View profile

Вісткар - Issue #230

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 5 червня. Ось так цього ранку виглядають новини варті вашої уваги:
 

Вісткар

June 5 · Issue #230 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 5 червня. Ось так цього ранку виглядають новини варті вашої уваги:
  • Трамп запропонував Великобританії нову торговельну угоду
  • Google і Facebook стануть об’єктами антимонопольних слухань у США
  • Вбивство 5-річного Кирила: суд арештував двох підозрюваних поліцейських
  • Девіду Лінчу вручать почесний Oscar
  • Facebook призначив менеджера з публічної політики щодо України

Чехія подвоїла квоти для українців, обіцяє їм більшу зарплату
Чеський уряд підтримав подвоєння річної квоти для працевлаштування громадян України.
Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршічек 3 червня на прес-конференції в Празі повідомив, що квота зросте з 19,6 до 40 тисяч робітників на рік.
За словами міністра, мінімальна зарплата українців також зросте до 1,2 розміру гарантованої зарплати. Таким чином українські робітники будуть отримувати більше за ту ж роботу, що і чехи.
За даними чеського уряду, на кінець 2018 року в Чехії були працевлаштовані більше 120 тис громадян України, що становить 20% від кількості іноземців, які працюють у Чехії.
МЗС Чехії також збільшує кількість співробітників свого консульства у Львові.
Зараз українці, які офіційно працюють у Чехії, в середньому отримують 25 487 крон на місяць (приблизно 1 тис євро), це на шість тисяч крон менше, ніж середня зарплата чехів. (Радіо Свобода)
Більше новин
Трамп запропонував Великобританії нову всеосяжну торговельну угоду. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп запропонував укласти між США та Великобританією після виходу останньої з ЄС нову всеосяжну торговельну угоду. Він висловив упевненість, що уряди зможуть швидко домовитися стосовно угоди. (DW)
Google, Apple і Facebook стануть об’єктами антимонопольних слухань у США. Судовий комітет Палати представників Конгресу США оголосив, що проведе серію слухань про можливу монополізацію ринку найбільшими американськими технологічними компаніями, сред яких Amazon, Apple, Facebook і Google. Кожна з цих корпорацій привертає увагу американських законодавців у зв’язку з домінуванням у соціальних мережах, онлайн-рекламі, онлайн-пошуку, онлайн-комерції і мобільних додатках. Ініціатива комітету має підтримку як серед демократів, так і серед республіканців. Після оприлюднення заяви комітету вартість акцій Facebook впала на біржі в Нью-Йорку на 7,5%, Google – на 6%. Газета Wall Street Journal повідомляє, що Google також стане об’єктом уваги антимонопольного управління Міністерства юстиції США, а Facebook – Федеральної комісії зі зв’язку. Європейський союз уже тричі піддавав Google санкціям через “порушення” засад конкуренції. (Радіо Свобода)
Вбивство 5-річного Кирила: суд арештував двох підозрюваних поліцейських. Обох поліцейських - лейтенанта Івана Приходька та старшого сержанта Володимира Петровеця, - яких підозрюють у вбивстві 5-річного Кирила з Переяслава-Хмельницького, арештували на 60 діб без права застави. При цьому, захист кожного з них наполягає, що невідомо, хто саме влучив у хлопчика. Обоє затриманих свою вину заперечують. Прокуратура напередодні перекваліфікувала справу з “необережного заподіяння тяжкого тілесного ушкодження” на “умисне вбивство”.“ Зброю, з якої стріляли і поранили дитину, ще не знайшли”, - додав прокурор. Обидва підозрюваних відмовилися від медичної експертизи щодо стану їхнього сп'яніння. Спочатку працівники поліції встановили, що хлопчик, буцімто, “з необережності послизнувся та впав на асфальтобетонне покриття та камінь, внаслідок чого отримав травму голови”. Коли лікарі зробили операцію і виявили вогнепальне поранення голови, поліцейські “провели додатковий огляд місця події” і знайшли гільзи від патронів та банки. (BBC Ukr)
Скандал із українською курятиною може змінити квоти для України. Агропромислова компанія “Миронівський хлібопродукт” (МХП) українського “олігарха” Юрія Косюка експортувала до ЄС курячу грудинку з кісткою, на яку немає тарифних мит. Далі МХП на своїх переробних потужностях у Нідерландах і Словаччині кістку відділяла і продавала на території Євросоюзу уже філе грудинки. Це дозволило МХП, за власними даними, експортувати минулого року до ЄС близько 100 тис тонн курячого м'яса. Видання Politico повідомляє, що фермери в ЄС жаліються, що українські виробники підривають їхній бізнес “цією хитрою лазівкою в законі”. Занепокоєння в ЄС викликало також і те, що філе курячої грудинки, яке МХП продавав у ЄС, після переробки вже не маркувалося як таке, що походить з України. Тепер дію квот буде поширено і на дві товарні категорії, на які зараз немає взагалі жодних обмежень. Водночас загальна квота на експорт м'яса птиці після набуття чинності угодою збільшиться до 70 тисяч тонн замість близько 20 тисяч тонн зараз. (DW)
У Празі тисячі людей протестували проти прем'єра Андрея Бабіша. У Чехії тривають протести проти голови уряду Андрея Бабіша, якого підозрюють у збереженні контролю над підприємствами, що отримували субсидії від Європейського Союзу. Політика обвинувачують також у тому, що пропри те, що він передав свій холдинг в трастовий фонд, він зберіг над ним контроль. (DW)
Facebook призначив менеджера з публічної політики щодо України. Соціальна мережа Facebook офіційно призначила Катерину Крук на посаду Policy Manager по Україні. Вона працюватиме у Варшаві. (Facebook)
Висновок, що незаміжні жінки живуть довше і щасливіше, розкритикували. Як з'ясував економіст Грей Кімброу, раніше автор книги “Happy Every After”, дослідник, що вивчає поведінкову психологію, Пол Долан зробив сенсаційний висновок через те, що неправильно розтлумачив дані одного з досліджень. “Одружені люди щасливіші за інші підгрупи, але лише якщо їх запитують, коли їхні чоловік чи дружина разом з ними у кімнаті. Якщо їх немає у приміщенні, вони кажуть: неймовірно нещасні”, наголошував Долан. Він зробив свій висновок на основі відповідей під час опитування, де, як він помилково вважав, респондентів запитували про відчуття щастя спочатку у присутності дружини чи чоловіка, а потім виставляли їх за двері і перепитували респондента вже індивідуально. Насправді ж опитування проводили телефоном. Коли журналісти вказали Долану на помилку, він відповів, що дійсно неправильно інтерпретував дані. Однак, загалом від своєї тези про те, що подружнє життя приносить більше щастя чоловікам, аніж жінкам, він не відмовляється. (VoA)
Девіду Лінчу вручать почесний Oscar. Режисер Девід Лінч отримає почесний Oscar (Honorary Award), оголосив оргкомітет премії американської Кіноакадемії. 73-річний Лінч чотири рази номінувався на Oscar - три рази як кращий режисер за фільми «Людина-слон», «Малхолланд Драйв» і «Синій оксамит». Крім того, Лінч був номінований як співавтор кращого адаптованого сценарію. Однак жодної статуетки у Лінча поки не було. Почесний Oscar Лінч отримає на спеціальній церемонії 27 жовтня. (The Oscars)
25 чашок кави на день? Жодних проблем. Дослідження доводять, що значна кількість випитої протягом дня кави жодним чином не зашкодить вашому серцю чи судинам. (British Heart Foundation/CNN)
Один раз побачити
Carnival Row - Official Teaser: Philo and Vignette | Prime Video
Детективний “нео-нуар” фентезі-серіал від Amazon Prime розповідає про міфічні істоти, які мігрували в одне з міст і тепер опинилися серед людей. Люди не задоволені від присутності казкових сусідів, через що відбуваються кілька вбивств. В головних ролях: Кара Делевінь (Cara Delevingne) та Орландо Блум (Orlando Blum). (WMagazine)
Підтримайте Вісткар!
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь