View profile

Вісткар - Issue #241

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 24 червня. Вікенд, що минув, приніс такі новини варті вашої уваг
 

Вісткар

June 24 · Issue #241 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 24 червня. Вікенд, що минув, приніс такі новини варті вашої уваги:
  • Головні посади у ЄС залишаються вакантними
  • Тисячі людей вязли участь в “історичному” прайд-параді в Києві
  • На повторних виборах мера в Стамбулі переміг опозиційний кандидат
  • У Тбілісі тривають протести
  • У Празі відбувається найбільша за 30 років акція протесту
  • В США на посадах, що вимагають вищої освіти, жінок вже більше ніж чоловіків
  • Нове відео демонструє можливості технології deepfake

Пости у Facebook - інструмент діагностики захворювань
Мова постів у Facebook допомагає виявити певні проблеми зі здоров'ям у їхніх авторів. У дослідженні вчених Penn Medicine та Stony Brook University йдеться про можливість діагностувати такі стани, як діабет, депресія, ментальні розлади тощо. Науковці переконані, що мову постів, за згоди пацієнтів, можна використовувати як індикатор стану здоров'я, так само як і фізичні симптоми. Відповідне дослідження опубліковане у виданні PLOS ONE.
У дослідженні науковці аналізували історію публікацій у Facebook більше ніж 1 тис пацієнтів. А потім проаналізували мову цих постів разом із певною демографічною інформацією.
Певні медичні стани - їх нарахували 21 - можна було передбачити виключно аналізуючи зміст і мову постів. 10 з них краще визначалися саме через аналіз мови, без використання демографічної інформації.
Виявилося, що хворі на діабет дуже часто застосовують мову, що містить релігійну лексику, зокрема, слова “Бог” та “молитва”. Відповідно, вчені виявили слова-індикатори різних психозів та депресії.
Минулого року науковці продемонстрували, що, за постами у Facebook, депресію можна визначити на три місяці раніше, ніж в умовах медичних закладів. (Science Daily/PLOS ONE)
Більше новин
Головні посади у ЄС залишаються вакантними. Лідери 28 країн членів ЄС не змоги погодити кандидатів, які мають замінити президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера та президента Європейської ради Дональда Туска. Між тим, Туск офіційно заявив, що в ЄС немає бажання шукати компромісу з Британією щодо Brexit. (Sky News/BBC)
ЦВК: Кандидатам від партії Саакашвілі відмовили в реєстрації. ЦВК повідомила, що позачерговий з'їзд Руху нових сил Міхеіла Саакашвілі 10 червня, на якому було затверджено виборчий список кандидатів, відбувся з порушенням вимог статуту партії. (DW)
Міжнародний аеропорт “Львів” ім. Данила Галицького буде використовувати старий термінал. З 24 червня старий термінал почне обслуговування внутрішніх рейсів, зокрема, за маршрутом Київ (Жуляни) - Львів. Планується, що тут також буде відбуватися обслуговування чартерних і спеціальних рейсів. Авіакомпанія «Мотор Січ» першою погодилися прийняти пропозицію обслуговувати рейси на приліт у приміщенні старого терміналу, який довго пустував. Рішення щодо використання приміщення старого терміналу ухвалено через перевантаження зони прибуття нового терміналу у період пікового пасажиропотоку, який у літній сезон спостерігається щодня з 11 до 17 години. (Facebook)
Тисячі людей вязли участь в “історичному” прайд-параді в Києві. Захід відбувався під наглядом значних сил поліції. Як повідомляється, у “марші за рівність” взяли участь більше 8 тис людей. Серйозних інцидентів під час маршу не спостерігалося. (Reuters)
На повторних виборах мера в Стамбулі переміг опозиційний кандидат. Представник опозиційної Народно-республіканської партії Екрем Імамоглу переміг на повторних виборах міського голови у Стамбулі. Кандидат від правлячої партії Біналі Їлдирим вже визнав свою поразку. (Радіо Свобода/DW)
В США на посадах, що вимагають вищої освіти, жінок вже більше ніж чоловіків. В поточному році жінок в США вже більше, ніж чоловіків, на посадах, де вимагається наявність диплома про вищу освіту. У першому кварталі 2019 року 29.5 млн жінок, що працюють, мають рівень освіти не менше за бакалавра, а отже, їх вже більше ніж чоловіків, що мають вищу освіту (29.3 млн). Такі дані наводить Pew Research Center, де проаналізували дані американського Бюро статистики на ринку праці (U.S. Bureau of Labor Statistics). В США наявність освіти, в більшості випадків, означає і вищу зарплату у працівників. (Pew)
У Тбілісі тривають протести. У Тбілісі 23 червня тисячі демонстрантів четвертий день поспіль проводили акції протесту, вимагаючи відставок і покарання винних у застосуванні насильства до демонстрантів 20 червня. У неділю акція протесту розпочалася перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі. Деякі маніфестанти тримали банери, які засуджують Росію та її президента Володимира Путіна. Лідери протесту заявили, що далі наполягатимуть на своїх вимогах, навіть після відставки спікера парламенту Іраклія Кобахідзе, який підкорився вимогам політичних опонентів. Учасники протестних акцій очікують від влади відставки міністра внутрішніх справ, звільнення заарештованих активістів і покарання тих, хто віддавав наказ жорстоко розганяти протестувальників. (Радіо Свобода)
У Празі відбувається найбільша за 30 років акція протесту. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці чеської столиці з вимогою відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша, якого обвинувачують в корупції. Бабішу закидають, що у 2007 році він незаконно отримав для свого холдингу мільйонні субсидії від ЄC, які призначалися для підтримки малих підприємств. Політика обвинувачують також у тому, що пропри те, що він передав свій холдинг в трастовий фонд, він зберіг над ним контроль. (DW)
Франція створює в країнах G7 групу моніторингу криптовалют. Завдання групи - моніторинг того, як центральні банки розвинених країн будуть регулювати обіг нових криптовалют, включно із такими проектами, як Libra. Франція, яка головує в “Групі семи”, заявляє, що не проти того, щоб у Facebook створили новий засіб для здійснення платежів, але буде опиратися спробам запровадити нову “глобальну суверенну валюту”. (Reuters)
Торгові війни між США і Китаєм піднімуть ціни на Біблії. Китай - країна, де друкується найбільше екземплярів Біблії. У випадку, якщо президент Трамп запровадить 25% тарифи на імпорт з Китаю, Біблії для споживачів в США можуть помітно вирости в ціні. (Quartz)
Місто у Флориді заплатить хакерам викуп за свої дані. Влада міста Riviera Beach City у штаті Флорида погодилася заплатити $600 тис в якості викупу групі хакерів, які захопили контроль над комп'ютерною системою адміністрації міста. Атака стала можлива через одного з працівників офісу, який клікнув на підозріле посилання, отримане в електронному листі. Після інциденту в адміністрації витратять ще $1 млн на оновлене комп'ютерне обладнання. (APNews)
Нові бокали для шампанського нагадують пивні стакани. Компанія EPC запускає нову лінійку бокалів для шампанського, які виглядають як звичайні стакани для пива. Автори дизайну вважають, що таким чином вони зможуть перетворити шампанське на популярний, демократичний напій для неформального щоденного вжитку. (Vitishere)
Відома в YouTube майстриня перетворила свій електромобіль Tesla Model 3 на пікап. Сімона Герц, яку називають “Queen of Sh*tty Robots,” тепер буде відома, як жінка, яка розробила Tesla Pickup Truck раніше за Ілона Маска. В Інтернеті вона поширила відео, на якому показала процес перетворення популярної Model 3 на пікап. (Digg)
I TURNED MY TESLA INTO A PICKUP TRUCK
Нове відео демонструє можливості технології deepfake. На унікальному відео актор під час шоу “Jimmy Kimmel Live” в реальному часі “перетворюється” кількох відомих акторів з використанням технології “deepfake”. (Business Insider)
Ross Marquand Does Celebrity Impersonations
Ross Marquand Is Everyone - 11-Deepfakes-In-One!
Один раз побачити
Stranger Things 3 | Final Trailer | Netflix
Netflix випустив новий насичений трейлер третього сезону серіалу “Stranger Things.” Третій сезон можна буде переглянути з 4 липня. (Variety)
Тут можна підтримати Вісткар:

З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь