View profile

Вісткар - Issue #196

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 квітня. Ось так виглядають новини, варті сьогодні вашої уваги:
 

Вісткар

April 12 · Issue #196 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 квітня. Ось так виглядають новини, варті сьогодні вашої уваги:
  • США звинуватили Ассанжа в змові задля зламу комп'ютерних мереж
  • SpaceX запустила на орбіту найпотужнішу у світі ракету-носій із комерційним вантажем
  • Зонд з Ізраїлю розбився під час спроби сісти на Місяць
  • У Макрона підтвердили зустрічі з Порошенком та Зеленським
  • Оголошено лауреатів World Press Photo

Маслоу не створював піраміду потреб
Абрахам Маслоу ніколи не створював ієрархії потреб людини. Відома піраміда, яку назвали його ім'ям, є результатом некоректної інтерпретації його ідей.
Вважається, що у 1943 р. психолог Абрахам Маслоу висловив припущення, що людська поведінка визначається широким спектром потреб, а потім розбив ці потреби на п'ять категорій і розташував їх у визначеній ієрархії - у вигляді піраміди.
В основі цієї ієрархії лежали найбільш насущні потреби (їжа, вода, житло), а на вершині — більш високі індивідуальні запити (визнання, самовираження). Коли потреби найнижчого рівня задоволені хоча б частково, людина починає рухатися до задоволення потреб іншого і не обов'язково наступного рівня ієрархії.
Маслоу дійсно розробив теорію потреб, але він ніколи не намагався оформлювати свої ідеї у вигляді ієрархічної піраміди. Такий висновок містить дослідження, результати якого опубліковані у виданні Academy of Management Learning & Education journal. Вчені вивчили витоки відомої піраміди і з'ясували, що її створив один з консультантів з менеджменту, який захоплювався ранніми ідеями Маслоу.
Автори дослідження звернули увагу на те, що більшість кольорових пірамід у різних працях мають посилання або на популярну статтю Маслоу від 1943 року, або на одне з трьох ранніх видань його книги 1954 року “Motivation and Personality”. Але кожний, хто подивиться в ці праці, виявить, що в них немає жодної згадки про піраміду.
У дослідженні підкреслюється, що концепція ієрархії відповідала популярним в США концепціям, поширеним після війни, які базувалися на зростанні ролі менеджерів і ідей менеджменту, що ілюструвалося у типово бюрократичному форматі - кілька шарів і піраміда. (qz.com)
Більше новин
США звинуватили Ассанжа в змові задля зламу комп'ютерних мереж. Арештованому засновнику Wikileaks Джуліану Ассанжу загрожує до п'яти років позбавлення волі за звинуваченнями мін'юсту США в змові для зламу мереж урядових комп'ютерів. Згідно з заявою мін'юсту, Ассанж вступив у змову з інформаторкою Челсі Меннінг у березні 2010 року, щоб “сприяти” у “зламі пароля, встановленого на комп'ютерах Пентагону, пов'язаних із системою SIPRNet - американською системою комп'ютерних мереж, які використовують для засекречених документів і спілкування”. Раніше поліція Великобританії заарештувала Ассанжа в посольстві Еквадору в Лондоні. Південноамериканська держава, в дипломатичному представництві якої засновник Wikileaks переховувався з 2012 року, позбавила його притулку.  (DW)
SpaceX запустила на орбіту найпотужнішу у світі ракету-носій із комерційним вантажем. Космічна компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска запустила найпотужнішу у світі ракету-носій Falcon Heavy для виведення вантажів на навколоземну орбіту. Після перенесення через погоду запуску на добу, ракета в четвер вивела вантаж на орбіту Землі. (Радіо Свобода)
SpaceX
Falcon Heavy’s side boosters land on Landing Zones 1 and 2 https://t.co/nJCCaVHOeo
Зонд з Ізраїлю розбився під час спроби сісти на Місяць. Космічний зонд ізраїльської компанії SpaceIL зазнав аварії під час маневру м'якої посадки на Місяць. Двигун апарату позапланово відключився, після чого зонд розбився об поверхню Місяця. Зонд «Береш» був першим призначеним для посадки на Місяць апаратом в історії, побудованим на приватні інвестиції. Перед самою аварією апарат встиг зробити “селфі” на тлі поверхні Місяця. (AP)
AFP news agency
“Small Country, Big Dreams."

Disappointment after Israel's attempt at a moon landing fails at the last minute.

The country is one of only 7 to have orbited the moon, while only three have landed safely on the surface
https://t.co/ElQ0tD68cI https://t.co/NCpTtIGDLz
Порошенко «увірвався» в ефір, «1+1» подасть в суд. Генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко заявив, що ввечері 11 квітня президент України «увірвався в ефір без запрошення», і телеканал через це та інші факти позиватиметься до суду на Петра Порошенка. Ткаченко заявив, що у телеканалу не було іншого виходу, як пропустити Петра Порошенка, бо «статус президента ніхто не відміняв». «Право на владу» усі тижні виборчої кампанії запрошувало Петра Порошенка в ефір. У відповідь – мовчанка. Більше того, у відповідь заборона з боку людини, що стояла біля студії – Володимира Горковенка – представникам президента приходити до нас у студію», – заявив Ткаченко. У Адміністрації президента і виборчому штабі Петра Порошенка ці висловлювання гендиректора «1+1» наразі не коментували. (Радіо Свобода)
У Макрона підтвердили зустрічі з Порошенком та Зеленським. Прес-служба президента Франції Емманюеля Макрона поширила 11 квітня офіційні оголошення для преси про майбутні зустрічі Макрона із Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Зустріч із кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським відбудеться у п’ятницю, 12 квітня, о 15:00. Розмова із президентом України Петром Порошенком відбудеться того ж дня о 18:00. Прийом Порошенка супроводжуватиметься участю Республіканської гвардії, а з Зеленським говоритимуть у більш “неформальній” атмосфері. (Радіо Свобода/Le Monde)
Оголошено лауреатів World Press Photo - найпрестижнішої щорічної премії для фотожурналістів. У номінації “Фотографія року” перемогла робота Джона Мура зроблена в червні 2018 року на кордоні США і Мексики. На фото американський прикордонник обшукує Сандру Санчес з Гондурасу на очах у її малолітньої дочки. Джон Мур, який працює в компанії Getty Images, - лауреат Пулітцерівської премії. Його роботи неодноразово перемагали на міжнародних фотоконкурсах. (World Press Photo)
Кожний епізод останнього сезону “Game of Thrones” коштує $15 млн. Прем'єра сезону відбудеться наступної неділі. Епізоди ранніх сезонів коштували до $6 млн кожний. Таким чином, зйомки цього серіалу коштували суттєво більше ніж інших популярних шоу. (Business Insider)
Видання Vogue опублікувало статтю про українську реп-виконавицю Альону Савраненко. 27-річна співачка відома як Alyona Alyona. (Vogue)
Один раз побачити
ANNA Official Trailer (2019) Cillian Murphy, Luc Besson Action Movie HD
Вийшов перший трейлер стрічки “Anna”. Ще одна жінка-кіллер від Люка Бессона. Із живих істот у стрічці буде Хеллен Міррен. На екрани цей кривавий шедевр виходить 21 червня.
The Professor - Trailer
Трейлер стрічки The Professor з Джонні Деппом в головній ролі. Професор коледжу довідався про свій смертельний діагноз. Жити йому залишилося 6 місяців. The Professor виходить 18 квітня.
Підтримати Вісткар своїм внеском:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь