View profile

Вісткар - Issue #227

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 31 травня. Доба, що минула, принесла такі новини варті вашої уваг
 

Вісткар

May 31 · Issue #227 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 31 травня. Доба, що минула, принесла такі новини варті вашої уваги:
  • Засновницю руху MeToo у Франції судять за наклеп
  • Вакарчук заявив, що витрачає на партію «Голос» власні гроші
  • Після бунту Одеську колонію хочуть закрити
  • Нову редакцію українського правопису рекомендовано застосовувати з 3 червня

Турки через цензуру втрачають довіру до медіа і йдуть за новинами у YouTube
Через тиск уряду на національні медіа, багато турків шукають ділові і політичні новини у YouTube.
Туреччина переживає фінансову кризу під час якої уряд витрачає мільярди доларів, щоб утримати курс національної валюти. В країні не виключають, що напередодні виборів у червні, інфляція і економічні негаразди можуть викликати заворушення і протести.
Уряд в таких умовах розгорнув кампанію тиску і цензури, через яку національні медіа вимушені уникати відвертих оцінок ситуації в країні. Населення, у відповідь, відмовляє у довірі головним медіа, в першу чергу, телеканалам. Люди переконані, що журналісти вимушені приховувати правду.
Такий стан справ приводить до того, що все більше турків та міжнародних спостерігачів завертаються по незалежні новини до відеоканалів у YouTube. Окремі канали, які розповідають про події у найбільшій економіці Близького Сходу, вже мають мільйони переглядів. (Bloomberg)
Більше новин
Засновницю руху MeToo у Франції судять за наклеп. Сандра Мюллер, яка започаткувала у Франції рух проти сексуальних домагань, постала перед судом. Її звинувачують у наклепі. Автор позову - директор місцевого телеканалу Ерік Бріон, якого Мюллер публічно звинуватила в домаганнях. За словами пана Бріона, одного разу на вечірці він дійсно фліртував з пані Мюллер “неналежним чином”, але своєю трактовкою тих подій вона перетворила його на справжнього “хижака”. За його словами, одразу ж після того, як він отримав відмову, він вибачився і не став наполягати на продовженні розмови. (BBC Ukr)
“Немає вакцинації - немає дитсадка”, постановив Верховний суд України. Верховний суд не задовольнив позов матері, яка відстоювала право своєї невакцинованої дитини відвідувати дитсадок. Рішення Верховного суду означає, що заборона відвідувати дитячі садочки невакцинованим дітям повністю відповідає закону. “Індивідуальний інтерес людини (відмова від щеплення) не можна ставити вище за загальний інтерес суспільства - не хворіти інфекційними хворобами”, - йдеться у вердикті суду. (BBC Ukr)
Вакарчук заявив, що витрачає на партію «Голос» власні гроші. Музикант Святослав Вакарчук заявив, що витратив на свою партію «Голос» «два чи три» мільйони гривень власних коштів. Він вважає, що партії потрібно близько 70-80 млн гривень і пообіцяв нові інвестиції зі свого боку. «Ми – молода партія, нам треба набагато менше грошей, ніж іншим. Близько 70-80 мільйонів гривень», – сказав Вакарчук. (Радіо Свобода)
Після бунту Одеську колонію хочуть закрити. Одеську колонію №51 планують законсервувати, повідомив начальник південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Олександр Малахов. За його словами, будівля занадто сильно постраждала для подальшого функціонування. За офіційною інформацією, з більш ніж 450 ув’язнених в бунті спочатку взяли участь близько 200 людей, потім – сотня, решта – розійшлися. (Радіо Свобода)
Нову редакцію українського правопису рекомендовано застосовувати з 3 червня. «3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції українського правопису буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення», – йдеться в повідомленні уряду. (Радіо Свобода)
Bitcoin перетнув рівень у $9,000 вперше з травня 2018 року. Криптовалюта ненадовго виросла в ціні до $9,000 а потім зупинилася на рівні близькому до $8,600. Ціна bitcoin виросла за тиждень на 14%. Всі топ 5 ринку криптовалют - Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash і EOS - додали в ціні. (Coin Telegraph)
Дві пляшки вина 17 століття продають на аукціоні, але пити його не радять.  На аукціоні Christie’s продають дві пляшки вина, знайдені на дні моря серед уламків судна 17 століття поблизу берегів Німеччини. Вартість пляшок $32,794 - $37,840 за кожну. Всього на глибині 40 метрів було знайдено 14 пляшок. Дослідники змогли вивчити вміст пляшок і переконані, що там міцне червоне вино. Експерти не впевнені, що пляшки, які продаватимуться на аукціоні у спеціальному, заповненому морською водою, контейнері, не були пошкоджені і не радять пити вино з них. (The Drinks Business)
Кішку, що “застрягла” на мосту, рятували шість днів. Вона спустилася сама. Кішка, яка на шість днів “застрягла” на залізничному мості у графстві Корнуолл, і через яку влада влаштувала рятувальну операцію, спустилася з мосту сама і просто пішла додому. Залізнична компанія Network Rail, щоб врятувати кішку, навіть планувала скасувати рух потягів цим мостом. Пожежники намагалися дістатися до кішки за допомогою драбини і виманити її, але в них нічого не вийшло. Рятувальну операцію вирішили призупинити, а вже за кілька годин кішка спустилася з мосту сама. Як саме - невідомо. Вартість рятувальної операції оцінюють у $7500. (BBC Ukr/Fox News/Pirate FM)
Один раз побачити
Кров і скарб. Трейлер (оригінальний)
Серіал Кров і скарб / Blood & Treasure, 2019 рік. Серіал розповідає про фахівця зі старожитностей, що об'єднується з крадійкою творів мистецтва, щоб зупинити терориста, який фінансує свої атаки, продаючи викрадені артефакти.  Актори: Метт Барр, Софія Пернас, Катя Вінтер, Антоніо Купо, Джеймс Келліс та інші. (The Hollywood Reporter)
Підтримайте Вісткар!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь