View profile

Вісткар - Issue #251

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 9 липня. Сьогодні ми підібрали для вас такі новини, варті вашої у
 

Вісткар

July 9 · Issue #251 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 9 липня. Сьогодні ми підібрали для вас такі новини, варті вашої уваги.

ФБР наповнювало базу даних фотографіями з водійських посвідчень
Стало відомо, що в США такі служби як ФБР та агентства, які займаються справами іммігрантів та митницею, використовували фотографії з водійських посвідчень для наповнення бази даних системи розпізнавання облич.
В державних агентствах сканували мільйони фотографій без згоди людей, йдеться у звіті організації Georgetown Law’s Center on Privacy and Technology.
Дії згаданих у звіті агентств не затверджували ні в Конгресі, ні в органах влади штатів. Відомо, що влада кількох штатів заохочує людей, зокрема, іммігрантів, у яких немає інших документів, до отримання водійських прав.
Кількість запитів ФБР до системи розпізнавання облич з 2011 року на місцевому і федеральному рівні вже перевищує 390 тисяч. (Guardian)
Sam Levin
States encouraged undocumented people to obtain driver's licenses – and then allowed ICE agents to access DMV databases for facial recognition searches. https://t.co/WEBBSGDHfG. (Records obtained by @ClareAngelyn and @GeorgetownCPT)
Більше новин
В Європі вітають бажання Хорватії приєднатися до єврозони. Хорватія направила формальну заявку на приєднання до механізму European Exchange Rate Mechanism (ERM-2). Це перша стадія на шляху до членства в єврозоні. За інформацією Єврогрупи, Хорватія може приєднатися до 19 країн зони євро не раніше 2013 року. Ініціативу Загреба вже привітали спільним листом міністри фінансів країн ЄС. У Євросоюзі бажання Хорватії приєднатися до єврозони називають “сигналом довіри до євро”. (Reuters)
Чверть американців не збираються на пенсію взагалі. За даними опитувань, один з чотирьох американців взагалі не планують виходити на пенсію. Експерти відзначають, що захворювання, травми, скорочення на роботі, інші причини стають підставою для того, щоб люди виходили на пенсію всупереч своїм власним планам. За офіційною статистикою один з п'яти американців у віці 65 і старші в червні працювали чи активно шукали роботу. Головним стимулом продовжувати роботу є гроші. (AP
“Нічну варту” Рембрандта реставрують в режимі онлайн. Амстердамський музей Рейксмюсеум почав найбільшу реставрацію знаменитої картини Рембрандта “Нічна варта” - і запрошує усіх охочих спостерігати за нею наживо. Шедевр, створений у 1642 році, розмістили у спеціально розробленій скляній камері, щоб шанувальники мистецтва в усьому світі могли стежити за реставраційними роботами онлайн. Картина має майже 4 м заввишки і 4,5 м завширшки й важить 337 кг. (BBC Ukr)
Rijksmuseum
Today #operationnightwatch has officially started at the Rijksmuseum. It will be the biggest and most wide-ranging research and conservation project in the history of Rembrandt’s masterpiece. https://t.co/EQML8Q7IPc https://t.co/4jQlKiuUKj
Колишня дружина Пола Маккартні заявила, що відсудила компенсацію у медіамагната Руперта Мердока. Колишня модель Хізер Міллз заявила, що домоглася вибачення і “значної” фінансової компенсації від компанії News Group Newspapers Ltd. Таким чином у суді було залагоджено справу з виданням News of The World про злам її телефона та втручання у її приватне життя. За угодою, вона відмовилася від подібних вимог до видання The Sun. (Guardian)
Ватикан відкликав дипломатичний імунітет посла у Парижі. В МЗС Франції повідомили про відкликання Ватиканом дипломатичного імунітету архиепископа Луїджі Вентура (Luigi Ventura), якого тепер допитають у зв'язку зі звинуваченнями у непристойних діях. Розслідування проти 74-річного Вентури відкрито у січні, коли один із молодих працівників Paris City Hall звинуватив папського нунція у приставаннях під час Новорічного прийому. Через дипломатичний статус нунція, який прирівнюється до статусу посла, допитати Вентуру не вдавалося. (Reuters/Catholic News Agency)
CNN Breaking News
The Vatican waives immunity for its envoy to France, Archbishop Luigi Ventura, who is under investigation for sexual assault https://t.co/pXQEoFdF12 https://t.co/6fz1Otmx70
Один раз побачити
Official Trailer: Disney's Maleficent: Mistress of Evil - In Theaters October 18!
Студія Disney опублікувала трейлер фільму “Maleficent: Mistress of Evil” (Малефісент: Володарка тьми). Це продовження казки 2014 роки з Анджеліною Джолі в ролі лісової чаклунки Малефісент. У новій частині лиходійка битиметься з королевою Інгрід (Мішель Пфайффер) за любов своєї названої дочки принцеси Аврори. На екрани картина виходить в жовтні. (Variety)
Підтримати Вісткар можна тут:

З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь