View profile

Вісткар - Issue #217

Revue
 
Доброго ранку" Вітаю вас у п'ятницю 17 травня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги: Інавгура
 

Вісткар

May 17 · Issue #217 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку" Вітаю вас у п'ятницю 17 травня. Ось так виглядають новини варті вашої уваги:
  • Інавгурація Володимира Зеленського відбудеться 20 травня
  • Меркель виключила свій похід у європейську політику
  • Трамп пропонує змінити імміграційну політику США
  • Вступ до ЄС готові підтримати 57% українців
  • Ні, ніхто поки не зміг прочитати таємничий рукопис Войнича

Більшість європейців не вірять у майбутнє ЄС
Більшість громадян країн ЄС не вірять у майбутнє Союзу
Більшість громадян країн ЄС не вірять у майбутнє Союзу
Більшість європейців вважають, що ЄС розвалиться протягом наступних двох десятків років. Через це на континенті виникне кілька конфліктів і, можливо, війна. Такими є результати опитування, проведеного аналітичним центром з Берліну.
Опитування населення 14 країн ЄС доводить, що більшість населення Франції, Німеччини, Польщі, Румунії, Нідерландів, Словаччини, Греції та Чехії вважають, що розпад ЄС у наступні 10-20 років є “реальною перспективою”.
Опитування, проведене агентством YouGov для організації European Council on Foreign Relations (ECFR), показало, що багато виборців вважають, що Європейські вибори, що відбудуться наступного тижня, будуть останніми в історії континенту.
За результатами цього опитування, 58% населення Франції вважають, що ЄС “скоріше за все” або “дуже ймовірно” розпадеться протягом наступних 20 років. Більше таких настроїв тільки у Словаччині (66%). (The Times/The Guardian)
Більше новин
Інавгурація Володимира Зеленського відбудеться 20 травня. Верховна Рада України призначила інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського на 20 травня. (DW)
Меркель виключила свій похід у європейську політику. Анґела Меркель відкинула спекуляції про те, що вона може обійняти високу посаду на європейському рівні після того, як завершиться її канцелерство. Меркель заявила в інтервю виданню Süddeutsche Zeitung, що дедалі більше відчуває відповідальність за майбутнє Європи. Вона також визнала наявність розбіжностей з Еммануелем Макроном. На думку, Меркель Європейський Союз повинен невідкладно репозиціонувати себе в світі, що змінюється. Меркель переконана, що попри прийняття газової директиви ЄС газопровід “Північний потік-2” вже не спинити. (DW/DW)
Борис Джонсон побореться за посаду британського прем'єра. Колишній глава британського МЗС Борис Джонсон підтвердив наміри очолити уряд країни. Тереза Мей має погодити час своєї відставки на початку червня, повідомили у Консервативній партії. (DW)
Трамп пропонує змінити імміграційну політику США. Президент США Дональд Трамп повідомив 16 травня про план нової імміграційної політики, в якому перевага надаватиметься фахівцям із високою кваліфікацією замість родинних зв’язків. Зараз 66% легальних іммігрантів прибувають до США на підставі родинних зв’язків, і всього лише 12% – на підставі працевлаштування та кваліфікації. Квота висококваліфікованих фахівців, за нового плану, повинна збільшитися майже в п’ять разів. (Радіо Свобода/White House)
President Trump Delivers Remarks on Modernizing Our Immigration System for a Stronger America
Опитування: вступ до ЄС готові підтримати 57% українців, вступ до НАТО – 49 %. 57% українців готові підтримати вступ України до ЄС під час референдуму, йдеться в опитуванні центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка та соціологічної групи «Рейтинг». 19,3% українців виступають за відновлення прагматичних економічних відносин з Росією, Білоруссю, Казахстаном та іншими країнами СНД, 13,6% не брали б участь у такому референдумі та 10,1% не визначилися. За вступ України до НАТО на референдумі проголосували б 48,9%, за позаблоковий статус – 23,2%. Не брали б участь у такому референдумі – 16%, а 11,8% – не визначилися. (Радіо Свобода)
20 інтернет-провайдерів не блокують навіть половини санкційного списку сайтів. Згідно із дослідженням, не всі українські інтернет-провайдери блокують сайти Криму, ОРДЛО та Росії. Крім того, деякі українські провайдери не блокували популярні російські платформи «Одноклассники», mail.ru, yandex.ru, що входять в топ-25 найвідвідуваніших сайтів українцями. Загалом тестувалися 70 провайдерів у 22 містах України. (Радіо Свобода)
У 65% російських сімей немає заощаджень. Дві третини російських сімей (65%) не мають ніяких заощаджень. Це випливає з результатів опитування «Левада-центру», проведеного в квітні. Кількість росіян без заощаджень залишається стабільним з 2012 року. В середньому розмір заощаджень становить 140-210 тис рублів. У половини сімей розмір накопичень менше 56,5 тис рублів. (1000 руб це приблизно 400 грн) (РБК)
Ні, ніхто поки не зміг прочитати таємничий рукопис Войнича. Рукопис Войнича - це середньовічний, рукописний і ілюстрований текст, який датується за допомогою вуглецевого аналізу серединою XV століття. Він названий на честь Вільфріда Войнича, польського торговця і колекціонера антикваріату, який придбав рукопис в 1912 році. Зараз рукопис зберігається в Єльському університеті, де він значиться під кодом MS408 в бібліотеці рідкісних книг і рукописів Бейнеке. Зламати код рукопису намагався Алан Тьюринг і експерти ФБР, але безуспішно. Днями з'явилися повідомлення, що такий собі доктор Чешир (Gerard Cheshire), науковий співробітник Брістольського університету, описав, як він успішно розшифрував код рукопису і, таким чином, відкрив єдиний приклад протороманської мови. Але пізніше, стаття самого доктора та посилання на неї зникли. Експерти поки що не вірять у те, що комусь вдалося розшифрувати загадковий рукопис. (Voynichportal/The Guardian)
Lisa Fagin Davis
Criteria for a believable #Voynich "solution": 1) sound first principles; 2) reproducible by others; 3) conformance to linguistic and codicological facts; 4) text that makes sense; 5) logical correspondence of text and illustration. No one has checked all of those boxes yet.
Тейлор Свіфт розповіла чи миє ноги в душі. У твіттері кілька днів йде запекла суперечка: чи потрібно мити ноги в душі?  Одні вважають, що без миття ніг милом брати душ просто немає сенсу. Інші заявляють, що це в більшості випадків є зайвим. До суперечки підключилися телеканали. Свою думку висловили зірки. Зокрема, Тейлор Свіфт зізналася, що спеціально ноги не миє, тому що вона їх голить, а крем для гоління - це теж саме мило.
Conor Arpwel
Do you wash your legs when you take a shower?
Does Taylor Swift Wash Her Legs in the Shower?
Один раз побачити
When your boyfriend catches you in bed with Obama - Fleabag: Episode 1 - BBC Three
Напередодні інаугурації попереджаємо - не плутайте політику і особисте життя.
Підтримайте Вісткар!
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь