View profile

Вісткар - Issue #216

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 травня. Щиро дякую всім, хто підтримує нас своїми коштами. Доба,
 

Вісткар

May 16 · Issue #216 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 травня. Щиро дякую всім, хто підтримує нас своїми коштами. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Порошенко підписав закон про державну українську мову. Закон опубліковано
  • Суд скасував рішення про мораторій на російськомовний культурний продукт
  • Вакарчук представить в Києві партію під назвою «Голос»
  • Держдепартамент США підготував другий пакет санкцій проти Росії
  • Картину Моне продали за рекордні для художника $110,7 млн

Українці перетворюють ігри на професію
Комп'ютерні ігри перетворились на потужну глобальну індустрію розваг, у якій обертаються мільярди доларів. За даними дослідження 2018 року, понад 65% американців грають у відеоігри, а прибутки компаній цього сектору у 2018 році перевищили $43 млрд.
Світова аудиторія кіберспортивних змагань у 2019 році, як очікують, перетне планку у 450 млн. Проте у центрі індустрії — професійні гравці — люди, які стають кіберспортсменами, часто у буквальному сенсі, не встаючи з крісла.
За даними дослідження Entertainment Software Association, 90% американських батьків звертають увагу на ігри, у які грає їхня дитина, а 57% батьків люблять грати зі своєю дитиною принаймні раз на тиждень. 74% батьків вважають, що відеоігри можуть приносити освітню користь дітям.
В Україні гравець може отримувати від 300-500 доларів на місяць до кількох тисяч, а інколи навіть 10-15 тисяч доларів. Сума залежить від гри, та популярності кіберспортсмена. У професійних командах більшість спортсменів оформлені як ФОПи. У кожній кіберспортивній команді є люди, які відповідають за логістику, співпрацю з рекламодавцями, а також оператори, сценаристи, монтажники, звукооператори. (BBC Ukr)
Більше новин
Порошенко підписав закон про державну українську мову. Напередодні, 14 травня, закон про мову підписав спікер Верховної Ради Андрій Парубій. Український парламент ухвалив закон про державну українську мову 25 квітня. Цей законопроект підтримали 278 народних депутатів, 38 нардепів висловилися проти, ще 7 законодавців утрималися, а 25 депутатів не брали участь у голосуванні.  Спроби просувати на території України ідею багатомовності закон прирівнює до дій, спрямованих на повалення конституційного ладу. Дія закону не поширюється на приватне спілкування та мову релігійних обрядів. Закон «Про функціонування української мови як державної» опублікований 16 травня на сайті офіційного видання Верховної Ради України, газети «Голос України», а також у друкованій версії. (DW)
Суд скасував рішення про мораторій на російськомовний культурний продукт. Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду скасувала рішення Львівської облради про мораторій на російськомовний культурний продукт. Рішення ухвалене за позовом Сергія Іванова-Малявіна зі Львова та Романа Лихачова з Харкова. У юридичному відділі ЛОР зазначили, що після отримання повного тексту рішення готуватимуть касаційну скаргу. (Zbruc)
Україна заборонила ввезення російського цементу та фанери. Український уряд вніс до переліку заборонених до ввезення з Росії товарів цемент і фанеру. Також Україна запровадить з 1 серпня спецмито на низку російських товарів. За підсумками 2018 року імпорт цементної продукції з Росії на територію України становив майже $17 млн, а фанери - близько $19,7 млн. Сплачені суми спецмита будуть направлятися в спецфонд державного бюджету на заходи імпортозаміщення. (DW)
Коломойський повернувся в Україну. Ігор Коломойський не був в Україні від червня 2017 року і мешкав у швейцарській Женеві. Від вересня 2018 року перебував у місті Герцлія в Ізраїлі. (Радіо Свобода)
Держдепартамент США підготував другий пакет санкцій проти Росії. Перший пакет американських санкцій через отруєння Скрипалів набрав чинності 27 серпня 2018 року. Обмежувальні заходи включають заборону на продаж Росії зброї, а також товарів і технологій подвійного призначення. Другий пакет санкцій може включати, зокрема, повну заборону на експорт до Росії американських товарів, обмеження імпорту російських товарів до США, зниження рівня дипломатичних відносин, заборону на авіаперевезення державними компаніями. (Радіо Свобода)
Вакарчук закликав 16 травня почути “новий голос”. Музикант представить в Києві партію під назвою «Голос». Лідер гурту «Океан Ельзи» був народним депутатом шостого скликання в період з листопада 2007 року до грудня 2008-го. Він обирався за списками блоку «Наша Україна – Народна самооборона». (Радіо Свобода)
США запровадили надзвичайний стан у телекомунікаційній сфері. Президент США Дональд Трамп підписав указ, яким запровадив надзвичайний стан у телекомунікаційній сфері. Указ передбачає заборону на використання американськими компаніями телекомунікаційного обладнання, яке виробляють фірми, що становлять загрозу “національній безпеці, зовнішній політиці та економіці” країни. В США неодноразово заявляли, що компанія Huawei надто сильно пов'язана з урядом КНР, і адміністрація Трампа наполягала на відстороненні китайського концерну від робіт із запровадження мереж 5G. (DW)
В Алабамі ухвалено найжорсткіший закон про аборти в США. Прийнятий в Алабамі закон про аборти запроваджує майже повну заборону на переривання вагітності. Лікарям, які здійснюють процедуру, загрожує до 99 років ув'язнення. Випадки зґвалтування і інцесту не є виключенням. Очікують, що в разі підписання закону губернатором штату закон викличе правову суперечку, що може сягнути Верховного суду США. (NPR/DW)
Комбінезони стають мейнстрімом. Футуристичні моделі одягу у вигляді комбінезонів стають нормою у гардеробі сучасного офісного працівника.  Одяг, який раніше пов'язували із уніформою працівників заводів і фабрик, пілотів, парашутистів, спортсменів, художників, героїв утопій, глем-рокерів, ентузіастів-фетишистів, танцюристів диско та фанатів Star Trek, захоплює увагу широкої публіки. (Quartzy)
Навіть в індустріях, де домінують жінки, вони заробляють менше чоловіків. Три чверті “інфлюенсерів” у соціальних мережах - це жінки. Проте, за даними дослідження, чоловіки за свої пости в Instagram, YouTube та Facebook отримують, в середньому, на 23% більше. Серед жінок вище конкуренція, отже вони змушені зменшувати ціну. Має значення також аудиторія, з якою вони працюють. Опитування 2019 року від Glassdoor показало, що найбільша різниця в оплаті між чоловіками і жінками спостерігається у медіа та роздрібній торгівлі - сферах, де традиційно працюють значно більше жінок ніж чоловіків. (Quartz)
У Нью-Йорку картину Моне продали за рекордні для художника 110,7 мільйона доларів. Картину французького імпресіоніста Клода Моне «Копиці» продали невідомому покупцеві в Нью-Йорку на аукціоні Sotheby’s за рекордні для художника $110,7 млн. Продаж картини перебив ціновий рекорд попередньої роботи автора з цієї серії – у 2016 році на Christie’s продали полотно за $81,4 млн. (Радіо Свобода/BBC Ukr)
Що знайшли на дні Маріанської западини? Американський дослідник Віктор Весков виявив в безодні звичайне побутове сміття. Маріанська западина або Маріанський жолоб – найглибше місце на земній кулі. (Reuters)
11km World's Deepest Dive | Reaching The Bottom Of Pacifc Ocean | Recorded Video Is Saddening
Один раз побачити
Black Mirror: Season 5 | Official Trailer | Netflix
Вийшов трейлер п'ятого сезону «Чорного дзеркала». (The Verge)
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь