View profile

Вісткар - Issue #207

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 2 травня. Ми повернулися після тривалих вихідних. Попередній випуск
 

Вісткар

May 2 · Issue #207 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 2 травня. Ми повернулися після тривалих вихідних.
Ось так виглядають новини варті вашої уваги саме зараз:
  • Сутички під час демонстрацій у Парижі: до 330 затриманих
  • В Україні з 1 травня платитимуть пеню за невчасну сплату комуналки
  • З 1 травня можна міняти мобільних операторів без зміни номерів
  • Велика Британія призначила нового посла в Україні
  • Марк Цукерберг представив новий дизайн Facebook

Люди в багатих країнах помирають від самотності
Дослідження останнього часу доводять, що самотність на 50% підвищує ймовірність передчасної смерті.
Дані, якими оперують соціологи показали, що до третини американців відчувають себе самотніми. В Британії 18% дорослих визнають, що відчувають самотність “постійно”, або “часто”.
Вчені тепер однозначно пов'язують стан ізольованості з проблемами здоров'я і передчасною смертю.
Активне спілкування і залучення у суспільне життя зменшують ризик передчасної смерті на 50%, стверджують соціологи Brigham Young University in Utah. Результати їхніх досліджень представлені публіці минулого тижня.
Аналіз даних, які представляють 3,4 млн людей з США, Європи, Австралії та Азії, доводять, що вплив самотності на ризик померти у молодшому віці дорівнює впливу від зайвої ваги. (QZ.com)
Більше новин
Сутички під час демонстрацій у Парижі: до 330 затриманих, близько 40 травмованих. Під час першотравневих демонстрацій у столиці Франції Парижі виникли численні сутички між радикально налаштованими активістами та поліцією. Поліція розпорядилася закрити магазини та ресторани у місцях проведення масових акцій 1 травня. Міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер заявив, що в середу до заходів безпеки в столиці залучили понад 7400 правоохоронців. Внаслідок сутичок травми отримали щонайменше 38 осіб, з яких 14 - правоохоронці. (DW)
Clashes continue during May Day protest in Paris
First clashes in Paris before the start of May Day demonstration
В Іспанії на виборах в парламент Соціалістична партія здобула перемогу. Соціалістична партія, на чолі якої знаходиться нинішній прем'єр-міністр Педро Санчес, отримала 123 місця в парламенті та отримала на три мільйони більше голосів, ніж її головний конкурент — правоцентристська Народна партія. Для того, щоб сформувати уряд, соціалістам знадобиться підтримка інших партій. Коаліція повинна контролювати не менше 176 місць. Санчесу буде необхідна підтримка з боку партій, які активно виступають за незалежність Каталонії, але за таких умов від нього відвернуться інші члени можливої коаліції. (BBC Ukr)
В Україні з 1 травня можна міняти мобільних операторів без зміни номерів і коду. Щоб замінити провайдера, необхідно зареєструвати наявний номер. Для цього достатньо зателефонувати в call-центр свого мобільного оператора або відвідати його офіційний магазин. Потім подати заявку новому оператору та отримати нову SIM-картку. Відмовити в перенесенні номеру можуть через те, що клієнт подав заяву одразу до декількох операторів. (DW)
В Україні вимагатимуть пеню за невчасну сплату комуналки. Пеня за невчасну сплату комунальних послуг складатиме до 0,01 відсотка від суми боргу за кожен день прострочки. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків боргу. Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли з 1 травня. (DW)
Путін підписав закон про ізоляцію Рунета. Президент Росії Путін підписав законопроект про «суверенний Рунет». Документ вступить в силу з 1 листопада. Ряд його положень - з 2021 року. Документ зобов'яже інтернет-провайдерів встановлювати надані Роскомнадзором на безоплатній основі технічні засоби , які в разі «відключення» російського сегмента дозволять відомству здійснювати централізоване управління мережею. В інший час обладнання буде використовуватися для блокування заборонених ресурсів. Весь інтернет-трафік, згідно з документом, повинен буде проходити через точки обміну, внесені до спеціального реєстру. Закон також передбачає обов'язкове застосування вітчизняної системи криптозахисту для державних інформаційних систем, спеціальні навчання для операторів зв'язку і створення центра моніторінгу і управління мережею зв'язку загального користування. (Новая газета)
Путін розширив перелік громадян України для спрощеного отримання російського паспорта. Раніше Путін підписав указ, який спростив порядок отримання російського громадянства для жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Згідно з новим указом Путіна, на російський паспорт можуть претендувати громадяни України, які народилися і постійно жили в Криму та Севастополі, але виїхали за межі цих територій до 18 березня 2014 року а також громадяни України і особи без громадянства, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Росії, посвідку на проживання, посвідчення біженця, свідоцтво про надання тимчасового притулку в Росії або учасника програми добровільного переселення в Росію. (Reuters/BBC Ukr)
У 70% чоловіків, які найбільше заробляють в США, дружини не працюють. “Що ми бачимо в цій групі - це традиційні гендерні ролі . Чоловік здобуває хліб, а його дружина - у нього за спиною", пояснює керівник дослідження Джілл Яворські (Jill Yavorsky), асистентка професора соціології University of North Carolina. Жінки у цих подружжях, зазвичай, мають гарну освіту, але займаються неоплачуваною роботою, або займаються тільки домом і родиною, підтримуючи кар'єру чоловіка. (QZ.com)
Група католицьких священиків хочуть оголосити Папу Римського єретиком. 19 католицьких священників та представників релігійної освіти звернулися із закликом до єпископів оголосити Папу Римського Франциска єретиком. Вони виступили проти поглядів понтифіка з низки проблем - від ставлення до розлучень до підтримки різноманіття в релігійному середовищі. (Reuters)
Велика Британія призначила нового посла в Україні. Уряд Її Величності призначив новим послом в Україні Мелінду Сіммонс, повідомляється на сайті британського уряду. Сіммонс змінить на посаді Джудіт Гоф, яка є послом Британії в Україні з 2015 року. (BBC Ukr)
Melinda Simmons
Дуже рада призначенню на посаду посла Великої Британії в Україні! Наполегливо вивчаю українську мову, і з нетерпінням чекаю на зустріч з Україною та українцями @UKinUkraine #ukraine

https://t.co/UT0Ic4FB5w
2:16 PM - 30 Apr 2019
Мережа Marriott запустила платформу Homes & Villas, щоб конкурувати з Airbnb. Платформа, створена найбільшою в світі мережею готелів, пропонує клієнтам в оренду більше 2 тис помешкань “класу люкс” у більш ніж ста містах світу. (CNN)
Газета Guardian повідомила про перший прибуток після багатьох років збитків. Компанія Guardian News and Media, яка видає газети The Guardian і Observer (та відповідні сайти), повідомила про операційний прибуток від діяльності за останні двадцять років, який став результатом трирічної програми реструктуризації. Прибуток склав £800 тис за результатами фінансового року, що закінчився 1 квітня. На результати вплинули гарні показники виручки від цифрової реклами та добровільні внески читачів. Минулого року збитки до оподаткування склали £19 млн. До 2022 року компанія планує мати 2 млн читачів, які будуть передплатниками, або підтримуватимуть видання разовими внесками. (FT/The Guardian)
Більше 13% будинків в Японії покинуті власниками. Таким є один з результатів скорочення населення в країні. Минулого року населення скоротилося на 450 тис. В країні народилося за рік лише 921 тис дітей (найнижчий показник з 1899 року), а кількість померлих була найбільшою за післявоєнний період. Через це в країні тепер нараховується 8,5 млн порожніх будинків. (Quartz/Japan Today)
Гонконг перетворюється на головний хаб з торгівлі вином з Китаю. Регіон  Нінся в Китаї, який географічно знаходиться на однаковій широті з Бордо, ставить на виробництво вина, як на рішення проблеми бідності. В провінції вже виробляється чверть всього вина в країні - 120 млн пляшок з 38 тис га виноградників. Інвестори з Франції, Австралії, Італії вкладають кошти у місцевих виробників вина і кількість виноробних підприємств зростає. В регіоні вирощують 21 сорт винограду. (SCMP)
До 2069 року у Facebook буде більше мертвих користувачів ніж живих. Нове дослідження Університету Оксфорду дає підстави вважати, що за 50 років у найбільшій соцмережі кількість користувачів, що померли, перевищить кількість живих. Щодня помирають приблизно 8 тис користувачів Facebook. (Sky News/TNW)
Facebook підтримує грантами дослідників, які вивчають вплив дезінформації на виборців. Більше 60 таких проектів з 11 країн отримали також доступ до даних про користувачів соцмережі. Дослідження ведуться з різних напрямків, але їх об'єднує одна головна мета - вивчити, як саме фейкові новини, що поширюються в мережі, впливають на поведінку виборців. (engadget)
Марк Цукерберг представив новий дизайн Facebook. Засновник Facebook Марк Цукерберг представив редизайн сайту соцмережі і додатків на щорічній конференції для розробників F8. У новій версії основний акцент з новинної стрічки буде зміщений на Історії, спільноти і події. У додатках для Android та iOS деякі оновлення з'являться відразу, веб-версію сайту буде оновлено найближчими місяцями. (CNN/Марк Цукерберг)
Facebook
We just announced a fresh, new design for Facebook that makes communities as central as friends. FB5 is simpler, faster, more immersive and makes it easier to find what you're looking for and get to your most-used features. #f82019 https://t.co/YWIGEnpO4M
10:08 PM - 30 Apr 2019
Найкращі фото їжі: переможці конкурсу Food Photographer of the Year 2019. Китайський фотограф Цзяньхуей Ляо став переможцем конкурсу Food Photographer of the Year 2019, що відзначає найкращих кулінарних фотографів року. Фотограф-переможець отримав приз у розмірі 5000 фунтів стерлінгів. (BBC Ukr)
Restaurant & Bar Tech Live
Calling all #foodlovers & #foodphotographers 📸🌟 Giant pot noodle wins Pink Lady Food Photographer of 2019👉 If you haven't already, check out these food enthusiasts here ⬇⬇ @FoodPhotoAward #RBTL19 #FES19 https://t.co/8CIzMmZjAB https://t.co/QtmysX7hqn
1:00 AM - 2 May 2019
Один раз побачити
Murder Mystery | Trailer | Netflix
Адам Сандлер (Adam Sandler) та Дженніфер Аністон (Jennifer Aniston) грають копа з Нью-Йорку і його дружину у трилері “Murder Mystery”. Під час відпочинку в Європі вони опиняться під підозрою після вбивства на яхті мільярдера Малколма Квінса. Стрічка виходить 14 червня. 
Підтримайте Вісткар!
Вісткар - це приватний незалежний проект. Ви можете підтримати Вісткар, перерахувавши за цим посиланням будь-яку суму на рахунок автора у monobank. Ваша підтримка є надзвичайно важливою. Дякую!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь