View profile

Вісткар - Issue #224

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 28 травня. Дякую всім, хто підтримує наш проект. Доба, що минула,
 

Вісткар

May 28 · Issue #224 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 28 травня. Дякую всім, хто підтримує наш проект. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Верховний Суд відхилив позов проти Зеленського
  • ДБР почало розслідування після бунту в одеській колонії
  • На парламентських виборах у Бельгії лідирують націоналісти
  • Сільвіо Берлусконі став європарламентарем
  • Новий рекорд високотемпературної надпровідності

ВООЗ визнала "вигоряння" на роботі медичним станом
Хронічний стрес на роботі загрожує здоров'ю
Хронічний стрес на роботі загрожує здоров'ю
Світова організації охорони здоров'я внесла “вигоряння” до Міжнародного класифікатора хвороб. Рішення було ухвалене на засіданні Асамблеї з охорони здоров'я в світі, який відбувається в Женеві.
“Вигоряння – це синдром, до якого, як вважається, призводить хронічний стрес на роботі”, - йдеться у змінах до класифікатора.
Організація навела три аспекти “вигоряння”:
  • Відчуття браку сил та виснаження.
  • Ментальне дистанціювання від роботи, цинічне ставлення до неї.
  • Зменшення професійної ефективності.
“Вигоряння стосується саме професійного контексту і не повинно використовуватись до досвіду з інших сфер життя”, - йдеться в класифікації.
Оновлена класифікація вступить в дію з 22 січня 2022 року. Серед оновлень також визнання “компульсивної сексуальної поведінки” як ментального розладу. Також вперше залежність від відеоігор поставлено в один ряд із залежністю від азартних ігор та наркотиків. В той же час, з класифікації усунуто “трансгендеризм”, який вважався розумовим розладом. (VoA)
Більше новин
Верховний Суд відхилив позов проти Зеленського щодо розпуску Верховної Ради. Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до українського президента Володимира Зеленського про визнання протиправним і недійсним його указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів. (DW/Радіо Свобода)
ДБР почало розслідування після бунту в одеській колонії. Державне бюро розслідування почало розслідувати можливу службову недбалість працівників Південної виправної колонії №51 після бунту засуджених. «За попередньою інформацією, причиною бунту стали неналежні умови утримання засуджених та жахлива якість продуктів харчування… Такі дії призвели до того, що на території колонії відбувся бунт засуджених, у результаті якого розпочалася пожежа», – заявили в ДБР. (Радіо Свобода)
Бунт коментують засуджені телефоном
На парламентських виборах у Бельгії лідирують націоналісти. Фламандська націоналістична і консервативна партія “Новий фламандський альянс” (N-VA) лідирує на парламентських виборах у Бельгії. За попередніми даними, N-VA набирає 16,5% голосів і здобуде 25 місць у парламенті зі 150. Попри це, лідер N-VA Барт Де Вевер заявив про поразку: “Ми програли, вітаю партію "Фламандський інтерес”. Крайньоправа партія “Фламандський інтерес” (Vlaams Belang) здобуває 18 мандатів. Це прорив для правих, тому що на попередніх виборах у них було тільки три місця в парламенті. Об'єднані “Зелені” отримають 21 мандат, а валлонська Соціалістична партія - 18. Ліберальний “Реформаторський рух” в.о. прем'єр-міністра країни Шарля Мішеля отримує 15 місць. Марксистська Робітнича партія здобуває 12 мандатів.Очікується, що формування коаліції у новому політично строкатому парламенті триватиме довго. (DW)
Австрія: парламент відправив уряд Курца у відставку. Парламент Австрії висловив вотум недовіри до уряду канцлера Себастьяна Курца. Президент Австрії призначив віце-канцлера Гартвіґа Льоґера тимчасовим канцлером. Коаліційний уряд розвалився після того, як у ЗМІ з'явилися відеозаписи лідера “Партії свободи” Хайнца-Крістіана Штрахе, на яких він обговорює можливість фінансування партії з боку неназваного, і, наскільки відомо, фіктивного російського олігарха, в обмін на державні контракти. (Радіо Свобода)
Лідер британських лейбористів виступив за повторний референдум щодо Brexit. Лідер Лейбористської партії Великої Британії Джеремі Корбін виступив за проведення повторного референдуму щодо виходу країни з Європейського союзу, або ж проведення дострокових виборів. (BBC Ukr/Радіо Свобода)
Сільвіо Берлусконі став європарламентарем. Серед тих, хто буде працювати в складі нового Європарламенту, - екс-прем'єр Італії Сільвіо Берлусконі, який балотувався від правої партії “Вперед , Італіє!”. У 2011 році він втратив владу після низки скандалів в Італії, зокрема викликаних його вечірками “бунга-бунга” за участі молодих красунь. А у 2014 році його визнали винним у податковому шахрайстві. (BBC Ukr)
Найбільша німецька газета Bild вийшла з викрійкою кіпи на першій шпальті. Німецька газета Bild, щоденний наклад якої складає близько 3,5 млн примірників, розмістила на першій шпальті номера за понеділок викрійку єврейської кіпи. Таким чином видання відреагувало на заяву уповноваженого уряду ФРН із боротьби з антисемітизмом Фелікса Кляйна. «Покажіть солідарність зі своїми єврейськими сусідами, зробіть власну кіпу в чотири простих кроки і покажіть своє знамено проти антисемітизму», – йдеться на сторінках Bild. Кляйн заявив, що задля безпеки євреям, які проживають в Німеччині, краще відмовитися від появи в публічних місцях у кіпі. (Радіо Свобода)
Нова Зеландія закупить нові літаки Boeing. Компанія Air New Zealand повідомила, що купить вісім літаків 787-10 Dreamliner компанії Boeing. Вартість угоди оцінюють у $2.7 млрд. Замовлення стало сигналом відновлення довіри до Boeing, яка перебуває у кризі після двох недавніх катастроф за участі її літаків моделі 737 Max 8. (Reuters)
Британія: 500-річний колледж у Кембриджі очолить темношкіра жінка. Народжена на Барбадосі 51-річна Соніта Аллейне (Sonita Alleyne) стала першою жінкою, яка стала на чолі колледжу Jesus College, заснованого у 1496 році. Це один із найстаріших колледжей Кембриджу. Її призначення розглядається як “революційне” і відбувається як частина тренду на збільшення кількості темношкірих студентів. Минулого року таких було 58 з 2612 студентів. (The Guardian)
Жінки щасливіші без дітей та чоловіка? Експерт з біхевіористики Пол Долан (Paul Dolan) наполягає, що за сучасних умов традиційні критерії оцінки успіху в житті втратили актуальність. Наука підтверджує висновок, про який багато з нас вже здогадувалися. Незаміжні жінки, які не мають дітей, складають найщасливішу группу нашої популяції. Вони також живуть довше ніж їхні подруги, що мають родину і дітей. Пол Долан, професор біхевіористики Лондонської школи економіки (London School of Economics), заявляє, що для оцінки щастя не підходять традиційні критерії успіху в житті, зокрема, родина і діти. “Одружені люди, частіше за інші групи, заявляють, що щасливі, але тільки якщо їхні партнери поруч і чують цю відповідь”, стверджує Долан. За словами вченого, шлюб дійсно додає шансів на щасливе життя чоловікам. “Жінки можуть не звертати на це уваги”, додає він. Вчений також підтверджує, що стереотипи, які панують в суспільстві, заважають багатьом жінкам відчути всі переваги від життя без чоловіка і дітей. (The Guardian)
Новий рекорд високотемпературної надпровідності. Явище надпровідності ще ближче наблизилося до кімнатних температур. Надпровідники пропускають електрику без втрат, але працюють тільки за умов дуже низьких температур. Дослідники інституту Макса Планка повідомили днями про новий рекорд високотемпературної надпровідності - їхні матеріали працювали як надпровідники за температури лише -23° C. (NewAtlas)
Один раз побачити
THE POISON ROSE Official Trailer (2019) John Travolta, Morgan Freeman
В прокат вийшла стрічка ОТРУЙНА ТРОЯНДА (The Poison Rose). Карсон Філіпс в минулому - зірка футболу, тепер - приватний детектив. До нього потрапляє проста, на перший погляд, справа, але розслідування стає заплутаним…В головних ролях Джон Траволта та Морган Фрімен.
Тут можна підтримати Вісткар:
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь