87. Дослідники вели спостереження за чорними дірами впродовж 10 днів у квітні 2017 року. В результаті вони отримали 500 терабайт даних, обробка яких тривала два роки. (BBC Ukr/Радіо Свобода/MIT/QZ)
Кір з України спричинив спалах хвороби у Нью-Йорку? У деяких районах Нью-Йорка оголосили наздвичайний стан через різкий спалах кору, який як підрозоюють, потрапив до США з України. З початку цього року у США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультра-ортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років. До Нью-Йорка кір прийшов з України, пише The New York Times. Щороку десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати єврейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і за кілька тижнів потому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку. (VoA)
Fawlty Towers визнано найвидатнішою комедією всіх часів на Британському ТБ. Експерти з комедійного жанру, зібрані разом виданням Radio Times, поставили популярну комедію вище конкурентів - комедійних сіткомів “Father Ted” та “I’m Alan Partridge”. Головну роль у серіалі про власника і менеджера родинного готелю Fawlty Towers на узбережжі в місті Торкі виконав Джон Кліз (John Cleese). Серіал Fawlty Towers тривав лише два сезони і всього вийшло 12 епізодів (в 1975 і 1979 роках). Короткі фрази головного героя Безіла Фолті давно стали частиною народного фольклору. Історична комедія Blackadder, з Ровеном Аткінсоном в головній ролі, стала четвертою у рейтингу, а Dad’s Army, серіал з 80 епізодів, знятий 50 років тому, - п'ятий. Далі йдуть Only Fools and Horses та кримінальна комедійна драма Porridge. (The Guardian)
Top 10 Fawlty Towers Moments
Туристам заборонили доступ до острова Комодо. Острів буде закрито для доступу туристів з січня 2020 року через масові випадки крадіжок місцевих варанів. Комодо - острів в Індонезії площею 390 км², який має вулканічне походження. Його населення становить всього 2000 осіб. За останній час викрали і продали за кордоном більше ніж 40 місцевих варанів - тварин, які зробили острів відомим в усьому світі. За кожну з тварин дають по $35 тис. Місцеві варани - найбільші з усіх ящірок, які живуть на планеті. Зазвичай їхня довжина - близько 2 метрів, а вага - близько 70 кілограмів. (AFAR)
Один раз побачити
Chambers | Season 1 Official Trailer [HD] | Netflix
Netflix показав трейлер хоррору Chambers з Умою Турман. Головна героїня перенесла пересадку серця і намагається розібратися в тому, що трапилося з дівчиною, яка була її донором.
Підтримайте Вісткар!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь