View profile

Вісткар - Issue #204

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 квітня. Попередній випуск / Підтримати Вісткар / Більше про Віст
 

Вісткар

April 24 · Issue #204 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 квітня.
Актуальні новини коротко:
  • Трамп у червні відвідає Британію на запрошення Єлизавети ІІ
  • Німецький суд виніс знакове рішення у справі сурогатного материнства в Україні
  • В США переробляється тільки 10% пластику
  • Науковці розробили методи нейтралізації отруйних агентів хімічної зброї

У США дозволять "компостування" людей замість поховання
Штат Вашингтон став першим в США, де буде дозволено альтернативу похованню померлих - “компостування”. Під цим розуміють “швидкий процес розкладання”, який протягом кількох тижнів перетворює тіла померлих на багатий органікою грунт.
Відповідний закон ухвалено і його має підписати губернатор штату. Після підпису нова процедура буде легальною з 1 травня 2020 року.
В офісі губернатора повідомили, що розглядають закон, як “розумну спробу послабити вплив людей на природне середовище планети”.
Наголошується, що запропоноване  компанією Recompose рішення буде популярним у перенаселених містах. Після завершення процесу компостування одного тіла на виході отримують 0,76 куб метра (приблизно дві садові тачки) грунту.
Родина може зберігати грунт в урнах, використати його для вирощування рослин у власному господарстві, або помістити грунт на публічних землях - клумбах, газонах тощо. (Associated Press)
Katrina Spade
Inslee spokeswoman Jaime Smith said that while the governor’s office is still reviewing the bill, “this seems like a thoughtful effort to soften our footprint” on the Earth. @GovInslee we think so, too. https://t.co/dYuE1YD5bx https://t.co/kIkgM13rwI
Більше новин
Трамп у червні відвідає Британію на запрошення Єлизавети ІІ. Президент США Дональд Трамп 3-5 червня відвідає Велику Британію з державним візитом. Про те, що Трамп прийняв запрошення королеви Єлизавети ІІ повідомляє прес-служба королівської родини. Багато американських президентів відвідували британського монарха, однак лише двоє з них були удостоєні державного візиту – Джордж Буш у 2003-му та Барак Обама у 2011 році. Як зазначають ЗМІ, державний візит передбачає урочисте вітання президента США та його дружини, кінний виїзд та банкет у Букінгемському палаці. (Радіо Свобода)
Німецький суд виніс знакове рішення у справі сурогатного материнства в Україні. Сурогатне материнство у Німеччині заборонено законом. Дортмундська пара намагалася переконати німецьких клерків у тому, що реєстрація їхнього батьківства є законною, адже в Україні сурогатне материнство офіційно дозволене. Але ці аргументи не подіяли, і парі довелося звернутися до суду. За німецьким законом, матір'ю дитини вважається біологічна матір - та особа, яка дитину народила. Як постановив у вівторок Федеральний суд ФРН, для усунення правових колізій щодо юридичного статусу матері необхідна має бути використана процедура всиновлення. (DW)
768 млн доларів у лотерею виграв 24-річний Мануель зі США. 24-річний Мануель Франко виявився власником переможного квитка лотереї PowerBall. Мануель з'явився на спеціальній прес-конференції, бо за законом штату Вісконсин переможець або переможці лотереї не можуть залишатися анонімними, і їм дається 180 днів, щоб отримати приз. Виграшний квиток було придбано наприкінці березня на автозаправній станції. Чоловік забажав отримати суму цілком, а не виплатами. Після сплати податків він отримає понад $300 млн доларів. (VoA)
В США переробляється тільки 10% пластику і новий тип пластику може змінити ситуацію. Повідомляється про розробку нового типу пластику, який розкладається за кімнатній температурі у розчині кислоти у воді. Пластик потім легко відділити від суміші. Поки що, саме використання кислоти стримує швидке поширення цього технологічного рішення. (Science)
В Неваді дозволено “нейтральну” стать. Невада стала десятим штатом США де дозволено у документах визначати стать як “нейтральну”. Всі, хто вважає свою стать невизначеною, або з інших причин, можуть позначити у документах “X” замість традиційного вибору між “M” та “F”. (NBC NEWS)
Науковці розробили методи нейтралізації отруйних агентів хімічної зброї. Група вчених з американської лабораторії Brookhaven National Laboratory вивчають властивості каталізатора, який здатен розкладати та нейтралізувати дію нервово-паралітичних речовин, попереджаючи їхню летальну дію. Результати досліджень опубліковані у виданні Journal of Physical Chemistry Letters. Зокрема, розробляється фільтр, який дозволяє нейтралізувати речовину зарин до того, як вона потрапить у дихальні шляхи людини. (BNL)
Горили із задоволенням позують для селфі. (BBC)
𝖋𝖆𝖎𝖈 𝖉𝖆𝖓𝖎𝖘𝖍 🇮🇸
A good #selfie usually needs 2 ingredients.The right frame,& the cutest subjects.The proof is the selfie clicked by Ranger Mathieu Shamavu,an anti-poaching ranger at the Virunga National Park in the DemocraticRepublicofCongo

#gorilla #UNESCO #poaching #hunting #wildlife #Selfies https://t.co/jYyRxA23MY
Відео дня
ҐОДЗІЛЛА ІІ КОРОЛЬ МОНСТРІВ. Фінальний трейлер (український) HD
Студія Warner Bros. Pictures випустила новий трейлер фантастичного фільму «Годзилла 2: Король монстрів». Головну роль виконала Міллі Боббі Браун, відома нам, як “Одинадцять”, з серіалу “Stranger Things”. Фільм вийде 30 травня 2019 року.
Підтримайте Вісткар
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь